Termíny - přidat do oblíbených
14.05.21 - 19.05.2121PLV0203424 490 KčPřidat
28.09.21 - 03.10.2121PLV0203524 490 KčPřidat

Portugalsko - Příroda, památky a chutě Lisabonu **

letecky hotel 3* snidane Novinka Náročnost 1.5

Belém - známá čtvrť hlavního města Portugalska s klášterem dos Jeronimos * Výlet do přímořského letoviska Cascais s písečnými plážemi * Královské město Sintra s barevným palácem Pena * Nejzápadnější pevninský výběžek Evropy Cabo da Roca

Úvod:

neboli slovy portugalského básníka Luíse de Camõese „tam, kde země končí a moře začíná“ Lisabon Vás chytne za srdce svoji neopakovatelnou atmosférou, modrobílými dekorativními kachli „azulejos“, křivolakými úzkými uličkami, kterými, když jede tramvaj, tak se musíte přilepit k nejbližším domovním dveřím, aby mohla projet. Budete obdivovat celou řadu památek Unesco i stavby manuelského slohu zdobené ornamentálními motivy, připomínající bohatství portugalské námořní velmoci v dobách její největší slávy. Ochutnáte vynikající speciality portugalské kuchyně – sladké koláčky, silnou kávu, tresku pokaždé jinak, výborné víno a to nejen portské, zaposloucháte se do tónů tesknícího fada a smočíte své nohy v Atlantiku…Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do LISABONU, ubytování v hotelu se snídaní. Náš průvodce Vás provede nejenom po památkách, ale zprostředkuje vám i ochutnávku místní gastronomie.
 • 2. den: prohlídka LISABONU – do čtvrti ALFAMA se dostaneme nejlépe historickou tramvají, která nás proveze křivolakými uličkami pod hrad São Jorge, odkud se naskýtá nádherný pohled na město, pak sejdeme dolů kolem katedrály SÉ do čtvrti zvané BAIXA, na slavné ulici RUA AUGUSTA ochutnáme krokety z tresky a zapijeme to sklenkou bílého portského vína. Slavný výtah ELEVADOR DE SANTA JUSTA nás vyveze ke klášteru Carmo a den zakončíme sklenkou višňového likéru na náměstí ROSSIO.
 • 3. den: vlakem do přímořského letoviska CASCAIS s písečnými plážemi a přístavem, který chrání citadela. Procházka po pobřeží k majáku Santa Maria a ke skaliskům Boca do Inferno („Pekelná ústa“ kde se vlny tříští o skály). Autobusem k mysu CABO DA ROCA, nejzápadnějšímu kousíčku pevninské Evropy, maják, procházka po útesech, pod nimiž bouří vlny Atlantiku, návrat do Lisabonu.
 • 4. den: vlakem do královského letoviska SINTRA. Město je obklopeny lesy a díky tomu má velmi příjemné klima a proto si zde nejen králové vybudovali svá letní sídla, která jsou vpravdě pohádková. Navštívíme rezidenci QUINTA REGALEIRA a odtud se pěšky vydáme lesem nahoru k paláci PENA a podle času sejdeme kolem maurského hradu pěšky dolů do Sintry. Komu by se nechtělo chodit pěšky, může využít místní autobus. Večer návrat do Lisabonu.
 • 5. den: dokončení prohlídky Lisabonu – čtvrť BELÉM: navštívíme klášter dos Jeronimos, který symbolizuje zlatý věk portugalských objevů, ve stylu manuelské gotiky, Belémskou věž i Památník mořeplavců. Zastavíme se ve staré belémské cukrárně na proslulý koláček „pastel de Belém“ se silnou portugalskou kávou. Odpoledne volno – možnost návštěvy četných muzeí. Pobyt zakončíme společnou večeří za zvuků lisabonského „fada“.
 • 6. den: odlet z Lisabonu do ČR.
 • Poznámka I: ** spadá do kategorie "zájezdy za super cenu" - viz systém slev
 • Poznámka II: zájezd je organizován pro skupinu max. 15 osob.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 8 500 Kč, 5x ubytování v hotelu se snídaní v Lisabonu, výlety dle programu, městská hromadná doprava, transfery vlakem, pobytovou taxu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 500 Kč, večeře s živou hudbou fado v Lisabonu 1 890 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 270 Kč.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 500 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 270 Kč
 • večeře s živou hudbou fado v Lisabonu - 1 890 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Portugalsko Portugalsko
Lisabon Lisabon
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel 3*
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Portugalsko - zájezdy
Lisabon - zájezdyQrCode image