Rumunsko - Tajemným Valašskem až do dunajské delty

Náročnost 1 klimatizovaný autobus hotel polopenze TIP CK Poznání

Poznávací zájezd - Rumunsko - svět starého Valašska


Úvod:

Valašsko, které se spolu s Moldavskem a Sedmihradskem stalo základem nového moderního Rumunska, je typickým balkánským státem vzniklým ve středověku, jenž kromě bohaté historie může nabídnout i pestrou škálu pamětihodností a přírodních skvostů. Pojeďte s námi objevovat svět starého Valašska, místa jako jsou stará hlavní města a knížecí dvory, kouzelné kláštery s hrobkami valašských panovníků, malebné soutěsky Jižních Karpat, úchvatné přírodní scenérie a bohatý živočišný i rostlinný svět delty Dunaje. Chybět nebudou ani vykopávky z antické doby, lázeňská města či relaxace na břehu Černého moře. Zájezd provází Kamil Hanák.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR, noční přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska.
 • 2. den: putování začneme návštěvou záhadného město DEVA, na jehož hradě sídlí džinové - nelítostní duchové RETEZATSKÝCH HOR. Ve městě HUNEDOARA si prohlédneme hrad CORVIN, pověstné sídlo královského rodu Hunyadiů. Odpoledne se přesuneme do antického střediska SARMIZEGETUSA. Nocleh na úpatí pohoří RETEZAT.
 • 3. den: první valašské město, které navštívíme, bude TÂRGU JIU, kam se sjíždějí milovníci moderního umění z celého světa za slavnými díly světoznámého sochaře Constantina Brâncuşiho. Odpoledne na jižních svazích pohoří MUNŢII CĂPĂŢÂNEI navštívíme nejprve Ženskou jeskyni v úchvatné GALBENULSKÉ SOUTĚSCE a posléze jeskyni a klášter POLOVRAGI v OLTEŢSKÉ SOUTĚSCE s nádhernou freskovou výzdobou. Spát budeme v oblasti města MĂLDĂREŞTI, kde je možno si prohlédnout dvě poslední kuly (obranné věže balkánského typu) na území Rumunska.
 • 4. den: ráno si zameditujeme v památce UNESCO - klášteře HOREZU s jedinečnou valašskou architekturou. Pak přejedeme do OLTSKÉ SOUTĚSKY, jedné z nejmalebnějších scenérií současného Rumunska. Ve vesničce BUJORENI se zastavíme ve skanzenu s muzeem lidové architektury. Pak se vydáme na procházku podél přehradní nádrže ke klášteru TURNU s kouzelnými výhledy na okolní horstva. V nejstarší byzantské památce starého Valašska, úchvatném klášteře COZIA, se pokloníme ostatkům otce vlasti Mircei Starého. Nocleh na jezeře LACU VIDRARU s dramatickými kulisami pohoří FAGARAŞ.
 • 5. den: následující den zahájíme romantickou plavbou po jezeře LACU VIDRARU, odkud vyrazíme k ruinám pravého Drákulova hradu POIENARI nedaleko jezera. Odpoledne se seznámíme s nejstaršími hlavními městy starého Valašska: CURTEA DE ARGEŞ, prohlédneme si zbytky knížecího sídla s mnoha kostely a biskupským chrámem s pohřebištěm valašských knížat, a při prohlídce knížecího paláce a sídelního kláštera v metropoli CÂMPULUNG zavzpomínáme na zakladatele valašského státu Rudu Negru.
 • 6. den: po dopolední návštěvě TÂRGOVIŞTE s knížecím palácem a několika církevními památkami se zastavíme v královském zámku MOGOŞOAIA a v nedalekém SNAGOVU, kde se na stejnojmenném jezeře nachází ostrov s klášterem a hrobkou knížete Drákuly. Cestou na nocleh podnikneme návštěvu vinařského střediska MURFATLAR, v němž nám místní vinařské závody nabídnou ochutnávku vína. Dvě noci budeme spát v KONSTANTĚ.
 • 7. den: návštěvu přímořského kraje Dobrudža začneme nejmonumentálnější antickou památkou v Rumunsku TROPAEUM TRAIANI nedaleko ADAMCLISI. Posléze se přesuneme na mořský břeh za relaxací a koupáním. Odpoledne si v KONSTANTĚ (Constanţa) po odpolední kávě dopřejeme prohlídku významných pamětihodností včetně mešity v maurském slohu, sochy římského básníka Ovidia, akvária, Janovského majáku a secesního kasina.
 • 8. den: dopoledne koupání a relaxace na břehu moře. Kolem oběda návštěva vykopávek proslulého antického města HISTRIA a následně přesun do městečka BABADAG s úchvatnou mešitou a orientální atmosférou. Nocleh ve městě TULCEA přezdívaném „Práh Dunajské delty“.
 • 9. den: celodenní výlet na loďkách po rameni BRAŢUL SFÂNTU GHEORGHE, prohlídka ptačí říše a vodního světa DUNAJSKÉ DELTY, mnoha jezer a rybářských vesnic. Nocleh ve stejném hotelu.
 • 10. den: návštěva rumunské metropole BUKUREŠTI, kde si zavzpomínáme na zašlou slávu této Paříže východu. Prohlédneme si KRÁLOVSKÝ PALÁC, Rumunské Atheneum, bývalé ústředí Komunistické strany se známým balkónem, odkud Ceauşescu pronesl svůj poslední projev, řadu starobylých bukurešťských chrámů, a chybět rozhodně nebude ani PALÁC PARLAMENTU, třetí největší budova na světě, a MUZEUM RUMUNSKÉ VESNICE. Ve večerních hodinách odjezd domů.
 • 11. den: přejezd přes Maďarsko a Slovensko do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 8x nocleh v hotelu s polopenzí ve 2lůžkových pokojích, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 600 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění storna zájezdu 495 Kč.
 • Stravování: polopenze
 • Ubytování: 8x nocleh v hotelu s polopenzí ve 2lůžkových pokojích.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, BřeclavQrCode image

Podobné zájezdy