Termíny - přidat do oblíbených
06.08.21 - 12.08.2121APP0193937 990 KčPřidat
16.06.22 - 22.06.2222APP0191935 990 KčPřidat

Portugalsko - Pohodový týden na pobřeží Algarve s návštěvou Lisabonu

letecky klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Náročnost 1.5

Turistika na rozeklaném pobřeží Algarve u Atlantského oceánu * Půvabná portugalská městečka, kde se mísí latinské i arabské kořeny * Prohlídka historického centra Lisabonu * Nejvyšší hora pobřeží Algarve FÓIA * Ubytování v hotelu*** s polopenzí * Možnost koupání na romantických plážích s jemným pískem


Úvod:

Pěší turistika po rozeklaném pobřeží, burácející oceán na mysech s majáky, šumící moře a koupání na romantických plážích s jemným pískem, které jsou lemovány malebnými skalisky s jeskyněmi. Neopomeneme navštívit ani malebná města se středověkými památkami jako Silves a Lagos a na celou oblast se podíváme z nejvyšší hory Fóia. Závěr pobytu završíme návštěvou kouzelného Lisabonu. Provází J. Pechová.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Portugalska, transfer na ubytování v oblasti ALGARVE, ubytování (5 nocí na 1 místě), večeře.
 • 2. den: po snídani odjezd na jihozápadní cíp Portugalska MYS SVATÉHO VINCENTA - pěší túra po západním pobřeží po staré rybářské stezce a dál do vnitrozemí (14 km, cca 4-5 hod.), prohlídka pevnosti a mysu SAGRES, večeře. Večerní prohlídka centra letoviska ALBUFEIRA .
 • 3. den: po snídani pěšky po malebném pobřeží s řadou zátok, skalisek a pláží po tzv. „Stezce sedmi visutých údolích“ s možností koupání (cca 6 km), odpoledne prohlídka města LAGOS, místa jediného otrokářského trhu v Evropě. Fakultativně projížďka lodí kolem pobřeží.
 • 4. den: po snídani odjezd na nejvyšší horu pobřeží Algarve FÓIA (902 m) pěší okruh po svazích hory cca 7 km nebo náročnější varianta „okruh kaskády“ 17 km, později odpoledne prohlídka středověkého městečka SILVES, bývalého arabského hlavního města Algarve, prohlídka staré části města s mohutným maurským hradem, večeře.
 • 5. den: po snídani výlet do východní části Algarve, malebného městečka s řadou kostelů TAVIRA na řece Gilao, krátká pěší procházka na stejnojmenný ostrůvek tvořený písečnými dunami s netradičním „hřbitovem kotev“, možnost koupání na PRAIA DO BARRIL, návrat na ubytování, večeře.
 • 6. den: po snídani odjezd do hlavního města Portugalska - LISABONU, prohlídka nejstarší lisabonské čtvrti Alfama s nádhernou vyhlídkou na celé město, katedrála, procházka hlavní promenádou Lisabonu RUA AUGUSTA s pouličními umělci, kavárnami a elegantními obchody přes NÁMĚSTÍ ROSSIO. Určitě se projedeme i slavnou tramvají č. 28, která se bravurně proplétá místními úzkými uličkami a zastavíme se na některé ze slavných vyhlídek. Večer fakultativně možnost večeře v restauraci s tradiční portugalskou živou hudbou fado, ubytování.
 • 7. den: dokončení prohlídky Lisabonu - čtvrť BELÉM plná památek portugalského zlatého věku, návštěva KLÁŠTERA SV. JERONÝMA a prohlídka TORRE DE BELÉM v manuelském slohu, Památník objevitelů - vystavěný na počest objevitele Vasca de Gama, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Lisabon vč. let. tax a poplatků v max. výši 8 000 Kč, 5x nocleh v hotelu*** v oblasti Algarve s polopenzí, 1x nocleh v hotelu v Lisabonu se snídaní, městská hromadná doprava, doprava pronajatým mikrobusem, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 5 400 Kč, večeře s živou hudbou fado v Lisabonu 1 890 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 315 Kč, do 80 000 Kč za 915 Kč.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 5 400 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 5 400 Kč
 • večeře s živou hudbou fado - 1 890 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 315 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa - 915 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Portugalsko Portugalsko
Algarve Algarve
Typ zájezduPohodové týdny v Alpách
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Portugalsko - zájezdy
Algarve - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy