Termíny - přidat do oblíbených
11.11.20 - 23.11.2020KOZ0140262 990 KčPřidat
10.04.21 - 22.04.2121KOZ0140264 990 KčPřidat
10.11.21 - 22.11.2121KOZ0140164 990 KčPřidat

Pohoda na Kostarice - exotický ráj na břehu Karibiku s výlety

Náročnost 1 letecky bus bungalov polopenze

V ceně zájezdu je již zahrnuta bohatá polopenze v karibském stylu, veškeré vstupy dle programu, lodní výlet po řece Rio Tortoguero, místní doprava a výlety dle programu včetně nahlédnutí do Panamy. GARANCE MALÉ SKUPINY


Úvod:

Poznejte s námi východní pobřeží Kostariky, které, i přes své přírodní krásy a doslova nedotčené pláže Karibského moře, zůstává stále ještě ušetřeno hlavnímu náporu turistů, kteří na Kostariku míří zejména za rušným životem k Pacifiku. Zde na východě na vás naopak čeká klid, pohodářský karibský život a přátelská atmosféra. Kromě odpočinku na proslulých karibských plážích se můžete těšit i na nenáročné výlety do tamních džunglí, deštných pralesů či národních parků. Na plantáži ochutnáme nejkvalitnější kakao, banány či kávu, poplujeme kolem krokodýlů a kajmanů, ale uvidíme i roztomilé opice, tukany či lenochoda. Nahlédneme také do centrální části země, kterou lemují zejména sopky, a uvidíme zemský ráj v podobě nebesky modré řeky Rio Celeste. Po většinu zájezdu budeme ubytováni nedaleko kulturního centra Puerto Viejo, v příjemných bungalovech v karibském stylu a díky polopenzi budeme moci po celou dobu pobytu ochutnávat také místní vyhlášenou kuchyni. Na závěr se ubytujeme v San Jose, díky čemuž budeme mít možnost poznat i tuto pulzující středoamerickou metropoli. Poleťte s námi na dovolenou do opravdového exotického ráje a poznejte ta nejkrásnější místa Kostariky! Garance malé skupiny (8-15 osob). Provází J.Ježek a L.Rašková.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
11.11.20 - 23.11.20 20KOZ01402 ZMĚNA TERMÍNU 12.11. - 23.11.2020, ÚPRAVA PROGRAMU 62 990 Kč Rezervovat
10.04.21 - 22.04.21 21KOZ01402 64 990 Kč Rezervovat
10.11.21 - 22.11.21 21KOZ01401 64 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z ČR do hl. města Kostariky - SAN JOSE. Přejezd na východ do provincie LIMÓN na pobřeží Karibiku, ubytování.
 • 3. den: snídaně, relaxace na panenských a téměř liduprázdných plážích. Neopakovatelné scenérie doplní přilehlé deštné pralesy, které zasahují až na pobřeží a vytváří unikátní mikroklima. Večeře.
 • 4. den: snídaně, místním busem do LIMÓNU. Z přístavu MOIN, kde kdysi údajně kotvila i Kolumbova loď, vyplujeme na cca 4,5 hod. plavbu po řece RIO PACUARE ohraničující NP TORTUGUERO. O impozantní zážitek se postará tropická flóra i fauna v čele s krokodýly, kajmany, leguány či bazilišky. Jistě uvidíme i exotickou malpu, lenochody a několik druhů opic. Místním autobusem zpět, večeře.
 • 5. den: snídaně, celodenní koupání s možností fakult. výletu s průvodcem do nejjižněji obydleného místa karibského pobřeží Kostariky MANZANILLO. Šnorchlování a procházka místním pralesem. Výlet lze absolvovat na vypůjčených kolech. Večer se lze vypravit do 2 km vzdáleného PUERTO VIEJO.
 • 6. den: snídaně, autobusem do NP CAHUITA. Na 8 km trase vedené po jednoduše přístupných stezkách zahlédneme kromě typických porostů i kraby, papoušky, lenochody, nosála či mývala. S trochou štěstí zahlédneme i exotického tukana. Z této džungle na několika místech vybíhají malé bílé písečné pláže lemované kokosovými palmami. Toto až kýčovité prostředí vybízí ke koupání a relaxaci. Pro zájemce (fakultativně) šnorchlování u korálového útesu. Zpět na ubytování. Večeře.
 • 7. den: snídaně, celodenní koupání s možností fakultativního výletu s průvodcem, možnost výuky surfování. Odpoledne individuálně či ve skupině možnost návštěvy městečka PUERTO VIEJO, kde se projdeme například po černé pláži. Jistě zahlédneme i mnoho surfařů, kteří zde, u největšího pobřežního zlomu na Kostarice, pravidelně měří své síly s nejobávanější vlnou - SALSA BRAVA. V rámci fakultativního výletu je možné zavítat na hraniční přechod s PANAMOU do vesničky SIXAOLA. Cestou mineme nekonečné banánové plantáže. Krátká procházka v pohraniční vesničce, návrat na ubytování. Večeře.
 • 8. den: snídaně, místní dopravou/taxíkem skrze malebnou hornatou krajinu do BRIBRI, odkud se táhnou nekonečné plantáže banánovníku. První část programu bude patřit této kostarické plodině, neboť dopoledne zavítáme právě na jednu z těchto plantáží, kde se seznámíme s celým procesem od pěstování až po export. Návštěva plantáže je závislá na aktuálních hygienických opatřeních. V případě uzavření bude program nahrazen návštěvou záchranné stanice, kde z blízka uvidíme například tukany, krokodýli či vzácné kočkovité šelmy. Odpoledne se pak pěšky vydáme po PANAMSKO-KOSTARICKÉ hranici až k opuštěnému TAJNÉMU VODOPÁDU, pod kterým se můžeme vykoupat. Samotná procházka opuštěnou, avšak malebnou pohraniční krajinou bude nevšedním zážitkem. Pěšky (fakultativně taxíkem) návrat do BRIBRI a následně ještě krátce místní dopravou až na ubytování. Večeře.
 • 9. den: snídaně, půldenní exkurze na KAKAOVÉ PLANTÁŽI. V průběhu 3h se podrobně seznámíme s procesem výroby této suroviny, jejíž nejcennější odrůda zvaná CRIOLLO se pěstuje právě v této oblasti. Kromě procházky po provoněné plantáži nás čeká i návštěva továrny na zpracování kakaových bobů a na výrobu místní čokolády. Samozřejmostí je i bohatá ochutnávka mnoha druhů této pochutiny doplněná o různé druhy typického karibského ovoce. Po celou dobu se navíc budeme nacházet ve vyšších patrech tropického lesa, kde je velká šance spatřit vzácné TUKANY. Pozdní odpoledne bude patřit poslední relaxaci na karibské pláži PLAYA COCLES vzdálené jen pár kroků od hotelu. Večer karibské speciality.
 • 10. den: snídaně, odjezd pronajatým mikrobusem do SAN JOSE. Po poledni ubytování v hotelu v bezprostřední vzdálenosti centra města. Odpoledne prohlídka kostarické metropole. Nenáročná procházka začne u jedné z nejvýznamnějších křesťanských staveb v zemi, CATEDRAL METROPOLITANA, následně uvidíme údajně nejkrásnější stavbu města - divadlo TEATRO NACIONAL, kolem náměstí PLAZZA DE LA CULTURA a PLAZZA DE LA DEMOCRACIA až k pohádkové budově MUSEO NACIONAL DE COSTA RICA. Kavárny na pěší promenádě lemované palmami a okázalými koloniálními budovami nám poslouží k odpočinku a ochutnání pravé kostarické kávy. Kolem budovy soudu a soustavu maličkých veřejných parků NACIONAL, ESPAŇA a MORAZÁN ve čtvrti EL CARMEN se v krátkosti vrátíme zpět do hotelu. Večeře.
 • 11. den: velmi brzy ráno (snídaně formou balíčku) odjezd pronajatým minibusem do severní Kostariky. Horským terénem a mezi kávovými plantážemi dorazíme až do vulkanické oblasti ALAJUELA. Přes městečko LA FORTUNA pak dorazíme do NP TENORIO, který je kvůli své obtížné dostupnosti ušetřen davům turistů, což ve spojení se zcela unikátními přírodními úkazy uvnitř parku garantuje mimořádný zážitek. O fascinující podívanou se zde postará sytě modrá voda vulkanické řeky RIO CELESTE. Rajským zážitkem je pohled na 30 m vysoký vodopád dopadající do modré laguny stejně jako na zelené porosty prosvítající pod modrou hladinou. Procházka nabídne i malebné pohledy z dřevěných mostků přímo nad touto kouzelnou řekou. Celá podívaná graduje soutokem dvou bezbarvých řek pramenících na svazích trojice vulkánů skupiny TENORIO, jehož výsledkem je vznik oné „modré řeky“. Z jedné z tamních vyhlídek se nám naskytne i panoramatický výhled na soustavu sopek v čele s nejvyšší TENORIO a i na okolní tropický prales, ve kterém se národní park rozkládá. Občerstvit se budeme moci v restauraci u vstupu do parku. Při zpáteční cestě projedeme v bezprostřední vzdálenosti kolem asi nejpopulárnější a stále ještě ne zcela utichlé sopky VOLCANO ARENAL. Pohledy na tuto sopku později vystřídají divoká údolí a narůstající ruch městských aglomerací (v případě nepříznivého počasí v oblasti Tenorio náhradní program - například návštěva fascinujícího kráteru sopky IRAZÚ ve výše 3 432 m s neopakovatelnými výhledy do vzdálenosti až 100 km a prohlídka historického města Cartago). Na závěr tohoto mimořádného dne povečeříme ve vyhlášené restauraci v tradičním stylu a ochutnáme místní specialitu.
 • 12. - 13. den: snídaně, dle letového řádu transfer na letiště, odlet do ČR. Návrat v závislosti na letovém řádu.
 • Poznámka I: v závislosti na letovém řádu případně tranzitní ubytování z 1. do 2. dne (již v ceně).
 • Poznámka II: dle příznivějšího letového řádu může být let s přestupem v USA. V takovém případě hradí CK poplatek za vyřízení registrace ESTA.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 25 000 Kč, transfer z/na letiště, 10x nocleh, 10x snídaně, 9x večeře, výlety včetně veškeré dopravy a vstupů, lodní výlet dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 780 Kč nebo do 80 000 Kč za 1 380 Kč.
 • Umístění: San Jose a okolí, Puerto Viejo a okolí.

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 715 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 315 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 8 500 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 8 500 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Kostarika Kostarika
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníBungalovy
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Kostarika - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Helena Zrůstovátermín: 22.11. - 4.12.2017

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou poděkovat panu Jiřímu Ježkovi za jeho excelentní průvodcovský výkon při zájezdě na Kostariku. Staral se o nás víc než obětavě a dělal vše možné, někdy i nemožné, aby se nám zájezd líbil.

Moc ho tímto zdravím a přeji, aby mu průvodcovské nadšení dlouho vydrželo.

Helena Zrůstová

TOPlist