Termíny - přidat do oblíbených
29.10.20 - 10.11.2020ANC0148066 990 KčPřidat

Nepál - Pohodový týden - Proslulý trek kolem Annapuren

Náročnost 3 letecky bus hotel 3* hotel plná penze turistika Novinka

Proslulý Trek okolo vrcholů Annapuren. Díky pomocí nosičů se dostanete do výšky přes 5000 metrů. Na závěr můžete absolvovat i průlet mezi vrcholy helikoptérou.

Úvod:

Vydejte do nitra Himálaje, kde na Vás čeká slavná pěší trasa okolo čtyř Annapuren. Celý trek se budeme kochat nezapomenutelnými výhledy na 6 – 8 tisícové vrcholy, přičemž k osmitisícové Annapurně I se dostaneme doslova na dosah! Kromě plné penze jsou v ceně i nosiči, díky kterým půjdeme jen s minimální zátěží, což nám umožní zdolat i jeden z nejvýše položených průsmyku světa ve výšce 5 416 m. Unikátní tečkou treku je fascinující přelet mezi dvěma osmitisícovkami. Startovat budeme z nejhlubšího kaňonu planety, kde zakončíme pěší turistiku. Jednotlivé dny jsme ze zkušeností zvolili tak, aby je mohl absolvovat průměrný turista. Kvalitní zázemí 3* hotelu v Káthmándú a v Pokhaře a soukromé pozemní transfery zajistí maximálně možný dostupná komfort. Slavná Annapurna, nejvyšší průsmyk, pravý himálajský trek, fascinující podívaná a kvalitně připravený program – to jsou synonyma tohoto zájezdu do Nepálu.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
29.10.20 - 10.11.20 20ANC01480 66 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do KÁTHMÁNDÚ.
 • 2. den: přílet do KÁTHMÁNDÚ, v závislosti na letovém řádu procházka po hl. městě. Návštěva okouzlujícího chrámu PASHUPATI NATH TEMPLE či bývalého královského komplexu DURBAR SQUARE a dalších budhistických a hinduistických staveb, večeře na uvítanou.
 • 3. den: snídaně, pronajatým soukromým mikrobusem do východiště treku. Malebnou krajinou centrální údolí budeme kvůli špatné infrastruktuře projíždět většinu dne. V průběhu cesty však zažijeme opravdový Nepál! V závislosti na aktuálních podmínkách přejezd až do DHARAPANI (1 860 m) případně absolvování posledního úseku již pěšky. V ceně je již zahrnut chutný oběd a poté, co se ubytujeme, také večeře. Po celou dobu treku mohou být větší zavazadla uschována (v ceně) na hotelu.
 • 4. den: po snídani vyrážíme na první celodenní pěší trasu (6-7h chůze) do CHAME (2 670 m). Trasa podél řeky MARSYANGDI vede skrze údolí MANANG. Již dnes se budeme kochat nádhernými výhledy zejména na ikonickou ANNAPURNY II (7 937 m) a IV (7 525). Mineme několik typických vesniček a pořídíme první fotky opravdové himálajské krajiny.
 • 5. den: dnešní kratší trasa (5h chůze) vede do PISANGU (3 190 m). Malebnou scenérii doplní několik pagod a prostředí lesa. Poté, co sklesáme k visutému mostu, načerpáme síly a vystoupáme do neustále se rozšiřujícího údolí s dominantou PISANG PEAK (6 091 m). V blízkých jezírkách možná spatříme i ptáky.
 • 6. den: asi 7h chůze nás čeká při stoupání do MANANGU (3 540 m). Jako každý den pro nás bude v půli trasy připraven oběd a dostatek času zbyde i na odpočinek. Budeme obdivovat blízké a přesto dalekosáhlé panorama ANNAPURNY II, III a IV či sedmitisícové GANGAPURNY. Před cílem také navštívíme tradiční TIBETSKOU vesnici BRYAGA (3 475 m) s klášterem, který nám nejen na fotkách dodá impozantní atmosféru.
 • 7. den: odpočinkový den v MANANGU. Relaxace umožní nejen pečlivou aklimatizaci na další část treku, ale poskytne nám také příležitost vnímat krásy a klid místní krajiny. Pro zájemce je možné vydat se na několik krátkých procházek.
 • 8. den: po řádném odpočinku pokračujeme směrem k jednomu z nejvyšších průsmyků světa, ke kterému nám zbývají dva dny chůze. Dnes (6-7h chůze) stoupáme podél řeky JARSANG KHOLA až do výšky 4 450 m, kde se ve vesnici THORUNGLA PHEDI ubytujeme.
 • 9. den: po řádném odpočinku pokračujeme směrem k jednomu z nejvyšších průsmyků světa, ke kterému nám zbývají dva dny chůze. Dnes (6-7h chůze) stoupáme podél řeky JARSANG KHOLA až do výšky 4 450 m, kde se ve vesnici THORUNGLA PHEDI ubytujeme.
 • 10. den: za dobré viditelnosti budeme pozorovat ANNAPURNU I (8 091 m) a projdeme až do KAGBENI – vstupní brány do „zakázaného údolí“ MUSTANG. Po krátké prohlídce a odpočinku pokračujeme až do JOMSOMU (2 760 m), kde nás čeká poslední noc na treku. Dnešní doba chůze bude 6-7h.
 • 11. den: na místo krkolomné cesty si dopřejeme další opravdu nezapomenutelný zážitek – unikátní přelet do POKHARY, startujeme téměř na dně nejhlubšího kaňonu a prolétáme v bezprostřední blízkosti dvou osmitisícovek a posvátné královny Himálaje MACHHAPUCHHRE (6 993 m), která je jednou z nejkrásnější hor. Individuální volno v Pokhaře s možností návštěvy Pagody míru apod. Let bude uskutečněn pouze za dobrých povětrnostních podmínek. V případě zrušení je změna programu vyhrazena a transfer proběhne soukromým mikrobusem (cca 9h).
 • 12. den: pro zájemce s východem slunce krátký výjezd na vyhlídku SARANGKOT, pozorování celého pohoří všech Annapuren, snídaně, celodenní přejezd do KÁTHMÁNDÚ se zastávkou u opičího chrámu SWAYAMBHUNATH TEMPLE. Ubytování v hotelu v turistické čtvrti THAMEL.
 • 13. den: snídaně, dle letového řádu individuální volno, nákup suvenýrů, procházka centrem, transfer na letiště, odlet do ČR. V závislosti na letovém řádu je přílet možný až 14. den.
 • Poznámka I: 1lůžkový pokoj nelze
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Káthmándú vč. let. tax a poplatků max. 21 000 Kč, vnitrostátní jednosměrná letenka Jomsom - Pokhara vč. let. tax a poplatků/případně pozemní trasnfer soukromým mikrobusem, doprava soukromým mikrobusem dle programu, 3x ubytování v 3* hotelu (Káthmándú, Pokhara) ve dvoulůžkových pokojích s vl. soc. zařízením, 8x v jednoduchém guesthousu ve dvou(společné sociální zařízení), 8x plná penze po dobu treku, 3x snídaně, 1x večeře, veškerá povolení a vstupy pro turistiku, vedoucí zájezdu, místní průvodce, nosiči (1 nosič pro 2 klienty, celkem 25 kg), informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vízum do Nepálu cca 30 USD (platí se po příletu do Nepálu), vstupné do památek, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 1 820 Kč, do 80 000 Kč za 2 420 Kč, vyhlídkový let k Mt. Everestu s garancí místa u okna 4 950 Kč, přelet Pokhara-Káthmándú 3 300 Kč.

Příplatky a slevy


 • let k Mt. Everestu - 4 950 Kč
 • let Pokhara-Káthmándú - 3 300 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 1 820 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 2 420 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Nepál Nepál
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
Ubytováníhotel/guesthouse
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Nepál - zájezdyQrCode image

TOPlist