Uganda - Dobrodružná výprava nejen k horským gorilám - 2024/25 - CK Poznání
10denní zájezd
  Náročnost 3
plná penze stravaplná penze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Uganda - Dobrodružná výprava nejen k horským gorilám
Spatřili jste na svých cestách již mnoho zvířat a přírodních krás a jen tak něco Vás již neohromí? Pak pro Vás máme skutečnou lahůdku. Strávíte několik chvil v bezprostřední blízkosti horských goril, ke kterým podnikneme dobrodružnou výpravu v jejímž cíli se Vás s trochou štěstí gorily i dotknou! To vše navíc nyní s mimořádnou šancí být ve stále více exponovaných místech s minimem ostatních turistů. Pro unikátnost tohoto zájezdu jej navíc organizujeme pouze pro 6-7 klientů! Celé putování Ugandou však nabízí i mnohem víc. Další pěší výpravu k šimpanzům, safari v autech i na lodích s pozorováním hrochů, lvů či slonů. Projdeme se i v ugandské metropoli, a to vše s komfortním autentickým zázemím a plnou penzí. Všechny poplatky včetně finančně velmi vysokých povolení na trek ke gorilám včetně nosičů jsou již v ceně! Buďte mezi těmi, kteří se budou moci zúčastnit tohoto životního zážitku! Termín s * v poznámce, je prodloužený o přelet do Keni s pobytem u moře ,all inclusive, na proslulé DIANI BEACH.

Poznámka: Povinné očkování proti žluté zimnici.

Poznámka II: * CK si vyhrazuje právo na zrušení zájezdu v případě zvýšení cen permitů na trek ke gorilám a šimpanzům.
Aneta
Garant zájezdu
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 01.06. - 10.06.24 sobota - pondělí
Na ověření, Garance odletu, průvodce: J. Kunát
Kód termínu 24UGA02223
Cena
112 000 Kč
cena za 10 dní
Termín 09.06. - 18.06.24 neděle - úterý
Vyprodáno, Garance odjezdu, průvodce: J. Kunát
Kód termínu 24UGA02121
Cena
106 990 Kč
cena za 10 dní
Termín 19.06. - 28.06.24 středa - pátek
Vyprodáno, Garance odjezdu, průvodce: K. Hanák
Kód termínu 24UGA02222
Cena
106 990 Kč
cena za 10 dní
Termín 27.06. - 06.07.24 čtvrtek - sobota
Kód termínu 24UGA02233
Cena
114 990 Kč
cena za 10 dní
Termín 14.01. - 23.01.25 úterý - čtvrtek
Kód termínu 25UGA02250
Cena
112 990 Kč
cena za 10 dní
Termín 22.01. - 31.01.25 středa - pátek
Kód termínu 25UGA02235
Cena
112 990 Kč
cena za 10 dní
Termín 20.06. - 29.06.25 pátek - neděle
Kód termínu 25UGA02222
Cena
114 900 Kč
cena za 10 dní

Program zájezdu

1. - 2. den: odlet z ČR do hl. města Ugandy – KAMPALA (Entebbe). Transfer na hotel, odpoledne nenáročná prohlídka metropole Ugandy, s návštěvou nejznámějších pamětihodností města. V případě příletu v brzkých hodinách bude zajištěno ranní nastěhování na ubytování. Nocleh. OD ČERVNOVÝCH TERMÍNŮ (2024) JE DO PROGRAMU NOVĚ ZAŘAZENO UNIKÁTNÍ PĚŠÍ SAFARI S NOSOROŽCI, CENA ZÁJEZDU SE NEMĚNÍ! Z tohoto důvodu může dojít k mírné úpravě programu 2. a 3. programový den, přičemž všechny části programu zůstávají beze zbytku zachovány.
3. den: snídaně, přejezd do oblasti NÁRODNÍHO PARKU KIBALE FOREST. Seznámení se s itinerářem safari a zásadami na trecích k šimpanzům a gorilám. Pozdě odpoledne si vychutnáme atmosféru uprostřed opuštěné přírody. Večeře. Po následujících 6 dní je zajištěna strava formou bohaté plné penze a ubytování v komfortních dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.
4. den: snídaně, o první nezapomenutelný zážitek se postará první ze dvou treků, jehož cílem bude spatřit zblízka vzácné ŠIMPANZE. Těchto primátů, jejichž DNA se z 98% shoduje s člověkem, je zde na 1 500. Jedná se tedy o jednu z největších populací šimpanzů na světě, a tedy snad nejvhodnější místo k jejich pozorování v divoké přírodě. Po obědě se přesuneme do NÁRODNÍHO PARKU KRÁLOVNY ALŽBĚTY, který protíná ROVNÍK u kterého se zastavíme. Objevování tohoto parku zahájíme příjemnou plavbou po kanálech řeky KAZINGA. Těšit se můžete na SLONY, BUVOLY a další exotická zvířata. Čas jistě zbyde i na krátkou relaxaci v bazénu, který je součástí autentického safari resortu. Večeře.
5. den: snídaně, několik hodin strávíme na pravém africkém SAFARI. Kromě již zmíněných SLONŮ se zde nachází i velké množství HROCHŮ a jinde vzácných LVŮ. S trochou štěstí zahlédneme i LEVHARTA. Po pozdním obědě následuje přejezd do horské oblasti NÁRODNÍHO PARKU BWINDI, nedaleko hranice s Kongem a Rwandou. Ubytujeme se opět v autentickém komfortním resortu, večeře.
6. den: snídaně, připravte se na životní zážitek! Pěšky vyrážíme na dobrodružnou výpravu k HORSKÝM GORILÁM! K těmto respekt budícím primátům budeme putovat 3 – 9 hodin v závislosti na místě, kde se tyto divoce žijící gorily budou nacházet. Setkání s gorilami na pár metrů je často umocněno nejen celkovou atmosférou, ale i tím, že přítulné gorily se sami přiblíží a zvídavě se lidí dotýkají. Se zkušenými místními rangery se jedná o zcela bezpečnou a naprosto mimořádnou chvíli! Setkání s gorilami nelze garantovat, ale díky zkušenosti místních je téměř zaručené. Po návratu bude vstřebávat zážitky při odpočinku na ubytování u jezera BUNYONYI LAKE. Večeře (oběd formou balíčku). Poznámka: trek je v závislosti na poloze goril veden náročnějším horským terénem. Základní fyzická zdatnost a kvalitní obuv je nezbytná. Náročnost této pěší výpravy nelze předem garantovat.
7. den: snídaně, odpočinkový den, ve kterém nás čeká pouze přesun k dalšímu jezeru do národního parku MBURO LAKE. Oběd. Pro zájemce nenáročná procházka s dalšími nádhernými výhledy, relaxace, individuální volno. Tento den je rovněž plánován jako rezervní a může být využit pro případný druhý pokus na trek s cílem spatřit horské gorily (v takovém případě je i povolení k náhradnímu treku včetně "pobytu" u goril v ceně zájezdu). Večeře.
8. den: snídaně, dopoledne strávíme na druhém SAFARI v autech. Tentokrát se můžete těšit na ŽIRAFY, ZEBRY, HYENY či BUVOLY. Po obědě si krátce odpočineme a později nás čeká závěrečná PLAVBA, na které budeme moci pozorovat krom jiného zejména HROCHY. Návrat na ubytování, večeře.
9. den: snídaně, návrat do metropole KAMPALA. Transfer na letiště, odlet do ČR.
10. den: přílet do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 18 000 Kč, transfer z/na letiště, 7-8x nocleh (v závislosti na letovém řádu), 6x plná penze, 1x snídaně, výlety včetně vstupů a povolení na safari a lodní výlety dle programu, povolení k treku k horským gorilám a k šimpanzům, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vízum cca 50 USD, spropitné (dobrovolné) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj na vyžádání, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 000 Kč nebo do 85 000 Kč za 1 750 Kč, vízum 1 600 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

J
Miloslav J.    Pardubice
90%
rozšíření programu - nosorožci maximální přístup průvodce ke klientovi
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
13. 06 2024
K
Milan K.    Jablonec nad Nisou
100%
Neuvěřitelný komplex různých druhů "safari" pozorování.
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
12. 06 2024