Termíny - přidat do oblíbených
09.04.21 - 16.04.2121AKO0194039 990 KčPřidat

Pohodový týden - Perly Kanárských ostrovů - La Gomera a La Palma

Náročnost 2 letecky bus trajekt - lodní doprava hotel polopenze turistika TIP CK Poznání

Navštívíte dva z Kanárských ostrovů - La Gomera a La Palma, které zůstávají stranou masové turistiky * Vulkanické ostrovy s divokou přírodou * Magický svět sopek a barevných skal * Krásného údolí Vallerhermoso na západním pobřeží, geologicky nejstarší části La Gomery * Turistika v NP Garajonay * Nejvyšší bod La Palmy ROQUE DE LOS MUCHACHOS - 2 426 m.n.m. * Ubytování s polopenzí


Úvod:

Patří rozlohou k těm menším Kanárským ostrovům, které zatím zůstávají stranou masové turistiky. Oba jsou ideálním cílem pro turisty, kteří obdivují nedotčenou přírodu. Najdou tu nejen magický svět sopek a barevných skal vulkanického původu, ale i hluboké soutěsky, prudké strže, holé vrcholky s nádhernými výhledy i původní mlžné pralesy. La Gomera, druhý nejmenší z Kanárských ostrovů, je vyhledávaný pro svou divokou přírodu s bujnou vegetací. Pustý, sopečný, suchý jih se mění na severu v zelenou krajinu s úrodnými údolími, kde nechybí ani banánová políčka a palmové háje. Národní park ve středu ostrova se pyšní unikátním, téměř neproniknutelným vavřínovým pralesem. La Palma je nejzelenější z ostrovů. Na jihu uvidíte typickou suchou sopečnou krajinu a na severu je ostrov pokryt borovicovými a vavřínovými lesy. Centru ostrova vévodí mohutná kaldera s obvodem 28 km, jejíž stěny dosahují výšky 2000 m. Nechybí tu hluboké kaňony, propasti a vodopády. Oba ostrovy jsou protkány hustou sítí stezek pro pěší turistiku. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 20°C. Pro svoji členitost a úžasnou rozmanitost krajiny s nezkaženou přírodou jsou ostrovy opravdovým rájem pěších turistů.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
09.04.21 - 16.04.21 21AKO01940 39 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

La Gomera - La Palma - program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR na ostrov TENERIFE, trajekt na ostrov LA GOMERA, ubytování, snídaně. Půldenní lehká turistika v srdci NP GARAJONAY, návrat do hotelu, relax u moře, večeře.
 • 2. den: snídaně, přejezd na severovýchod ostrova do městečka AGULO, výstup stezkou ve skalní stěně s nádhernými pohledy na městečko, ostrov TENERIFE s nejvyšší horou EL TEIDE a do údolí, odtud překvapující červenou krajinou k návštěvnickému centru s malou botanickou zahradou. Sestup do AGULY typickou krajinou s hlubokými soutěskami a bohatou flórou - euforbie, palmy, terasovitá políčka. Prohlídka AGULA, typického kanárského městečka s úzkými kamennými uličkami a tradiční architekturou. Návrat do hotelu, možnost koupání, večeře.
 • 3. den: snídaně, přejezd do NP GARAJONAY, zapsaného v r. 1986 do seznamu UNESCO. Výstup na nejvyšší horu GARAJONAY - 1487 m, odtud sestup unikátním vavřínovým pralesem ke kapli Panny Marie z Lourdes a osadě El Cedro s restaurací, kde připravují výborné kanárské speciality. Možné prodloužení k nejvyššímu vodopádu na ostrově, SALTO D´ AGUA. Návrat do hotelu, možnost koupání, večeře.
 • 4. den: snídaně, přejezd do krásného údolí VALLEHERMOSO na západním pobřeží, geologicky nejstarší části ostrova. Okružní túra stoupajícími stezkami zelenou soutěskou mezi terasovitými políčky, později divokou krajinou ke kapli Santa Clara s nádhernými výhledy na divoké pobřežíi sousední ostrov La Palmu. Po horském hřebeni až k vyhlídce BUENAVISTA, sestup do údolí VALLERHERMOSO blízko kamenité pláže. Návrat do hotelu, večeře. Po večeři trajektem na ostrov LA PALMU, přejezd do hotelu a ubytování.
 • 5. den: po snídani přejezd na severní část ostrova do ZANZY, zastávka v muzeu pod širým nebem s kresbami na skalách původních obyvatel Gaunčů. Pohádkovým lesem sestup do soutěsky kolem mystických míst a tzv. skalní katedrály. Cesta pokračuje otevřenější soutěskou na tzv. Královskou cestou po pobřeží s výhledy na skaliska bičovaná mořem do malebné vesničky EL TABLADA. Zpět do hotelu, možnost koupání, večeře.
 • 6. den: snídaně, přejezd k turistickému středisku EL PILAR, odtud tzv. cestou sopek přechod přes hřeben CUMBRE VIEJA s panoramatickými výhledy na východní i západní pobřeží. Jedná se o jednu z nejkrásnějších tras na ostrově. Ve FUENCALIENTE fakultativně ochutnávka vína. Přejezd do hotelu, možnost koupání v moři, večeře.
 • 7. den: snídaně, přejezd na nejvyšší bod ostrova, ROQUE DE LOS MUCHACHOS ve výšce 2 426 m. Vyhlídky do hlubokých, dech beroucích soutěsek. Po okraji kaldery okolo astronomických observatoří s pohledy na neobvyklé skalní formace a do prudkých strží přes vyhlídku DEGOLLADA DES FRANCESES na PICO DELLA CRUZ a z posledního vrcholu PICO DE LA NIEVE sestup na parkoviště. Přejezd do hotelu, večeře.
 • 8. den: transfer do přístavu/na letiště, trajektem/přelet na Tenerife, odlet do ČR.
 • Poznámka I: velikost skupiny cca 20 osob.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 11 400 Kč, transfery z/na letiště, 2x trajekt dle programu, 1x trajekt nebo přelet La Palma-Tenerife (v závislosti na jízdním a letovém řádu), půjčovné mikrobusu, místní doprava dle programu, 7x ubytování s polopenzí v apartmánu nebo hotelu, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: místní doprava mimo program, ostatní strava, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 5 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 360 Kč, do 80 000 Kč za 960 Kč.
 • Stravování: polopenze.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 5 200 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 5 200 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 360 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa - 960 Kč
Hodnocení zájezdu

La Gomera - La Palma
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Španělsko Španělsko
La Gomera La Gomera
Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy
La Palma La Palma
Typ zájezduPoznávací zájezdy v exotice
Ubytováníkombinované
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Španělsko - zájezdy
La Gomera - zájezdy
Kanárské ostrovy - zájezdy
La Palma - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Hodnocení

Marcela Langová Šindelářová a Miloš Maštalířtermín: 18.4. - 25.4.2016

Dobrý den,
s Vaší cestovkou jsme absolvovali cestu Perly Kanárských ostrovů La Gomera a La Palma v termínu 18.-25.4.2016. Zájezd byl skvělý, paní průvodkyně Eva Červená je žena - průvodkyně na svém místě. Byla velmi vtipná, sršela humorem a informace byly vždy přesné, co se týče časů, oblečení, náročnosti a pod. Můžete být pyšní, mít ji ve svém seznamu průvodců. Děkujeme za krásné zážitky
Zdraví
Marcela Langová Šindelářová a Miloš Maštalíř

Václav Hegrtermín: 18.4. - 25.4.2016

Dobrý den.Vrátil jsem se ze zájezdu La Gomera a La Palma.Vše bylo perfektní.Vyslovte poděkování p.Evě Červené za profesionální přístup měla vše dokonale zařízené.Děkuji s úctou Hegr Václav

Pavel a Bronislava Braunerovitermín: 18.4. - 25.4.2016

Vážená paní Houhová,
dovolte nám touto cestou pochválit CK Poznání za skvělou organizaci zájezdu Perly Kanárských ostrovů La Gomera a La Palma, kód 16KTG01940 termín 18.4. - 25.4.2016. S CK Poznání jsme cestovali poprvé a zájezd jsme objednávali s nedůvěrou a od zájezdu jsme očekávali spíše to horší, abychom nebyli na místě zaskočeni. Náš první zájezd, který jsme zkusili rezervovat přes CK Poznání, byl na Lipary a pro nedostatek účastníků se nakonec nekonal. Nicméně naše obavy se vůbec nenaplnily, ba právě naopak. Zájezd na Kanárské ostrovy neměl prakticky žádnou chybu a jeho organizace byla skvělá.

Velmi oceňujeme zejména níže uvedené:

- perfektně sladěná časová logistika dopravy na místo a zpět - nikde nebylo třeba čekat, veškerá doprava vzájemně navazovala, což je při tak dlouhé cestě velmi důležité (mimochodem toto byl hlavní důvod, proč jsem volili cestu přes CK)
- výběr ubytovacích zařízení - byly vybrány hotely na velmi dobrém místě, přímo na pláži, což umožňovalo podvečerní pohodovou relaxaci přímo u oceánu na dosah ruky. Velmi si ceníme i toho, že nám byly poskytnuty pokoje s výhledem na oceán, to jsme vůbec neočekávali a bylo to pro nás velmi příjemným překvapením. Za toto patří CK velký dík, výrazně se tím zvýšil celkový pohodový pocit z dovolené.
- zkušený průvodce - velmi pozitivně a jedničkou s třemi hvězdičkami hodnotíme průvodkyni paní Evu Červenou, která svou energií výrazně předčila nás všechny účastníky zájezdu a dokázala nás i s ortézou na noze protáhnout oběma ostrovy trvale v čele skupiny
- vhodně zvolené trasy, správné načasování zájezdu do ročního období, možnost kombinovat túry i relaxaci u oceánu

Malá připomínka a doporučení závěrem:
- putování po Kanárských ostrovech hodnotíme jako spíše náročnější s ohledem na velké převýšení (velmi náročné je zpáteční klesání k oceánu). Zpravidla jsme došli do cíle s malým zpožděním oproti časovému plánu, tzn. přistavený autobus se tímto dostával také do zpoždění vůči objednávce času odjezdu a zpravidla chyběl čas na drobné občerstvení v závěru trasy. Doporučujeme proto doplnit do časového plánu v závěru trasy malou občerstvovací přestávku před odjezdem autobusu zpět do hotelu.

S celkovou úrovní naší první cesty CK Poznání jsme velmi spokojeni, určitě budeme doporučovat přátelům a známým a zcela jistě se v budoucnu vypravíme s CK Poznání zase do jiné destinace.

S pozdravem a přáním pohodového dne
Pavel a Bronislava Braunerovi
Velké Losiny

Podobné zájezdy