Uganda - 2024/25 - CK Poznání

Zájezdy za gorilami do Ugandy s CK Poznání

Uganda

Perla Afriky. Tak nazval Ugandu Winston Churchill, tento buldočí muž britské politiky. Stejně, jak se perla vlastně rodí z bolesti, když perlorodky obalují perletí cizí tělísko, které jim překáží a nakonec z toho vznikne taková krása, tak i moderní Uganda se tvořila ve změti válek a nepokojů. Břemeno minulosti je v zemi stále viditelné, patří jí nelichotivé první příčky v míře korupce nebo chudoby.

Uganda je ale také země nesmírného přírodního bohatství. Můžete zde objevovat pralesní oblasti na úbočích vyhaslých sopek i savany se vzácnou faunou i flórou. První Evropany do země přitahovalo hledání pramenů Nilu. Nacházeli zde mohutné vodopády a velká jezera, které dávají život širokému okolí. Národní park Lake Mburo je jedním z mála v Africe, kde se můžete s průvodcem vydat na pěší safari. V okolí jezera nežijí totiž nevyzpytatelní lvi ani sloni, před kterými se musí mít chodec na pozoru.

Největším turistickým lákadlem jsou ale gorily, které jsou společně se šimpanzi našimi nejbližšími příbuznými z říše zvířat. Tito obrovití a zároveň mírumilovní vládci místních pralesů jsou hlavním turistickým lákadlem v zemi. Nejznámějším a nejnavštěvovanějším parkem je Virunga, domov goril horských. Pozorování gorilích rodin poklidně přežvykujících vegetaci patří k nejsilnějším zážitkům každého návštěvníka Ugandy. Ono je vlastně otázka, kdo koho sleduje. Vy si zaplatíte za krásný zážitek a odnesete si vzácné fotografie, nezapomenutelné zážitky a dobrý pocit, že jste smysluplně podpořili místní ekonomiku a přispěli k jejich ochraně. A členové gorilí rodiny si možná řeknou: zase jedna tlupa těch podivných opic bez chlupů, ale co, místo se tady najde pro všechny.