Termíny - přidat do oblíbených
28.05.22 - 09.06.2222KUA0151053 990 KčPřidat
11.07.22 - 23.07.2222KUA0151253 990 KčPřidat
29.11.22 - 11.12.2222KUA0161253 990 KčPřidat

Ostrovy a pláže Malajsie s návštěvou metropole Kuala Lumpur - Penang - Langkawi

Náročnost 1 letecky klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel 4* hotel 3* snidane TIP CK Poznání

Pobytově-poznávací zájezd s ubytováním u pláže v příjemných hotelech. Zájezd vhodný zejména pro rodiny s dětmi nebo ty, kteří s exotickými destinacemi teprve začínají. Čeká na vás dokonalé uvítání do asijské kultury. Snadné jednodenní výlety za poznáním džungle, tropického ovoce, lodní výlet za doprovodu orlů, koloniální architektura. Nezapomenutelný výhled z Petronas Towers v metropoli Kuala Lumpur.


Úvod:

Hledáte nádherné pláže, toužíte po kulinářských zážitcích a po dobrodružství ve stylu Kiplingovi Knihy džunglí? Nebo vás láká poznání různých etnických kultur a stylů, ale nemáte čas na dlouhé cestování po světě? Pojeďte s námi do Malajsie! Tady se mísí vše. Zdejší ostrovy Penang a Langkawi vás ohromí svou pohodou, přívětivostí, všudypřítomnou zelení i vůní pocházející z četných plantáží koření a exotických ovocných stromů. Živou stránku Malajsie objevíme v multikulturní, architekturou nabitém Kuala Lumpur, který je ale i tak jedním z nejzelenějších měst v jihovýchodní Asii, což ho dělá tak půvabným. Provází Růžena Duchková.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
28.05.22 - 09.06.22 22KUA01510 53 990 Kč Rezervovat
11.07.22 - 23.07.22 22KUA01512 53 990 Kč Rezervovat
29.11.22 - 11.12.22 22KUA01612 53 990 Kč Rezervovat
08.02.22 - 20.02.22 22KUA01510 Uplynulý termín
18.01.22 - 30.01.22 22KUA01509 Uplynulý termín
02.09.21 - 14.09.21 21KUA01510 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Malajsie - Penang - program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Malajsie.
 • 2. den: přílet do KUALA LUMPUR, přesun na ubytování nedaleko centra metropole, kde se mísí čínská, indická a malajská kultura. Prohlídka centra s ochutnávkou gurmánských specialit výběrem z lahodného spektra kuchyní této země. Noční život v KL, možnost návštěvy proslulého Skybaru s bazénem a úžasným výhledem na celé město.
 • 3. den: po snídani odjedeme jen kousek od centra města do BATU CAVES, komplexu tří jeskynních hinduistických svatyní, kde si budeme připadat jako v jiném světě, konkrétně v Indii. Kolem nás se budou hemžit ženy v barevných sárí ověnčené náhrdelníky z pestrobarevných květin, z každé svatyně uslyšíme zpěv manter a ucítíme vůni santalového dřeva. K největší jeskyni nás po 272 schodech doprovodí opice a netopýři, a u jejího vchodu budeme obdivovat obrovskou zlatou sochu Murgy (nejvyšší socha Murgy na světě). Po návratu do KL ještě navštívíme nejstarší mešitu ve městě MASJID JAMEK, hlavní tržiště, budovu Nejvyššího soudu a s městem se rozloučíme z vrchu, z věže MENARA KL (421 m) nebo z proslulých věží PETRONAS TOWERS (452 m).
 • 4. den: snídaně, dokončení prohlídky KL. V odpoledních hodinách transport na letiště a odlet na ostrovní „perlu Orientu“ - PENANG. Ubytování u pláže v oblasti BATU FERRINGHI. Možnost večerních procházek po pobřeží nebo návštěvy nočního trhu, kde se prodávají šperky, batiky a další umělecké výrobky.
 • 5. den: snídaně, relaxace na pláži, procházka malebnými zátokami a po útulných plážičkách nedaleko Batu Ferringhi, možnost odpočinku při jedné z relaxačních masáží, které tu místní nabízejí.
 • 6. den: po snídani odjezd do penangského národního parku TAMAN NEGARA s několika variantami tras. První možností je trasa podél pobřeží kudy lze dojít ke skalnatému mysu Muka Head, který je nejzazším severozápadním cípem Penangu. Projdeme se po visutém chodníčku v korunách stromů a cestou narazíme na Opičí pláž TELUK DUYONG BEACH, kde nás přivítají poskakující opičáci, kteří tu mají svůj domov. Náročnější, ale zajímavější trasa, vede vnitrozemím na nádhernou pláž s bílým pískem PANTAI KERACUT, kde vás jistě zaujme meromiktické jezero, které je tvořeno sladkou vodou na povrchu a slanou u dna, což dalo vznik unikátnímu ekosystému. Na druhém konci pláže se můžete, s kapkou štěstí, přesunout k pozorování hnízdících želv. Při zpáteční cestě zavítáme do nejvoňavějšího místa Penangu, do zahrady tropického koření se skořicovníky, pepřovníky, badyáníky apod., nebo do zahrady orchidejí.
 • 7. den: snídaně, následuje odjezd do GEORGETOWNU, kde se budeme proplétat georgetownskými uličkami plnými pouličních věštců a stánků s nejlepším jídlem v Malajsii, pěšky nebo rikšou se dopravíme do koloniální čtvrti, které vévodí pevnost CORNWALLIS s majákem a kaplí. Cestou podél přístavu narazíme na bílou věž s maurskou kopulí - VIKTORIINY PAMĚTNÍ VĚŽNÍ HODINY (upomínka na diamantové jubileum královny Viktorie). Kousek dál se vydáme na návštěvu Penangského muzea, které nabízí pohled na ucelenou historii ostrova. Kolem klanových domů a společenských síní mnoha emigrantských čínských komunit, se dostaneme k dolní stanici zubačky na PENANG HILL (BUKIT BENDERA), který se tyčí do výšky 821 m nad Georgetownem a na jeho vrchu vás možná překvapí příjemné chladno než dole u moře. Navíc se nám z vrcholku naskytne úžasný výhled na Georgetown i celý ostrov, a dokonce odsud můžete poslat domů i pohled z místní pošty. Vrcholem dnešního výletu je návštěva jedné z nejvýraznějších budov a národní ikony země, buddhistického Chrámu nejvyšší blaženosti KEK LOK SI se sochou velikého thajského Buddhy a Pagodou deseti tisíců Buddhů BAN PO THAR, což je sedmipatrová, 30 m vysoká věž charakterizující celý chrám, kde je opět patrný vliv několika kultur, jelikož se zde mísí design barmský, čínský a thajský. Lanovkou se dostaneme až na nejvyšší úroveň komplexu s 36,5 m vysokou bronzovou sochou Kuan-Jin, bohyně Milosrdenství.
 • 8. den: snídaně, výlet do džungle TELUK BAHANG s jezírky a Muzeem lesnictví, navštívíme motýlí farmu se 150 druhy barevných motýlů a na farmě ochutnáme některé ze 140 druhů exotického ovoce.
 • 9. den: po snídani odplujeme trajektem do tropického ráje s nádhernými západy slunce, do souostroví LANGKAWI, které je bezcelní zónou a klenotem malajského státu Kedah. Ubytujeme se v hotelu nedaleko pláže. Odpoledne volný program, možnost zapůjčení motocyklu či kola k prozkoumání blízkého okolí a pláží lemovaných vápencovými skalami, večer společná večeře v typické restauraci.
 • 10. den: snídaně, lanovkou na horu GUNUNG MECHINCHANG (708 m) s krásnými výhledy na celé souostroví a jižní Thajsko, poté ke krokodýlí farmě a k vysokému vodopádu Temurun s možností koupání. Pravé malajsijské výrobky zakoupíme v řemeslnickém centrum Kompleks Kraf Langkawi a v podvečer si odpočineme ve vesničce AIR HANGAT s horkými prameny.
 • 11. den: po snídani vyrazíme na lodní výlet kolem ostrovů DAYANG BUNTING se sladkovodním JEZEREM TĚHOTNÉ DÍVKY ideálním pro koupání, loď dále popluje na ostrov BERAS BASAH. Cestou zpět se zastavíme na obědě u Rýžové zahrady Laman Padi s muzeem, které je věnováno pěstování rýže.
 • 12. den: snídaně, relaxace na pláži, nákupy v bezcelním ráji ve středisku Zon atd., odlet odlet do Kuala Lumpur a pak do Prahy.
 • 13. den: přílet do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Kuala Lumpur, jednosměrná letenka Kuala Lumpur-Penang a Langkawi-Kuala Lumpur vč. let. tax a poplatků v max. výši 25 000 Kč, místní doprava v rámci programu (trajekt, loď, autobusy, džípy), 10x ubytování v hotelu se snídaní, 1x společná večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 6 900 Kč, vstupenka na Petronas Towers 750 Kč (nutné objednat min. 1 měsíc před odletem), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 975 Kč, do 80 000 Kč za 1 575 Kč.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 6 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 69 000 Kč
 • vstupenka na Petronas Towers - 650 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 975 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 575 Kč

Malajsie - Penang
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Malajsie Malajsie
Penang Penang
Langkawi Langkawi
Kuala Lumpur Kuala Lumpur
Typ zájezduPoznávací zájezdy
Ubytováníkombinované
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Malajsie - zájezdy
Penang - zájezdy
Langkawi - zájezdy
Kuala Lumpur - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy