Krásy Holandska a květinové korzo

Náročnost 1 klimatizovaný autobus hotel snidane

Návštěva Amsterdamu i s jeho muzei, květinového trhu v Alkmaaru, či alegorické květinové vozy v Noordvijku a další zajímavosti.


Úvod:

Holandsko je země květin, vodních kanálů, rozsáhlých pastvin s proslulými větrnými mlýny, tulipánových polí, naučných skanzenů, sýrových farem a malebných měst a přístavů. Zájezd zejména pro milovníky květin. Uvidíte okouzlující květinové korzo, navštívíte nejslavnější květinový park i tradiční vážení sýrů a můžete navštívit nejvýznamnější muzea Amsterdamu. Je připraven variantní program.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

  • 1. den: odjezd z ČR večer do Holandska.
  • 2. den: AALSMEER, největší květinová burza světa, AMSTERDAM, celodenní prohlídka historické části města, barevný květinový trh, exkurze do brusírny diamantů, fakult. projížďka po grachtech, RIJKSMUSEUM (Rembrandt) nebo VAN GOGH MUSEUM (rezervace nutná předem) nebo Rembrandtům dům nebo expozice piva Heineken, historická vážní budova, mohutný OUDE KERK, romantika uliček na kanálech, dvůr BEGIJNHOF; příp. fakult. možnost večeře v indonéské restauraci v Amsterdamu, pozdní dojezd na ubytování.
  • 3. den: ALKMAAR, centrum sýrů gouda, město na kanálech, tradiční historické vážení sýrů v krojích na radničním náměstí, sýrový trh, kouzlo uliček na grachtech, ochutnávka specialit, skanzen lidové architektury a řemesel s větrnými mlýny v ZAANSE SCHANS s ukázkou výroby dřeváků, prohlídka historického mlýna, cesta mezi větrnými mlýny, ochutnávka sýrů a čokolády, KEUKENHOF, světoznámý park, snad nejkrásnější park zaměřený na cibuloviny na světě, barevná paleta květin na ploše 32 ha lesoparku, kolem 6 milionů tulipánů a cibulovin, větrný mlýn, fakult. indiv. cesta lodí po kanále, mezi kvetoucími políčky i lány cibulovin - hyacinty, narcisy a první tulipány, možnost ochutnat čerstvé holandské wafle.
  • 4. den: NOORDVIJK - jedinečný zážitek: květinové korzo – průvod alegorických vozů zdobených květy, cesta mezi květinovými poli do DEN HAAGU, parlament u jezera Hofvijver, indiv. návštěva MAURITSHUIS, jedna z nejslavnějších galerií Nizozemska (Rembrandt, Vermeer), nebo MADURODAM - Holandsko v miniatuře, DELFT, městečko známé díky fajans a malíři Vermeerovi, kostely OUDE a NIEW KERK, možnost večeře v rybím bistru, procházka středověkými ulicemi u grachtů, odjezd v podvečer.
  • 5. den: návrat do ČR časně ráno.
  • Poznámka I: CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám při slavnostech.
  • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 2x hotel, 2x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
  • Cena nezahrnuje: vstupné (80 EUR), pobytové taxy, cesty lodí a metrem a fakult. akce a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
  • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 200 Kč, 1x večeře 600 Kč, záloha na Rijksmuseum 550 Kč, záloha na Van Goghovo muzeum 520 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 175 Kč.
  • Stravování: 2x snídaně formou kontinentálního bufetu, Možnost 1x večeře v Amsterdamu za příplatek v českých korunách - jedná se o indonéskou kuchyni (rijstafel), tolik vyhledávanou místními lidmi. Další večeře individuálně. V Delftu lze doporučit rybí bistro pro odpolední svačinu nebo velmi časnou večeři. Přehled vybraných cen některých potravin a nápojů (€) limo:3, pivo 0,33 l: 4,50, minerálka 1,5 l: od 1,50, džus 1 l: 1,40, chléb 1,30, koláče 1,20, jablka 1 kg: 1,25, banány 1,40, pomeranče 1,50, rychlé občerstvení (plněná bageta, pizza, hamburger) od 2,70 - 5 V restauraci levnějšího typu: Jídlo klasické kuchyně od 8€, čaj 1,40, káva od 2,50, pivo 0,2 l: 1,66, víno 2 dl - 5, hlavní jídlo se dá pořídit od 16-20 €.
  • Ubytování: 2x hotel typu Accor u Amsterdamu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím).
  • Umístění: Holansko - Amsterdam
  • Program zájezdu Orientační ceny vstupného AALSMEER : květinová burza 7 € AMSTERDAM : muzeum Madame Tussaud 25 €, návštěva brusírny diamantů zdarma, možnost nákupu, projížďka lodí po grachtech v Amsterdamu 16 €, Rembrandtův dům 13 €, Museum Heineken 18 € Zaanse Schans, skanzen : areál zdarma, vstupy do jednotlivých mlýnů 4,5 € HAAG : Mauritzhuis 14,50 €, Madurodam :16,50 € DELFT : 2 kostely 4-5 € Keukenhof :16 € V Holandsku lze vstupné na většině místech platit kartou. Kapesné Celkově doporučujeme kapesné alespoň 100 € a z toho na vstupy 80 €.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaPlzeň, Praha, svoz Brno, svoz Hradec Králové, svoz PardubiceQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist