Termíny - přidat do oblíbených
02.12.21 - 13.12.2121KST0205669 990 KčPřidat
09.03.22 - 20.03.2222KST0205569 990 KčPřidat
30.11.22 - 11.12.2222KST0205669 990 KčPřidat

Pohoda na západním pobřeží Kostariky s výlety za zvířaty - all inclusive

Náročnost 1 letecky klimatizovaný autobus hotel 3* plná penze bazén TIP CK Poznání Novinka

3* hotel s all inclusive a přímým vstupem do moře, V ceně výlety do NP Carara a Manuel Antonio i plavba po řece Tarcoles Termíny s nejlepším počasím pro poznávání západního pobřeží Kostariky


Úvod:

Zavedeme vás na západní pobřeží Kostariky, kde budeme poznávat bohatou faunu v místních národních parcích. Ubytování máme v *** resortu s přímým vstupem do moře a s all inclusive, 2 bazény, posilovnou, tenisovým kurtem. Zde strávíme 9 nocí a odtud budeme podnikat právě výpravy za množstvím neuvěřitelných druhů ptactva, dále poplujeme po řece Tarcoles s velkým množstvím krokodýlů. To vše v blízkých národních parcích Carara či Manuel Antonio. Velmi zajímavý je i výlet k vulkánu Arenal s úžasnými vodopády či plavba katamaránem na ostrov Tortuga s nádherně býlím pískem. Takže záleží jen na Vás, které výlety budete absolvovat, nebo můžete jen využívat all inclusive programu našeho hotelu. Aby zájezd byl co nejpohodlnější, máme při příletu do Kostariky 1 x nocleh v blízkosti letiště a ráno ještě krátkou procházku historickým centrem San Jose a teprve pak se přesuneme na západní pobřeží. Po celou dobu je přítomen i náš zkušený český průvodce.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaPrůvodceZákladní cena
02.12.21 - 13.12.21 21KST02056 NA OVĚŘENÍ LETU prův. M. Obadalek Garance odjezdu 69 990 Kč Rezervovat
09.03.22 - 20.03.22 22KST02055 69 990 Kč Rezervovat
30.11.22 - 11.12.22 22KST02056 69 990 Kč Rezervovat
10.03.21 - 21.03.21 21KST02055 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR, přílet do SAN JOSE, ubytování u letiště.
 • 2. den: snídaně, dopoledne místní dopravou (v ceně zájezdu) do centra SAN JOSE, nenáročná procházka po hlavních pamětihodnostech včetně koloniálních staveb (národní divadlo, metropolitní katedrála, historická budova pošty atd.), návrat k hotelu pro zavazadla a přejezd k pacifickému pobřeží, pozdě odpoledne příjezd na hotel. Program all inclusive začíná večeří tento den a končí 11.den snídaní.
 • 3. den: celodenní volno u moře, odpočinek po cestě, možnost návštěvy blízkého městečka JACÓ.
 • 4. den: celodenní výlet do národního parku MANUEL ANTONIO, který je jedním z nejmenších, ale nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších národních parků Kostariky. Rozkládá se na břehu Tichého oceánu nedaleko města Quepos a byl vyhlášen NP v roce 1972 za účelem záchrany zdejších bělostných pláží a pestré přírody před výstavbou dalšího z mnoha turistických plážových resortů. Kromě malebných pláží jsou tu chráněny zejména mangrovové porosty a druhově nesmírně bohatý vlhký tropický prales. Parkem vedou trasy částečně podél pláží a částečně pralesem s možností zahlédnout mnoho zdejších druhů zvířat včetně vzácných LENOCHODŮ a TUKANŮ. Nejčastěji se dají vidět roztomilé opičky kotul veverovitý, dále malpy, leguáni ... Na zdejší pláže připlouvají každoročně klást vejce želvy kožatky. Zpět na ubytování.
 • 5. den: půldenní výlet za krokodýli-navštívíme jedinečnou turistickou destinaci na Kostarice, která je od hotelu Jacó vzdálena pouhých 30 minut. Jungle Crocodile Safari nabízí prohlídku, která je speciálně navržena pro dobrodruhy a pozorovatele ptáků, ale bezpečná pro celou rodinu. Dobrodružství se odehrává na řece TARCOLES, jedné ze čtyř řek vylévajících na poloostrov Nicoya, která je domovem jedné z největších volně žijících populací KROKODÝLŮ s krokodýly dlouhými až 4 metry. Kromě krokodýlů lze na místě vidět přes padesát různých druhů ptáků, včetně velmi vzácného ara šarlatového a velkého množství domácích a migrujících vodních ptáků. Iguany a ještěrky Ježíše Krista jsou také velmi časté. (Ještěrky Ježíše Krista dostávají svou přezdívku kvůli své schopnosti běžet přes vrchol vody, když prchají před dravci.) Poplujeme po proudu lodí podél ústí řeky Guacalillo, nejneuvěřitelnějšího mangrovového ekosystému, který zahrnuje čtyři různé druhy mangrovových stromů.
 • 6. den: celodenní volno či fakultativně výlet katamaránem na krásnou pláž s bílým pískem na ostrově TORTUGA. Jedná se o jízdu na jachtařském katamaránu světové třídy Manta Raya včetně menšího občerstvení. Odpoledne bude kapitán projíždět kolem mnoha ostrovů v Nicoyaském zálivu jinou cestou zpět do přístavu, krásné a chráněné neobydlené ostrovy a ptačí rezervace v zálivu NICOVA přístupné pouze vodou. Po absolvování nyní uzavřeného slavného vězení ostrova San Lucas budete svědky nádherného západu slunce. Díky tomu je Calypso jedinečná, kombinuje plavbu na ostrově Tortuga s krásnou prohlídkou západu slunce pro kompletní jednodenní výlet.
 • 7. den: výlet do národního parku CARARA. Národní park se nachází v oblasti tichomořského pobřeží při ústí řeky RIO TÁRCOLES a jeho název pochází z indiánského výrazu pro krokodýla. Krokodýli jsou právě na březích řeky Tárcoles často k vidění. Samotný národní park je však vyhledávaný zejména kvůli jinak vzácným pestrobarevným papouškům ARA. Zdejší krajina je místem, kde horké suché tropické nížiny na severu přecházejí ve vlhké pobřežní porosty na jihu. Vzhledem k okolním pastvinám a další zemědělsky využívané půdě vytváří zdejší národní park důležitou oázu divoké přírody. Zejména zdejší druhové bohatství ptáků je unikátní a park je vyhlášenou ornitologickou destinací. Zahlédnout je zde možné i vzácného pestrobarevného ara arakangu, největšího z papoušků. Vyskytuje se zde velké množství hadů včetně těch nejjedovatějších, dále barevné tropické žáby, opice, pásovci, velké kočky. zpět na hotel.
 • 8. den: celodenní volno s možností využití fakultarivně vodních sportů či blízkého 18 jamkového golfového hřiště
 • 9. den: fakultativně do oblasti LA FORTUNA. Zde nás čekají vyhlídky na některé z vyhlášených vodopádů na řece RÍO FORTUNA, která protékajících biologickou rezervací tropického deštného pralesa. Vodopád je 70 m vysoký a dopadá do akvamarínové tůňky obklopené skalní stěnou s mechovým porostem. V průzračné vodě se můžeme vykoupat a pozorovat ryby. K vodopádu vede turistická trasa z města La Fortuna přes úrodné údolí San Carlos, pastviny i stálezelené lesy. Přímo k jezírku se pak schází po 530 schodech s několika odpočívadly a vyhlídkami. Stezka je obklopená bujnou vegetací, v níž lze při troše štěstí zahlédnout tukany, ještěrky, opice a další exotickou faunu. V areálu se nachází také lesní orchidejová zahrada, kde roste na 200 druhů orchidejí v ekosystému společně se svými opylovači a predátory. Z bezprostřední blízkosti si vychutnáme i výhledy na ikonický vulkán ARENAL. Zpět na hotel s pozdějším příjezdem.
 • 10. den: další odpočinkový den u moře, poslední možnosti nákupu suvenýrů a relaxaci v moři či v hotelovém bazénu
 • 11. den: snídaně, přejezd na letiště, a odlet do ČR
 • 12. den: přílet do ČR
 • Poznámka I: CK si vyhrazuje právo na úpravu programu z důvodu omezení souvisejících s COVID-19.
 • Poznámka II: Pro neočkované klienty platí povinnost připojištění léčebných výloh včetně případné nákazy COVID-19 (min 20 000 USD) a preventivní karantény i v případě, že osoba umístěná do karantény nebude nakažená (min 2 000 USD). CK je schopna tento druh pojištění zprostředkovat v rámci připojištění COVID, viz příplatky.
 • Cena zahrnuje: letenka Praha-San Jose vč. let. tax a poplatků v max. výši 25 000 Kč, všechny výlety a transfery dle programu klim. minibusem, 1x ubytování u letiště se snídaní, 9 x ubytování v hotelu 3* s all inclusive, vstup do NP Carara a NP Manuel Antonio, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: fakultativní výlety, vstupy, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 6 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 720 Kč nebo do 80 000 Kč za 1 320 Kč, povinné připojištění na Covid-19 za 2 500 Kč/os.
 • Ubytování: 1x ubytování u letiště San José se snídaní, 9x ubytování v hotelu 3* s all inclusive v oblasti Jacó

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 6 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 6 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 720 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 320 Kč
 • povinné připojištění na Covid-19 - 2 500 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Kostarika Kostarika
Typ zájezduPoznávací zájezdy v exotice
UbytováníHotel 3*
Stravaall inclusive
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Kostarika - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy