Nepál - svět osmitisícovek s nenáročným okruhem pod Annapurnou s polopenzí - 2024/25 - CK Poznání
13denní zájezd
8-16Skupinaosob
  Náročnost 2.5
polopenze stravapolopenze hotelrůzné ubytováníhotel, různé letecky dopravaletecky
Nepál - svět osmitisícovek s nenáročným okruhem pod Annapurnou s polopenzí
Předběžné pokyny k zájezdu
Vypravte se s námi mezi nejvyšší hory světa! Přichystali jsme pro vás program kombinující vyhlášené nepálské treky, ale i netradiční trasy, které zatím stále zůstávají hlavním proudem turistů neobjevené. Na 4denním treku budeme moci obdivovat majestátný vrchol Annapurny z nejrůznějších pohledů a uvidíme neopakovatelné východy a západy slunce nad celou plejádou himalájských osmitisícovek včetně Mt. Everestu. Připravené trasy nás zavedou i k tradičním chrámům, kulturním památkám UNESCO a do horských vesniček. Prostor zbyde i na prohlídku Káthmándú, horské vesnice Nagarkot či "vstupní brány za dobrodružstvím" Pokhary.
Veronika
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 09.03. - 21.03.24 sobota - čtvrtek
odlet Vídeň, VYPRODÁNO, Garance odjezdu, průvodce: Jan Svoboda
Kód termínu 24ANA01581
Cena
67 990 Kč
cena za 13 dní
Termín 04.11. - 15.11.24 pondělí - pátek
volná místa + doobsazení pro muže, Garance odjezdu, na ověření letu, průvodce: René Tomín
Kód termínu 24ANA01582
Cena
67 990 Kč
cena za 12 dní
Termín 14.11. - 25.11.24 čtvrtek - pondělí
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: M. Sýkora
Kód termínu 24ANA01593
Cena
67 990 Kč
cena za 12 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do KÁTHMÁNDÚ.
2. den: přílet do KÁTHMÁNDÚ, V závislosti na letovém řádu odpočinková procházka po hlavním městě NEPÁLU včetně okouzlujícího chrámu PASHUPATI NATH TEMPLE. Transfer na hotel v NAGARKOT. (2 195 m), která nabízí neopakovatelné panoramatické výhledy na skupinu slavných světových velehor. Kromě nejnižší ze čtrnácti osmitisícovek SHISHA PANGMA (8 027 m) uvidíme v dáli i nejvyšší vrchol světa MT. EVEREST (8 848 m) či velmi blízký majestátní štít hory LANGTANG (7 246 m).
3. den: dnešní den zahájíme nezapomenutelnými pohledy na himalájské panorama při východu Slunce z vyhlídky nedaleko hotelu, následuje snídaně a po ní již absolvujeme první nenáročnou túru. Základní varianta (2 z 5; ↑100 m, ↓400 m, 4,5 hod.) vede po jednom z nejkrásnějších hřebenů, který ve své první části umožní nahlédnout mezi typická místní obydlí v tradičních horských vesničkách. Většinu času se však budeme soustředit na horské masivy dosahující výšky od 6 do 8 tisíc metrů. Pohledy na jih pak vyplní široké údolí regionu okolo nepálské metropole. Postupně sklesáme až k chrámu CHANGU NARAYAN, jenž je díky svému významu a okázalosti zapsán na seznam UNESCO. Mikrobusem zpět na ubytování, později odpoledne odpočinek na hotelu. Večeře.
4. den: pronajatým mikrobusem průjezd malebným centrálním údolím (fakultativně letecky) do západní části Nepálu se zastávkami u některých z místních pamětihodností. Příjezd do proslulého města POKHARA (827 m), v jehož bezprostřední blízkosti se nachází jedna z nejslavnějších hor světa - ANNAPURNA (8 091 m). Nenáročná procházka k jezeru s fascinujícími výhledy na tento věhlasný vrchol. Ubytování.
5. den: zahájení čtyřdenního treku (3 noci ubytování mimo Pokharu), na kterém nás čekají zcela mimořádné a nezapomenutelné pohledy na himalájské velikány. Z bezprostřední blízkosti uvidíme nejen ANNAPURNU, ale i mnoho dalších vrcholů, které v kombinaci s divokými a nedotčenými údolími ještě znásobí tento životní zážitek. Základní varianta (3 z 5; ↑950 m, 5 hod.): výchozím bodem je vesnička NAYAPUL (1 000 m), kam se přesuneme naším mikrobusem. Po chvilce chůze podél řeky MODI KHOLA a jejím překročení zahájíme pomalý výstup do TIKHEDUNGY (1 577 m), kde budeme mít možnost se občerstvit. Po odpočinku pokračujeme závěrečným prudším stoupáním ještě asi 1,5 hod. do ULLERI (1 950 m). Zde pro nás již bude připravené ubytování a večeře. Toto místo je jediným, odkud lze z bezprostřední blízkosti spatřit jižní stranu osmitisícovky Annapurny a také vrchol NILGIRI PEAK (7 026 m).
6. den: pokračujeme nenáročným pozvolným stoupáním (2 z 5; ↑900 m, 5 hod.) částečně zalesněným terénem do vesničky NAGATHANTI, odkud budeme obdivovat ničím nerušenou a nekonečnou krásu Himalájí. Cílem dnešního dne je místo zvané GHOREPANI (2 874 m). Z tohoto místa budeme mít himalájské velikány jako na dlani. Masiv ANNAPURNY, jejíž vrchol je stále více než 5 000 výškových metrů nad námi, bude doslova na dosah ruky. Navečer se ubytujeme.
7. den: v rámci těžší varianty (2 z 5; ↑300 m, ↓300 m, 2 hod.) je možné podniknout poslední výstup treku na vrchol POONHILL (3 150 m). Východ slunce v srdci Himalájí bude z tohoto místa jedním z nejsilnějších zážitků celého našeho putování. Po návratu na ubytování se společně s ostatními nasnídáme a pokračujeme v treku (2 z 5 ↑450 m, ↓600 m, 4 hod.) se vydáme do vesničky TADAPANI (2 650 m). Zde budeme pozorovat kouzelný západ a východ slunce z bezprostřední blízkosti fascinujícího horského štítu MACHAPUCHARE (6 993 m).
8. den: v rámci dnešního dne (2 z 5, ↓1 600 m, 5 hod.) nás čeká klesání na úroveň říčky MODI KHOLA, podél které dokončíme okruh návratem do výchozího bodu v NAYPULU. Zde již nastoupíme do našeho mikrobusu a přesuneme se zpět na hotel ve městě POKHARA.
9. den: odpočinkový den strávíme procházkou v centru této "vstupní brány do světa dobrodružství", jak je městu POKHARA přezdíváno. Město obklopené krásnými jezery nabídne opět mimořádné pohledy na "střechu světa". Později odpoledne individuální volno, při kterém si vychutnáme poslední bezprostřední výhledy na Himaláje.
10. den: celodenní přejezd do Káthmándú se zastávkou u některého z visutých mostů přes široké údolní řeky a u "opičího chrámu" SWAYAMBHUNATH TEMPLE s úžasnými výhledy na metropoli s neopakovatelnou atmosférou. Ubytování v centru proslulé čtvrti THAMEL, večeře.
11. - 12. den: snídaně (v závislosti na letovém řádu může být formou balíčku), v závislosti na letovém řádu individuální volno, transfer na letiště do KÁTHMÁNDÚ, odlet do ČR.

Ubytování: hotel

6x ubytování v ***hotelu s vlastním sociálním zařízením, 3x v jednoduchém guest-housu v rámci 4denního treku (Jedná se o jediný dostupný typ ubytování v horských vesničkách s typickou himalájskou atmosférou v obklopení velehor. Sociální zařízení je (v závislosti na dostupnosti ubytovacích kapacit) na pokoji, avšak zpravidla na patře)

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Káthmándú vč. let. tax a poplatků v max. výši 22 000 Kč, 6x ubytování v ***hotelu, 3x v jednoduchém guest-housu v rámci 4denního treku, 9x polopenze (během treku rozšířeno na plnou penzi), doprava pronajatým mikrobusem, veškerá povolení a vstupy pro turistiku dle programu vč. treku pod Annapurnou, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vízum do Nepálu cca 30 USD (orientační cena z r. 2023, platí se po příletu do Nepálu), ostatní strava, fakultativní programy, bakšišné, vstupné cca 50 USD a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 6x 1lůžkový pokoj (mimo trek) 5 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 200 Kč, do 85 000 Kč za 1 950 Kč, jednosměrný let Káthmándú-Pokhara 3 300 Kč, vyhlídkový let k Mt. Everestu s garancí místa u okna 5 900 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

C
Antonín C.    Plzeň
100%
Celým zájezdem nás provedl DOKONALE pan Dan Hakl. Vyšlo nám počasí, což je důležité. Tým Nepálčanů, kterí nás prováděli, také perfektní. Spokojenost
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
22. 03 2024
Č
Jaroslav Č.    Praha
90%
Vyvážený a zajímavý program, ochotný průvodce, dobré ubytování i strava, skvělé zážitky!
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
21. 03 2024