Nepál - Mardi Himal – pohodový trek pod nepálský Matterhorn - 2024/25 - CK Poznání
nepal_w_mardi-himal_shutterstock_1235207287

Nepál - Mardi Himal – pohodový trek pod nepálský Matterhorn

12denní zájezd
  Náročnost 3
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Nepál - Mardi Himal – pohodový trek pod nepálský Matterhorn
Předběžné pokyny k zájezdu
V Nepálu je stále co objevovat. Mardi Himal stranou turistickým davům, díky čemuž se můžete těšit na zcela unikátní atmosféru. Samotný trek patří k těm kratším, a tudíž budete mít i dostatek času na odpočinek a vychutnání si výhledů třeba od kouzelného jezera v Pokhaře. Těšit se však můžete zejména na nezapomenutelné výhledy na nejfotogeničtější a podle mnohých jednu z nejkrásnějších hor planety – Machapuchare (6 997 m) obklopenou osmitisícovou Annapurnou a jejími čtyřmi vrcholy. Po celou dobu treku jsou zajištění nosiči a nákladná plná penze. V ceně jsou i veškerá povolení a transfery. Po dobu treku jsme ubytovaní v tradičních guesthousech, v Pokhaře a Kathmandu v kvalitních 3* hotelech s polopenzí. Jako obvykle je základem našich nepálských programů pečlivě připravený itinerář, zvládnutelný pro běžného horského turistu.

Poznámka: odlet Praha nebo Vídeň dle dostupných letových řádů. V případě odletu z Vídně bude zajištěn svoz Praha-Brno-letiště Vídeň a zpět. Včas před odletem bude klientům oznámeno odletové letiště.

Poznámka II: PŘI VYUŽITÍ NOSIČŮ SE OČEKÁVÁ KROMĚ PLATU (ZAHRNUTO V CENĚ ZÁJEZDU) TAKÉ BAKŠIŠNÉ. To činní cca 10 USD na nosiče na den treku (jeden nosič zpravidla nese věci pro dva klienty, tj. počítejte s bakšišným 5 USD/osoba/den).
Veronika
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 27.10. - 07.11.24 neděle - čtvrtek
Garance odjezdu, na ověření letu, volná místa + doobsazení pro muže i ženu, průvodce: D. Hakl
Kód termínu 24PTM02332
Cena
66 990 Kč
cena za 12 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z PRAHY nebo VÍDNĚ do NEPÁLU.
2. den: přílet do KÁTHMANDÚ, transfer na hotel, večeře. V případě dřívějšího příletu prohlídka metropole.
3. den: snídaně, brzy ráno zahájení celodenního přejezdu centrálním údolím do POKHARY, vstupní brány k ANNAPURNĚ. Pozdní odpoledne možnost relaxace u jezera s výhledy na zasněžený Himálaj. Fakultativně možnost přeletu a odpočinek celé odpoledne v Pokhaře. Všichni večeře.
4. den: snídaně, první výhledy na osmitisícovou ANNAPURNU (8 091 m) a další obří zaledněné masivy celého pohoří. Po krátkém přejezdu zahájení treku z osady PHEDI (1 100 m). První etapa vede po vozové cestě a kamenných "schodech" mezi rýžovými terasy a skrze džungli. Po chvíli se již budeme kochat výhledy na ANNAPURNU II, III a IV. Již od tohoto dne uvidíme ikonickou MACHAPUCHRE, která se bude po celou dobu treku ukazovat z nejrůznějších pohledů a v odstínu mnoha barev. Obzvláště západy slunce budou patřit mezi nezapomenutelní zážitky, kdy se hora rozsvítí do zlata! Přes tradiční vesničku DHAMPUS do POTHANY (1 950 m), kde je zajištěn nocleh. Po celý trek zajištěna plná penze a nosiči!
5. den: pokračujeme ve výstupu skrze další patro protkané lesním porostem, ze kterého se však na mnoha místech naskytnou dechberoucí výhledy na ostré ANNAPURNSKÉ ŠTÍTY, pohoří MARDI HIMAL a samozřejmě proslulou MACHAPUCHARE, tvarem připomínající rybí ocas. Dnes doputujeme do tzv. LOWER CAMP (3 150 m).
6. den: dnes už budeme mít jižní vrchol ANNAPURNA SOUTH (7 219 m) a "rybí ocas" opravdu na dosah ruky. Impozantní výhledy nás čekají po celou dobu, kdy budeme putovat do HIGH CAMP (3 580 m).
7. den: nejkrásnější den celého treku zahájíme brzy ráno, kdy se s východem slunce vydáme až do základního tábora MARDI HIMAL BASE CAMP (4 450 m). Postupně se nám otevře celé panorama od osmitisícovky DHAULAGIRÍ (8 167 m), přes vrcholy ANNAPUREN, MACHAPUCHARE a MARDI HIMAL a až po další osmitisícovku MANASLU (8 163 m). Nespočet šesti a sedmitisícových vrcholů a okolní ledovce doplní neskutečně nádhernou himálajskou kulisu! Po výstupu do základního tábora a pauzy na oběd (formou balíčku) se vrátíme do nižších poloh a na nocleh zpět to HIGH CAMP.
8. - 9. den: Oproti ostatním trekům si budeme i na cestě zpět vychutnávat poměrně liduprázdnou krajinu, kde budeme mít horské vrcholy sami pro sebe! Čeká nás dvoudenní sestup s noclehem v SIDING VILLAGE (1 290 m). Projdeme skrze místní obydlí, terasová pole, deštný les a naskytnou se nám další zajímavé výhledy. Po návratu do PHEDI se mikrobusem přesuneme do POKHARY.
10. den: pro zájemce před snídaní pozorávní východu slunce na vrcholu SARANGKOT (naším mikrobusem), odkud uvidíme celé panorama od DHAULAGIRÍ, přes ANNAPURNY až k MANASLU. Snídaně, přejezd do KATHMANDŮ (fakultativně přelet). Večeře.
11. den: snídaně, prohlídka hlavního města včetně nejvýznamnějších památek PASHAPUTINATH, DURBAR SQUARE, BUDHANATH apod. Odlet do ČR. V ranních hodinách lze fakultativně zajistit i atraktivní vyhlídkový let k Mt. Everestu.
12. den: Návrat do ČR.

Ubytování: hotel

9x ubytování (v Kathmandu a v Pokhaře ve 3* hotelu s vl. soc. zařízením; Po dobu treku budeme ubytovaní v jednoduchých guest-housech. Jedná se o jediný dostupný typ ubytování v horských vesničkách s typickou himalájskou atmosférou v obklopení velehor. Sociální zařízení je (v závislosti na dostupnosti ubytovacích kapacit) na pokoji, avšak zpravidla na patře.)

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha nebo Vídeň – Kathmandu. let. tax a poplatků v max. výši 22 000 Kč, 9x ubytování (v Kathmandu a v Pokhaře ve 3* hotelu s vl. soc. zařízením; po dobu treku dle programu v jednoduchých guesthousech zpravidla se společným soc. zařízením) vždy ve 2 lůžkových pokojích, 6x plná penze po dobu treku, 3x polopenze, místní průvodce, český vedoucí zájezdu, doprava dle programu, najmutí nosičů, povolení na trek, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vízum do Nepálu 30 USD (orientační cena z roku 2023), ostatní strava, fakultativní programy, vstupy (Kathmandú a Pokhara cca 50 USD), fakultativní přelet Kathmandu – Pokhara a zpět, bakšišné pro nosiče a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj na vyžádání, jednosměrná letenka Kathmandu - Pokhara 3 000 Kč (zpáteční 6 000 Kč), vyhlídkový let k Mt. Everestu s garancí místa u okna 5 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 740 Kč, do 85 000 Kč za 2 490 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

K
Jaroslav K.    Praha ČR
75%
Výborný český průvodce, ochotný a schopný nepálský šerpa. Bezpečný horský terén. Zajímavé a neuspěchané prohlídky kulturních památek.
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
23. 03 2024
V
Karel V.    
100%
K dispozici nejsou žádné komentáře tohoto hodnocení
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
22. 03 2024