Termíny - přidat do oblíbených
15.08.22 - 26.08.2222RRM0172218 990 KčPřidat

Rumunsko, Moldávie - Rumunskem do republiky Moldávie nově s výletem do Podněstří

Náročnost 1 klimatizovaný autobus hotel polopenze

Rumunsko - aktivní dovolená - poznávací zájezd za poznáním historie, tradic, kultury a přírody


Úvod:

Vydejte se s námi za poznáním historie, tradic, kultury a přírody dvou zemí - Rumunska a Moldavské republiky, jež jsou spolu těsně spjaty společnou historií, která byla přerušena násilným ruským záborem moldavské Besarábie (dnešní Moldavské republiky) roku 1812. Od té doby byla Besarábie součástí carského a posléze sovětského Ruska, s krátkou přestávkou v meziválečných letech, kdy byla opět součástí Rumunska. Dnes je tato bývalá Moldavská sovětská socialistická republika nejchudším státem Evropy. Při našem putování budeme cestovat i časem, od dácké kultury přes překrásné kláštery z dob vlády Petra Rareše a Štěpána Velikého až po stále živou lidovou architekturu. Především si však můžete za stěnami magických klášterů a vinných sklípků odpočinout od svých všedních starostí. Provází Kamil Hanák.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
15.08.22 - 26.08.22 22RRM01722 18 990 Kč Rezervovat
16.08.21 - 27.08.21 21RRM01722 Uplynulý termín
17.08.20 - 28.08.20 20RRM01722 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Rumunsko, Moldávie - dovolená - program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska.
 • 2. den: krátká prohlídka města ALBA IULIA se zachovalým městským jádrem, posléze přesun do SIBINĚ (Sibiu), hlavního města transylvánských Sasů, prohlídka historického jádra, nocleh.
 • 3. den: přejezd do středověkého historického BRAŠOVA se zachovalým historickým jádrem, odpoledne návštěva saských vesnic s opevněnými kostely HĂRMAN a PREJMER, nocleh v hotelu v Karpatech.
 • 4. den: přes Východní Karpaty přesun do rumunského Moldavska, procházka k BAHENNÍM SOPKÁM u města BERCA nedaleko BUZĂU, pak přesun do vinařského střediska FOCŞANI na ochutnávky vína, cestou na moldavské hranice ještě zastávka u monumentálního památníku MARASEŞTI připomínajícího hrdinství rumunských vojáků za 1. světové války, nocleh ve městě GALAŢI.
 • 5. den: v Moldavské republice nejprve zastávka v lázeňském městě CAHUL na jihu země, pak přesun do GAGAUZSKA, kde ve vesnici BEŞALMA navštívíme muzeum Gagauzů, menšiny tureckého původu, a posléze hlavní město regionu COMRAT. Zde uvidíme katedrálu sv. Jana a místní başcani neboli GAGAUZSKÝ PARLAMENT. Cestou na hotel se ještě zastavíme u zámečku Manuca Beje v HÎNCEȘTI. Čekají nás 3 noclehy v Kišiněvě.
 • 6. den: dopoledne prohlídka hlavního města Moldavské republiky KIŠINĚV, pak přesun do vesnice CĂPRIANA, kde se nachází nejvýznamnější poutní klášter vyhlášený i za hranicemi země. Ve městečku CRICOVA navštívíme VELKOLEPÉ PODZEMNÍ AREÁLY S VINNÝMI SKLEPY a ochutnáme lahodná vína.
 • 7. den: celodenní výlet do PODNĚSTŘÍ. První zastávkou bude město TIGHINA (Bender), kde si vyměníme místní unikátní peníze a prohlédneme slavnou pevnost z dob Štěpána Velikého. V hlavním městě TIRASPOLU si kromě PALÁCE NEJVYŠŠÍHO SOVĚTU prohlédneme i řadu památníků. Poslední zastávkou v Podněstří bude legendární klášter CHIŢCANI. Před návratem na hotel se ještě zastavíme ve městě CĂUŞENI u chrámu Zesnutí Bohorodice s úchvatnými byzantskými freskami.
 • 8. den: v ranních hodinách procházka v úchvatném meandru řeky Raut v lokalitě ORHEIUL VECHI, kde se nachází kostelík s mnišskými celami, pravěkým nalezištěm a muzeem. Další zastávkou bude CURCHI - největší klášterní areál v Moldavsku. Přejedeme na břeh Dněstru do vesnice ŢIPOVA s největším skalním klášterem v zemi s okouzlujícími výhledy na Dněstr. Odpoledne prohlídka jednoho z nejkrásnějších míst v Moldavsku malebné údolí řeky SAHARNY s klášterem sv. Trojice, nocleh ve městě BĂLŢI.
 • 9. den: návštěva severní části Moldavské republiky, na břehu řeky Dněstr prohlídka pevnosti SOROCA s výhledy na ukrajinskou stranu, pak přesun na procházku v přírodním parku RUDI ARIANEŞTI, na nocleh přejezd do Rumunska do města BOTOŞANI.
 • 10. den: ráno přejezd na ukrajinskou hranici k magickému klášteru PUTNA, symbolu víry Štěpána Velikého, přejezd k malovanému klášteru SUCEVIŢA, krátká zastávka u třetího malovaného klášteru MOLDOVIŢA, nocleh ve městě CÂMPULUNG MOLDOVENESC.
 • 11. den: ráno přejedeme do turistického střediska BORŞA, za pomocí lanovky vycházka v pohoří RODNA, odpolední piknik s místními specialitami, večer odjezd do Maďarska.
 • 12. den: přes Maďarsko a Slovensko se vrátíme do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 9x nocleh v hotelu s polopenzí ve 2lůžkových pokojích, 1x odpolední piknik s místními specialitami, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lanovky, ochutnávky vín a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 900 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 540 Kč.
 • Stravování: 9x polopenze, 1x odpolední piknik s místními specialitami.
 • Ubytování: 9x nocleh v hotelu v 2lůžkových pokojích.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 540 Kč
 • připojištění pro případ pandemie - 360 Kč
Hodnocení zájezdu

Rumunsko, Moldávie - dovolená
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Rumunsko Rumunsko
Moldavsko Moldavsko
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájezdy do destinací
Rumunsko - zájezdy
Moldavsko - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Jitka a Jindřich Mackovitermín: 6.7. - 17.7.2018


Moc děkujeme za krásný zájezd do Rumunska a Moldávie. Pozdravujte skvělého průvodce Kamila :)

Jitka a Jindra Mackovi

Podobné zájezdy