Termíny - přidat do oblíbených
29.05.21 - 06.06.2121SKS0169315 490 KčPřidat
24.07.21 - 01.08.2121SKS0187815 990 KčPřidat
20.08.21 - 28.08.2121SKS0169415 990 KčPřidat

Slovinsko - cyklostezka - Z Julských Alp k moři

klimatizovaný autobus hotel penzion snidane cyklistika Náročnost 2.5

Slovinsko je relativně nevelká, avšak nádherná země, českými turisty občas neprávem opomíjená. Na jeho území se přitom nachází úchvatná a rozmanitá příroda, bohatá na mnohé zajímavé jevy, včetně unikátních skalních a jeskynních komplexů. Naše putování začneme na severovýchodě Slovinska, kde leží Triglavský národní park. Vykoupeme se v blankytně modrém jezeře Bled, navštívíme hlavní město Lublaň, napříč projedeme slovinským krasem – rájem pro milovníky jeskynního světa a dobrého vína, a naši cyklopouť zakončíme na pobřeží, kousek od strarobylého městečka Piran.


Úvod:

Slovinsko je relativně nevelká, avšak nádherná země, českými turisty občas neprávem opomíjená. Na jeho území se přitom nachází úchvatná a rozmanitá příroda, bohatá na mnohé zajímavé jevy, včetně unikátních skalních a jeskynních komplexů. Naše putování začneme na severovýchodě Slovinska, kde leží Triglavský národní park. Vykoupeme se v blankytně modrém jezeře Bled, navštívíme hlavní město Lublaň, napříč projedeme slovinským krasem – rájem pro milovníky jeskynního světa a dobrého vína, a naši cyklopouť zakončíme na pobřeží, kousek od strarobylého městečka Piran. To vše za podpory našeho autobusu, který nám bude zavazadla převážet do míst ubytování. Podél celé cesty budeme mít nepřeberné množství možností na občerstvení a ochutnávky místních specialit a vynikajícího slovinského vína. Poslední den strávíme u moře relaxací, nebo projížďkou pobřežní cyklostezkou Parenzana do sousedního Chorvatska.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd v podvečerních hodinách z ČR přes Rakousko do Itálie.
 • 2. den: ranní příjezd do RESIUTTA. První den strávíme na italské straně a projedeme si úchvatnou cyklostezku PONTEBBANA. Výjezd 400 výškových metrů výškových stezkou po tělese bývalé železnice nás povede úzkým údolím říčky Fella. Desítky železničních tunelů a mostů pokrytých perfektním asfaltem a nalajnovanou cestou s úchvatnými horskými scenériemi nás zavedou až do TARVISIA. Ubytování v hotelu v Tarvisiu. Možnost varianty bez kol kabinovou lanovkou na MONTE LUSSARI (pro MTB kola možný sjezd) či návštěva městečka.
 • 3. den: po snídani na kolech vyrazíme ke Slovinským hranicím a opět po tělese bývalé železnice se budeme nořit do nitra Julských Alp. Projedeme světoznámé slovinské lyžařské středisko KRANJSKA GORA s malebným jezerem JASNA a jeho slavnou sochou „Zlatoroga". Podél řeky Sávy, Triglavským národním parkem, doputujeme až k lázeňskému městečku BLED, ležícím na břehu stejnojmenného jezera. Projedeme i kolem jedné z největších přírodních pozoruhodností Slovinska, soutěsky VINTGAR, která stojí za návštěvu.
 • 4. den: dále po proudu řeky Sávy po místních silničkách necháme Julské Alpy za zády. Po průjezdu historickým městem KRANJ opustíme horstvo a doputujeme do lublaňské kotliny. Rovinatou krajinou dorazíme do historického jádra hlavního města Slovinska – LUBLANĚ. Nad centrem s Prešerenovým náměstím a Trojmostím se tyčí Lublaňský hrad, z jehož věží je výhled přes celé město až k Julským Alpám.
 • 5. den: po snídani vyrazíme napříč lublaňskou kotlinou k Dinárským planinám. Krasová plošina je doslova prošpikována jeskyněmi a závrty. Tímto rozsáhlým, velice řídce osídleným územím doputujeme ke světoznámým POSTOJENSKÝM JESKYNÍM. Největší slovinský jeskynní systém měří 20,5 kilometru a průměrné stáří krápníků je padesát tisíc let, nejstarší mají až pět set tisíc let.
 • 6. den: po snídani nás čeká celodenní toulání slovinským krasem s návštěvami jeho skvostů. Budeme mít dostatek času na prohlídku světoznámých jeskyní, či na zajížďku k proslulému PREDJAMSKÉMU HRADU. Méně frekventovanými silnicemi a lesními cyklostezkami nad hlubokými a rozeklanými údolími dojedeme k dalšímu přírodnímu skvostu Slovinska, ŠKOCJANSKÝM JESKYNÍM, které jsou od roku 1986 na seznamu UNESCO.
 • 7. den: dnes doputujeme až na okraj Dinárské plošiny, kde se nám otevřou úchvatné výhledy na moře od italského Terstu přes slovinské pobřeží. U přístavního města KOPER se napojíme na cyklostezku vedoucí po tělese bývalé železnice – PARENZANA. Ta nás povede podél pobřeží do hotelu.
 • 8. den: celodenní relaxace u moře. Možnost projížďky na kole Parenzanou dále podél pobřeží až do Chorvatska, či návštěva nejkrásnějšího města Slovinska, PIRANU. Podvečerní odjezd přes Rakousko do ČR.
 • 9. den: příjezd do ČR.
 • Cena zahrnuje: 6x nocleh se snídaní v hotelu/penzionu ve 2lůžkových pokojích, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1 lůžkový pokoj 4 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 405 Kč.
 • Umístění: Slovinsko - RESIUTTA, BLED

Příplatky a slevy


 • 1 lůžkový pokoj - 4 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 405 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Slovinsko Slovinsko
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha
Zájezdy do destinací
Slovinsko - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist