Z Parmy do Toskánska - Via Francigena II - 2024/25 - CK Poznání
Z Parmy do Toskánska - Via Francigena

Z Parmy do Toskánska - Via Francigena II

10denní zájezd
  Náročnost 3
snídaně stravasnídaně různé ubytovánírůzné autokarem dopravaautokarem
Předběžné pokyny k zájezdu
Tento cyklistický zájezd je opět jako část již známé Via Francigena, což je poutní stezka vedoucí skrz celou západní Evropu. My začneme v krásném italském lázeňském městečku Terme di Tabiano a po sedmi dnech dojedeme až do italského Manhattanu. Nejdříve naše cykloputování povede rovinatým úsekem k městečku Parma, odkud pochází např. parmská šunka. Poté začneme stoupat přes průsmyk až k moři, kde budeme mít i možnost relaxace v moři. Dále zamíříme k úpatí Apuánských Alp, kde nahlédneme do úžasných uliček středověkého městečka Lucca s řadou historických památek. Poslední úsek vede již krásnou toskánskou přírodou až k San Gimignanu, kde naši cyklistickou pouť ukončíme. Jedná se opravdu o jedinečný úsek Via Francigeny, který vede horami, podél moře, krásnou toskánskou krajinou, ale i centry historických středověkých městeček. Vždy budete ubytování v pěkných pensionech nebo hotelech se snídaní. Od roku 2021 jsme ještě zajistili pro větší pohodlí hotel po přejezdu do Itálie, takže si odpočinete a teprve ráno po noclehu vyrazíme na první kilometry.

Poznámka: Počet elektrokol na zájezdu je omezen. Elektrokolo musí být zaznamenáno do smlouvy o zájezdu formou příplatkové služby. Při nenahlášení do CK bude jeho přeprava zamítnuta.
Nabíjení elektrokol může být hotelem zpoplatněno.

Poznámka II: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Praha, Plzeň

Termíny a ceny

Termín 03.05. - 12.05.24 pátek - neděle
VYPRODÁNO, GARANCE ODJEZDU, průvodce: M. Sýkora
Kód termínu 24FRC02001
Cena
20 490 Kč
cena za 10 dní
Termín 21.09. - 30.09.24 sobota - pondělí
UZAVŘENO
Kód termínu 24FRC02002
Cena
20 490 Kč
cena za 10 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR. Noční přejezd přes Německo a Rakousko do Itálie.
2. den: odpolední příjezd do termálních lázní TERME DI TABIANO, patřící mezi nejlepší v Evropě pro své sirné léčivé vody. Nocleh v místním hotelu, pak už jen relaxace v lázních. Na kole možnost vyjížďky do blízkého lázeňského městečka Salsomaggiore Terme. (cca 10 km)
3. den: po snídani, rovinatou krajinou, vyrazíme na kolech nebo pro zkrácení trasy naším autobusem k městu FIDENZA. Zde se napojíme na oficiální cyklotrasu Via Francigena která nás povede k městu PARMA, známého nejen svými památkami, ale pochází odsud i slavná parmská šunka a parmezánský sýr. Bude dostatek času i na prohlídku historické části města Parmy. (cca 30 km)
4. den: po snídani proti proudu řeky TARO vyrazíme vstříc Apeninským horám. Hlavní hřeben hor budeme moci překonat výstupem téměř do 1 050 m. s úchvatnými výhledy do údolí řeky Taro, nebo pro zkrácení výstupu lze využít našeho autobusu. Ze sedla Passo Della Cisa nás čeká dlouhý sjezd až do PONTREMOLI, kde budeme ubytováni. Záleží jen na Vás, zda zvolíte cestu přes průsmyk, nebo si usnadníte stoupání do průsmyku jízdou naším autobusem. (cca 50-80 km)
5. den: snídaně, odpočinkovým sjezdem nás řeka MAGRA povede skrze kamenná města a vesnice ven z hor k mořskému pobřeží. MARINELLA DI SARZANA se pyšní širokými písčitými plážemi a my budeme mít dostatek času na odpolední relaxaci u Tyrhénského moře. (cca 75 km)
6. den: po snídani vyrazíme dále na jih podél pobřeží. Ještě cca 20 km jízdy si můžeme vybírat pláže ke koupání, než zamíříme k úpatí Apuánských Alp. Projedeme půvabné historické jádro uvnitř středověkých hradeb města CAMAIORE a cyklostezka nás zavede do centra provinčního města LUCCA pyšnícího městskými hradbami, zachovalým historickým centrem bez automobilového provozu a řadou historických staveb. Město patří mezi nejpříjemnější a nejklidnější z toskánských měst. (cca 40 km)
7. den: po snídani opustíme ruch velkoměsta a cyklostezka nás povede vedlejšími silničkami italským venkovem a zemědělskou krajinou dále na jih. Ve středu Toskánska se ve výšce 150 metrů nad mořem nachází tzv." dvacetimílové město " SAN MINIATO. Tato středověká vesnice si do dnešní doby dokázala uchovat svou jedinečnou podobu a historické jádro s mnoha významnými památkami. Městečko má bohatou historii, o čemž svědčí nálezy řady artefaktů. (cca 55 km)
8. den: snídaně, poslední etapa našeho putování nás povede údolím řeky ELSY do města CASTELFIORENTINO. Otevřenou krajinou s dalekými výhledy doputujeme do cíle naší poutě, města SAN GIMIGNANO, kterému se přezdívá středověký Manhattan a jehož centrum je zařazeno na seznam kulturního dědictví UNESCO. V podvečerních hodinách naložíme kola do cyklovleku a náš autobus nás převeze do hotelu na Etruskou riviéru. (cca 40 km)
9. den: snídaně a relaxace u moře. Popřípadě možnost projížďky či procházky pobřežím které lemují rozsáhlé pláže a staleté piniové háje sahající téměř až k pláži do klidnějšího letoviska MARINA DI BIBBONA. Podvečerní odjezd do ČR.
10. den: přes Rakousko a Německo příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Stravování: snídaně

snídaně.

Ubytování: různé

hotely/penziony.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 7x nocleh se snídaní v hotelech či penzionech ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 7000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 750 Kč, přeprava elektrokola 1 000 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

C
Z. C.    Brno
100%
Všechno bylo v pořádku. Jsem celkově spokojen.
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
13. 05 2024
M.    Praha
90%
K dispozici nejsou žádné komentáře tohoto hodnocení
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
13. 05 2024