Termíny - přidat do oblíbených
17.05.21 - 30.05.2121NAA0123174 990 KčPřidat

Namibie - Diamant Afriky

letecky klimatizovaný autobus hotel snidane Novinka

Okruh Namibií nabízí ideální kombinaci poznávacího zájezdu s nenáročnou turistikou a odpočinkem u moře * Největší kaňon světa Fish River Canyon * Fotogenické pohledy na jílovou pánev Deadvlei * Kolonie lachtanů v Cape Cross Seal Reserve * Nejpopulárnější namibijský park Etosha

Úvod:

Okruh Namibií nabízí ideální kombinací poznávacího zájezdu s nenáročnou turistikou a odpočinkem u moře. Projdeme se po nejvyšších dunách planety ve světoznámé poušti Namib i u jednoho z největších kaňonů Fish River Canyon. Nezapomenutelné zážitky nás čekají také v rámci safari v rozsáhlém národním parku Etosha nebo při návštěvě známého afrického kmene Himbů. Na pobřeží Atlantiku se ubytujeme na 3 noci, kde kromě koupání podnikneme několik kratších výletů například k mohutným žulovým skalám. Bývalá německá kolonie známá těžbou diamantů překvapí nejen svou vyspělostí, ale zejména rozmanitostí krajiny, která v sobě kombinuje hned několik unikátů! Po celou dobu jsme ubytování v hotelech a na safari v autentických lodgích. Zájezd organizujeme pro maximálně pro 8 klientů! Africkým klenotem Vás provede R. Amler. s mnohaletými zkušenostmi z celé Afriky.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
17.05.21 - 30.05.21 21NAA01231 74 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet do Namibie.
 • 2. den: přílet do WINDHOEK. Prohlídka hlavního města Namibie se známkami německé kolonizace. K vidění bude i několik menších meteoritů (kterými je oblast proslulá) na jedné z hlavních tříd. Ubytování.
 • 3. - 4. den: odjezd na jih do druhého největšího kaňonu světa FISH RIVER CANYON, prohlídka 160 km dlouhého a 500 m hlubokého kaňonu nabídne fascinující přírodní scenérie doplněné o zebry či antilopy. Poté, co si kaňon dostatečně vychutnáme, zahájíme přesun do NAMIBSKÉ POUŠTĚ.
 • 5. den: po snídani dokončíme cestu do DEADVLEI – jílové pánve s ostatky stromů, kde nás budou čekat opravdu fotogenické pohledy. Nedaleko odsud pak spatříme jednu z největších dun planety – DUNE 45, po které je možné vystoupat až do úctyhodné výšky 170 m.
 • 6. den: průjezd přírodní rezervací NAMIB NATIONAL PARK s několika zastávkami, na kterých pořídíme nádherné fotografie a vychutnáme si další výhledy do pouště, než dorazíme na pobřeží ATLANTIKU, kde se na 3 noci ubytujeme v oblasti lázeňských měst SWAKOPMUND a WALVIS BAY (Velrybí zátoka). Prohlídka koloniálního centra s „bavorskými“ budovami a zelení, která je v ostrém kontrastu s jinak všudypřítomnou pouští, která zasahuje až na pobřeží. Pohled kombinující oranžově zbarvené duny a modré vody oceánu bude patřit mezi nezapomenutelné zážitky.
 • 7. den: výlet k nedaleké mohutné žulové skále SPITZKOPPE (1 728 m). 120 mil. let staré kopcovité útvary neobvyklých tvarů jsou doslova rájem pro fotografy. Těšit se můžete také na několik možností pěší turistiky. Návrat na ubytování na pobřeží.
 • 8. den: dnes nás čeká další krátký výlet, tentokrát do CAPE CROSS SEAL RESERVE s koloniemi LACHTANŮ. Navštívíme také místo, kde vstoupil první Evropan na namibijskou půdu a uvidíme starodávné skalní rytiny v TWYFELFONTAIN. Cestou zbude opět dostatek času na zastávky s úžasnými výhledy. Návrat na ubytování.
 • 9. den: přejezd do NÁRODNÍHO PARKU ETOSHA se zastávkou v TERRACE BAY. Nejpopulárnější namibijský park o rozloze přes 22 tis. čtverečních kilometrů je plný divoké zvěře včetně mohutných stád SLONŮ a ŽIRAF. Žije zde i vzácný NOSOROŽEC ČERNÝ a několik stovek druhů ptáků, plazů apod.
 • 10. - 11. den: SAFARI v NÁRODNÍM PARKU ETOSHA. V závislosti na aktuálních podmínkách navštívíme nedaleko od národního parku i autentickou vesnici tradičního kmene HIMBU.
 • 12. den: celý okruh dokončíme návratem do WINDHOEKU. Cestou zastávka u největšího dosud nalezeného meteoritu na světě u města GROOTFONTEIN. Případně dokončení prohlídky hlavního města.
 • 13. - 14. den: odlet z Namibie a návrat do ČR.
 • Poznámka I: MALÁ SKUPINA MAX 8 KLIENTŮ
 • Poznámka II: vstupní podmínky do destinace: negativní PCR test na covid-19 ne starší než 72 h před nástupem do letadla.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha – Windhoek vč. let. tax a poplatků v max. výši 19 000 Kč, 8x ubytování v hotelu, 3x v turistických lodgích (vždy ve dvoulůžkových pokojích s vl. soc. zařízením), 11x snídaně, doprava pronajatým minivanem dle programu, vstup a safari v NP Etosha safari, informační materiály, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vízum (orientační cena z r. 2020 je 80 USD), ostatní strava, fakultativní programy, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
 • Příplatky: jednolůžkový pokoj 9 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 840 Kč, do 80 000 Kč za 1 440 Kč.

Příplatky a slevy


 • 1 lůžkový pokoj - 9 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 9 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 440 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 840 Kč
 • připojištění pro případ pandemie - 840 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Namíbie Namíbie
Ubytováníhotel nebo lodges
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Namíbie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy