Termíny - přidat do oblíbených
31.07.20 - 09.08.2020VLL1720222 900 KčPřidat

Norsko - Nekonečné retro norských fjordů a vodopádů

Náročnost 2 letecky chatka polopenze turistika

Osvědčený zájezd se jezdí již 20 sezonu. uvidíte nejkrásnější fjordy Norska a mnoho z nich budeme zdolávat turisticky. Do Norska je možno se dopravit letecky.

Úvod:

Zájezd je již pořádán od roku 2001, a tak právě letos slavíme 20 let jeho prodeje. Ačkoliv již některé kempy podél původní trasy nejsou v provozu, tři trvalky v péči svých majitelů Arneho, Ottara a Manghild stále kvetou: Tvinde, Hov a Strynsvatn. Tyto kempy patří dle našich zkušeností i reakcí klientů k nejkrásnějším, které v Norsku najdete! Vzhledem k tomu, že se díky poptávce i organizaci dostal původní zájezd Vodopády a ledovce Norska do kategorie lehčí úrovně, byl připraven tento „retro“ zájezd v původní, náročnější úrovni. Díky tomu se podíváte více do hor, zařadili jsme mj. náročnou túru z vrcholu Trolí stezky ke hraně Trolí stěny. Ledovce za 20 let ustoupily, a abychom na ně pořádně viděli, naplánovali jsme v okolí Strynu dvě náročnější túry. A vrátíme se i do nejstaršího národního parku Norska Rondane. Krátce se též rozhlédneme po večerním Oslu. Ubytování je zajištěno po 4 osobách v chatkách KEMP v malých kempech a 1x v hostelu. V případě zájmu o ubytování po dvou osobách vám nabídneme jiné zájezdy. Na oba termíny je zajištěna chutná polopenze. Při dokoupení lůžka v kajutě, což doporučujeme, si můžete vytvořit příjemný zájezd bez nočních přejezdů. Možnost připlatit si let do Osla.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
31.07.20 - 09.08.20 20VLL17202 22 900 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR dopoledne. Tranzit přes Německo do přístavu, noční trajekt do Švédska. Za příplatek si můžete koupit lůžko v kajutě.
 • 2. den: po vylodění následuje přejezd jihozápadním Švédskem se zastávkou v malebném městečku Fjällbacka a na pozdní oběd (v ceně zájezdu). Na švédsko-norské hranici nás přivítá první norský fjord IDDEFJORDEN, přes který přejedeme po hraničním mostě Svinesundbron. Poté dorazíme k fjordu OSLOFJORDEN. V podvečer možnost prohlídky Frogner parku se sochami Gustava Vigelanda. Odjezd na ubytování. Večer se ještě můžete vydat na návštěvu centra OSLA, do architektonicky ojedinělé čtvrti Barcode a k bílé mramorové Opeře – světlo je v létě dlouho. Na vyžádání možnost odletu z Prahy do Osla (večerní let) a samostatná cesta vlakem a MHD za skupinou na ubytování v termínu od 1. 7. 2019. U druhého termínu od 31. 7. 2019 je možný ranní odlet do Oslo s přestupem a samostatná cesta vlakem a MHD za skupinou na ubytování.
 • 3. den: po průjezdu druhým nejdelším norským údolím HALLINGDALEN (délka cca 200 km) se za horským městečkem Geilo dostaneme k nejrozsáhlejší evropské náhorní plošině HARDANGERVIDDA (cca 10 000 km²). Na jejím okraji uskutečníme cca 3hodinovou túru, která nás zavede přímo pod vodopády VØRINGFOSSEN. Poté sjedeme ke fjordu Hardangefjord, který překonáme jízdou po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua (dříve zde býval trajekt Bruravik – Brimnes). Ubytování v kempu Tvinde pod kaskádovitým vodopádem Tvindefossen. První (pozdní) večeře od stewarda.
 • 4. den: první snídaně od stewarda. Dopoledne dojedeme do pohoří VIKAFJELLET, kde se nám při kratší túře otevřou nádherné výhledy do světa norských hor. Na břehu nejdelšího skandinávského fjordu SOGNEFJORD se pak zastavíme u krásného sloupového kostela Hopperstad stavkirke. Poté se přeplavíme přes fjord trajektem. Navečer přejedeme na ubytování v kempu Høv uprostřed idylické přírodní scenerie. Večeře.
 • 5. den: snídaně. Z krásného kempu podnikneme klienty oblíbenou několikahodinovou túru v pozvolném, avšak divokém terénu stezkou FOSSESTIEN („Stezka vodopádů“) kolem několika kaskádovitých peřejí řeky Gaula. Ubytování v červenci na stejném místě, v srpnu přejezd do kempu u Strynu. Večeře.
 • 6. den: snídaně. Den v oblasti divokých řek, jezer, fjordů a dalších krásných scenerií na okraji národního parku JOSTEDALSBREEN. V oblasti podnikneme několikahodinovou túru. Za dobrého počasí spatříme některý ze stále ubývajících ledovcových splazů největšího zalednění pevninské Evropy. Nocleh v pěkném kempu za městem Stryn u ledovcového jezera STRYNSVATNET. Večeře.
 • 7. den: snídaně. Vyšlápneme si údolím ERDALEN, vymodelovaným ustupujícím ledovcem k samoobslužné chatě Vetledalseter. V případě dobrého počasí a vaší dobré kondice můžeme pokračovat až na dohled ledovcového splazu Erdalsbreen. Večeře.
 • 8. den: snídaně. Dnes se vypravíme ke slavné TROLÍ STEZCE. Trajektem a po průjezdu „jahodovým údolím“ Valldalen dojedeme do sedla nad serpentinami Trolí stezky. Odtud se pak vydáme na náročnou túru kamenitým terénem, v případě dobrého počasí a dobré zdatnosti můžeme dojít až ke hraně skalní stěny Trollveggen, odkud jsou skvělé výhledy do údolí Romsdalen. Po návratu k autobusu a sklesání serpentinami Trolí stezky dojedeme na ubytování (2 noci). Večeře.
 • 9. den: snídaně. Poslední, již méně náročnou turistiku uskutečníme na okraji národního parku RONDANE. Od horské chaty Smuksjøseter se vydáme kolem hory Vassberget k chatě Peer Gynt Hytta a zpět. Návrat do kempu u městečka Dombås. Večeře.
 • 10. den: po snídani se vypravíme na cestu autobusem na letiště, odkud navečer odletíme zpět do Prahy.
 • Poznámka I: změna programu s ohledem na počasí vyhrazena – náhradní túry určí průvodce.
 • Poznámka II: autobusovou variantu zájezdu Vodopády a ledovce Norska najdete na našich webových stránkách.
 • Cena zahrnuje: doprava autobusem, mezistátní a vnitrostátní trajekty, letenka z Osla do Prahy vč. letištních tax, 7x ubytování v chatkách KEMP a 1x v hostelu (vše 4lůžkové pokoje bez příslušenství, povlečení vlastní), 1x oběd ve Švédsku a 7x českou polopenzi (od 3. dne večer do 10. dne ráno), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné (téměř žádné) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: lůžko na trajektu ve 4lůžkové kajutě 700 Kč/os, nebo ve 2lůžkové kajutě 1 250 Kč/os., letenka Praha – Oslo vč. letištních tax v termínu od 1.7. – 10.7. za 3 600 Kč (omezený počet), v termínu od 31.7. – 9.8. za 5 500 Kč.

Příplatky a slevy


 • lůžko ve 4lůžkové kajutě - 700 Kč
 • místo ve 2 lůžkové kajutě - 1 250 Kč
 • letenka Praha - Oslo - 5 500 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Norsko Norsko
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníturistická chata
DopravaKombinovaná
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Norsko - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist