Termíny - přidat do oblíbených
11.11.20 - 23.11.2020KOZ0140262 990 KčPřidat
10.04.21 - 22.04.2121KOZ0140264 990 KčPřidat

Pohoda na Kostarice - exotický ráj na břehu Karibiku s výlety

Náročnost 1 letecky bus bungalov polopenze

V ceně zájezdu je již zahrnuta bohatá polopenze v karibském stylu, veškeré vstupy dle programu, lodní výlet po řece Rio Tortoguero, místní doprava a výlety dle programu včetně nahlédnutí do Panamy. GARANCE MALÉ SKUPINY


Úvod:

Poznejte s námi východní pobřeží Kostariky, které, i přes své přírodní krásy a doslova nedotčené pláže Karibského moře, zůstává stále ještě ušetřeno hlavnímu náporu turistů, kteří na Kostariku míří zejména za rušným životem k Pacifiku. Zde na východě na vás naopak čeká klid, pohodářský karibský život a přátelská atmosféra. Kromě odpočinku na proslulých karibských plážích se můžete těšit i na nenáročné výlety do tamních džunglí, deštných pralesů či národních parků. Na plantáži ochutnáme nejkvalitnější kakao, banány či kávu, poplujeme kolem krokodýlů a kajmanů, ale uvidíme i roztomilé opice, tukany či lenochoda. Nahlédneme také do centrální části země, kterou lemují zejména sopky, a uvidíme zemský ráj v podobě nebesky modré řeky Rio Celeste. Po většinu zájezdu budeme ubytováni nedaleko kulturního centra Puerto Viejo, v příjemných bungalovech v karibském stylu a díky polopenzi budeme moci po celou dobu pobytu ochutnávat také místní vyhlášenou kuchyni. Na závěr se ubytujeme v San Jose, díky čemuž budeme mít možnost poznat i tuto pulzující středoamerickou metropoli. Poleťte s námi na dovolenou do opravdového exotického ráje a poznejte ta nejkrásnější místa Kostariky! Garance malé skupiny (8-15 osob). Provází Lenka Rašková.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
11.11.20 - 23.11.20 20KOZ01402 VOLNÁ MÍSTA 62 990 Kč Rezervovat
10.04.21 - 22.04.21 21KOZ01402 64 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z Prahy do hlavního města Kostariky - SAN JOSE. Přejezd na východ země do provincie LIMÓN na pobřeží Karibského moře, ubytování v nočních hodinách.
 • 3. den: snídaně, odpočinkový den po dlouhé cestě strávíme relaxací na panenských a téměř liduprázdných plážích. Neopakovatelné scenérie doplní přilehlé deštné pralesy a džungle, které tyto pláže ohraničují a zasahují až na pobřeží, čímž zde vytváří unikátní mikroklima. Večeře.
 • 4. den: snídaně, brzy ráno odjíždíme místním autobusem na sever do metropole LIMÓN. Toto město si při své poslední výpravě oblíbil slavný mořeplavec Kryštof Kolumbus, který zde údajně spatřil neuvěřitelné množství zlata. Z přístavu MOIN, kde kdysi údajně kotvila i Kolumbova loď vyplujeme na zhruba 5 hodinovou plavbu po řece RIO PACUARE, která ohraničuje národní park TORTUGUERO. O impozantní zážitek se při plavbě úzkými kanály skrz džungli postará unikátní tropická flora i fauna včele s přihlížejícími krokodýly a kajmany, leguány či bazilišky. Jistě uvidíme i exotickou malpu, až půl tuny vážícího kapustňáka a několik druhů opic. Oproti turisty obléhanému přilehlému národnímu parku si tato řeka zachovává nedotčenou atmosféru, a díky tomu se zde divoká zvířata vyskytují v daleko hojnějším počtu. Místním autobusem se přes LIMÓN dopravíme zpět na ubytování. Večeře.
 • 5. den: snídaně, celodenní koupání s možností fakultativního výletu s českým průvodcem do nejjižněji obydleného místa karibského pobřeží Kostariky PUNTA UVA/MANZANILLO. Místní národní park a přilehlé pláže jsou vyhledávaným místem pro šnorchlování, které bude tvořit i náplň našeho programu. Díky dostatečné vzdálenosti od banánových plantáží, které působí na mořský život v severních oblastech negativně, budeme moci pozorovat mnoho vodních rostlin a živočichů žijících pod hladinou. Výlet lze absolvovat místním autobusem nebo na vypůjčených kolech. Po večeři se místním taxíkem nebo autobusem (fakultativně na zapůjčených kolech) společně vypravíme do 2km vzdáleného městečka PUERTO VIEJO, které se stalo kulturním centrem karibské oblasti Kostariky a jehož pohodový ráz reprezentují zejména všudypřítomné rytmy reggae.
 • 6. den: snídaně, autobusem do přímořského letoviska CAHUITA, které je vstupní branou do stejnojmenného tropického lesa a národního parku. Na 8km trase vedené po jednoduše přístupných stezkách zahlédneme kromě typických porostů deštného pralesa i kraby, papoušky, lenochody, nosála či mývala. Nejčetnější skupinu obyvatel tohoto parku pak tvoří mnoho druhů plazů několik desítek opic, které uvidíme z bezprostřední vzdálenosti. S trochou štěstí zahlédneme i exotického tukana. Z této džungle na několika místech vybíhají malé bílé písečné pláže lemované kokosovými palmami a omílané světle modrou vodou karibského moře. Toto až kýčovité prostředí doslova vybízí ke koupání a relaxaci před dalším putováním pralesem. Zájemci pak mohou využít služeb místních profesionálů a ponořit se do hlubin k velkému korálovému útesu. Na konci trasy již jen krátce přejedeme místní dopravou zpět na ubytování. Večeře.
 • 7. den: snídaně, celodenní koupání s možností fakultativního výletu s průvodcem, možnost výuky surfování. Odpoledne individuálně či ve skupině možnost návštěvy městečka PUERTO VIEJO, kde se projdeme například po unikátní černé pláži. Jistě zahlédneme i mnoho surfařů, kteří zde, u největšího pobřežního zlomu na Kostarice, pravidelně měří své síly s nejobávanější vlnou - SALSA BRAVA. V rámci fakultativního výletu je možné zavítat na hraniční přechod s PANAMOU do vesničky SIXAOLA. V průběhu zhruba hodinové jízdy budeme pozorovat typické dělnické vesničky v blízkosti banánových plantáží, až dorazíme ke kdysi obávané tepně drogové středoamerické drogové stezky. Dle aktuálních podmínek možnost překročení hranice do panamské vesnice GUABITO, odkud si vyfotíme historický hraniční most. Návrat do KOSTARIKY a přesun na ubytování. Večeře.
 • 8. den: snídaně, místní dopravou skrze malebnou hornatou krajinu do městečka BRIBRI, odkud se táhnou nekonečné plantáže banánovníku. První část programu bude patřit této kostarické plodině, neboť dopoledne zavítáme právě na jednu z těchto plantáží, kde se seznámíme s celým procesem od pěstování až po export. OD LISTOPADU 2019 PLATÍ Z DŮVODU RIZIKA ŠÍŘENÍ NÁKAZY ZÁKAZ NÁVŠTĚV BANÁNOVÝCH PLANTÁŽÍ. Po dobu zákazu je do programu jako alternativa zařazena návštěva záchranného centra s exotickými zvířaty v ceně 20 USD na náklady CK. Odpoledne se pak pěšky vydáme po PANAMSKO-KOSTARICKÉ hranici až k opuštěnému TAJNÉMU VODOPÁDU, pod kterým se můžeme vykoupat. Samotná procházka opuštěnou, avšak malebnou pohraniční krajinou bude nevšedním zážitkem. Pěšky (fakultativně taxíkem) návrat do BRIBRI a následně ještě krátce místní dopravou až na ubytování. Večeře.
 • 9. den: snídaně, dopoledne výlet na nedalekou KAKAOVOU PLANTÁŽ. V průběhu 3 hodinové exkurze se podrobně seznámíme s procesem výroby této suroviny, jejíž nejcennější odrůda zvaná CRIOLLO, ze které se vyrábí jen ta nejkvalitnější čokoláda (jen asi 10% světové produkce), se pěstuje právě v této oblasti. Kromě procházky po provoněné plantáži nás čeká i návštěva továrny na zpracování kakaových bobů a na výrobu místní čokolády. Samozřejmostí je i bohatá ochutnávka mnoha druhů této pochutiny doplněná o různé druhy typického karibského ovoce. Na závěr mnozí jistě ocení možnost nákupu kvalitních kakaových produktů přímo z místní výroby stejně jako kostarické kávy, která se vyrábí v centrální oblasti země. Pozdní odpoledne bude patřit poslední relaxaci na karibské pláži PLAYA COCLES vzdálená jen pár kroků od hotelu. Večeře.
 • 10. den: snídaně, odjezd pronajatým mikrobusem do SAN JOSE. Po poledni ubytování v hotelu v bezprostřední vzdálenosti centra města. Odpoledne prohlídka kostarické metropole. Nenáročná procházka začne u jedné z nejvýznamnějších křesťanských staveb v zemi, CATEDRAL METROPOLITANA, následně uvidíme údajně nejkrásnější stavbu města - divadlo TEATRO NACIONAL, kolem náměstí PLAZZA DE LA CULTURA a PLAZZA DE LA DEMOCRACIA až k pohádkové budově MUSEO NACIONAL DE COSTA RICA. Kavárny na pěší promenádě lemované palmami a okázalými koloniálními budovami nám poslouží k odpočinku a ochutnání pravé kostarické kávy. Kolem budovy soudu a soustavu maličkých veřejných parků NACIONAL, ESPAŇA a MORAZÁN ve čtvrti EL CARMEN se v krátkosti vrátíme zpět do hotelu. Večeře.
 • 11. den: 11. den: velmi brzy ráno (snídaně formou balíčku) odjezd pronajatým minibusem do severní Kostariky. Horským terénem a mezi kávovými plantážemi dorazíme až do vulkanické oblasti na se ALAJUELA. Přes městečko LA FORTUNA pak dorazíme do NP TENORIO, který je kvůli své obtížné dostupnosti ušetřen davům turistů, což ve spojení se zcela unikátními přírodními úkazy uvnitř parku garantuje mimořádný zážitek. O fascinující podívanou se zde postará sytě modrá voda vulkanické řeky RIO CELESTE. Rajským zážitkem je pohled na 30 m vysoký vodopád dopadající do modré laguny stejně jako na zelené porosty prosvítající pod modrou hladinou. Procházka nabídne i malebné pohledy z dřevěných mostků přímo nad touto kouzelnou řekou. Celá podívaná graduje soutokem dvou bezbarvých řek pramenících na svazích trojice vulkánů skupiny TENORIO, jehož výsledkem je vznik oné „modré řeky“. Z jedné z tamních vyhlídek se nám naskytne i panoramatický výhled na soustavu sopek v čele s nejvyšší TENORIO a i na okolní tropický prales, ve kterém se národní park rozkládá. Občerstvit se budeme moci v restauraci u vstupu do parku. Při zpáteční cestě projedeme v bezprostřední vzdálenosti kolem asi nejpopulárnější a stále ještě ne zcela utichlé sopky VOLCANO ARENAL. Pohledy na tuto sopku později vystřídají divoká údolí a narůstající ruch městských aglomerací (v případě nepříznivého počasí v oblasti Tenorio náhradní program - například návštěva fascinujícího kráteru sopky IRAZÚ ve výše 3 432 m s neopakovatelnými výhledy do vzdálenosti až 100 km, a prohlídka historického města Cartago). Se západem slunce dorazíme zpět na hotel. Po krátkém odpočinku následuje odjezd do jižního předměstí hlavní města SAN ANTONIO situovaného 400 výškových metrů nad centem. Na závěr tohoto mimořádného dne, a na rozloučenou s touto perlou střední Ameriky, povečeříme ve vyhlášené restauraci s panoramatickým výhledem na osvětlenou metropoli SAN JOSE. Dokonalou siluetu doplní i od města ozářená dřímající nejvyšší sopka v zemi VOLCANO IRAZÚ (3 432 m). Po večeři návrat na hotel.
 • 12. - 13. den: snídaně, dle letového řádu transfer na letiště, odlet do ČR. Návrat v závislosti na letovém řádu.
 • Poznámka I: v závislosti na letovém řádu případně tranzitní ubytování z 1. do 2. dne (již v ceně).
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků max. 25 000 Kč, transfer z/na letiště, 10x nocleh, 10x snídaně, 9x večeře, výlety včetně veškeré dopravy a vstupů, lodní výlet dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 1 495 Kč nebo do 80 000 Kč za 2 095 Kč.
 • Umístění: San Jose a okolí, Puerto Viejo a okolí.

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 1 495 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 2 095 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 8 500 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 8 500 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Kostarika Kostarika
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníBungalovy
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Kostarika - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Helena Zrůstovátermín: 22.11. - 4.12.2017

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou poděkovat panu Jiřímu Ježkovi za jeho excelentní průvodcovský výkon při zájezdě na Kostariku. Staral se o nás víc než obětavě a dělal vše možné, někdy i nemožné, aby se nám zájezd líbil.

Moc ho tímto zdravím a přeji, aby mu průvodcovské nadšení dlouho vydrželo.

Helena Zrůstová

TOPlist