Termíny - přidat do oblíbených
25.07.20 - 05.08.2020SNP0150538 990 KčPřidat
15.08.20 - 26.08.2020SNP0155038 990 KčPřidat
05.01.21 - 16.01.2121SNP0150640 990 KčPřidat
01.07.21 - 12.07.2121SNP0150440 990 KčPřidat
14.08.21 - 25.08.2121SNP0155040 990 KčPřidat

Krásy jižní Srí Lanky s nakouknutím do území hor za super cenu ** - penzion

Náročnost 1 letecky klimatizovaný autobus penzion snidane TIP CK Poznání

Pobytově-poznávací zájezd s jednodenními výlety za poznáním zpracování čaje, do ráje slonů v NP Yala, koupání ve vodopádech pralesa Sinharaja nebo pozorování líhnutí malých želviček. Ubytování v jednoduchém penzionu v oblíbeném jižním letovisku Unawatuna se snídaní. Možnost denního ochutnávání vynikající srílanské kuchyně na základě doporučení průvodce (velmi nízké ceny).

Úvod:

Jih Srí Lanky nabízí turistům to nejtradičnější, co v sobě pojí. Od západu až na východ je pobřeží zahaleno sluncem a palmami. Zdejší území si stále ještě zachovává svůj venkovský ráz doprovázený tradičním stylem lovení ryb, při kterém rybáři balancují na kůlech nad hladinou. I z kulturního hlediska je jih konzervativní a zůstává jádrem sinhálských tradic s typickými chrámy a velkými sochami Buddhy, kterými je pobřeží poseto. Při prohlídkách městeček a vesnic nám bude zvukovou kulisu vytvářet ťukání dřevěných kamenů – jedná se o tradiční stolní hru „carrom“, kterou se místní baví zejména na jihu Srí Lanky. Naši jižní pouť zpestříme výjezdem do zelených výšin hor, které se zvedají ve vnitrozemí a jsou naprostým kontrastem k rozpáleným plážím. Zelené vršky, pokryté čajovými políčky, se zde zvedají a zase klesají, tvoří rozeklané štíty chvílemi zakryté do bělavého závoje mlhy a oblaků. Můžete se těšit na úchvatnou krásu mořských i horských scenérií, korálové útesy s pestrobarevnými rybkami, modravou vodou a čarovnými západy slunce. Máte jedinečnou možnost se na zájezdu přiučit i kuchařskému umění v rámci účasti na kurzu vaření srílanské kuchyně!Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR na SRÍ LANKU.
 • 2. den: přílet do COLOMBA. Přejezd do jižního přímořského letoviska UNAWATUNA, které se rozkládá v romantické zátoce chráněné korálovým útesem. Po zbytek dne relaxace po dlouhém letu na místních plážích, kde je možné za úplňku zahlédnout želvy, které zde hnízdí. Ostatní mohou navštívit místní trh s velkým výběrem kvalitních rukodělných výrobků.
 • 3. den: po snídani přesun do oblasti BALAPITIYA, odkud podnikneme zajímavou plavbu mezi mangrovníky po řece Madu Ganga, kde uvidíme vodní varany a nespočetné množství vodního ptactva. Po cestě zastavíme u některého z 66 ostrůvků s plantážemi hřebíčku či skořice. Následuje návštěva želví farmy v KOSGODĚ, která je největší a nejdéle existující na západním pobřeží, a manufaktury na výrobu palmového vína. Na zpáteční cestě se zastavíme v městečku AMBALANGODA, centru výroby dřevěných démonických masek, a pokud budeme mít štěstí, můžeme vidět tradiční tanec s maskami v místní taneční škole. Podvečer je ideální k návštěvě velmi působivého fotomuzea tsunami TELWATTA se sochou stojícího Buddhy, nebo k prohlídce dolů na měsíční kameny ve vesnici MEETIYAGODA. Jedná se o polodrahokamy, které se těží pouze na Srí Lance.
 • 4. den: ve velmi brzkých ranních hodinách odjezd do NP YALA, který je snem každého milovníka zvěře a zaujímá plochu 1260 km2. Průjezd do NP s východem slunce, abychom mohli pozorovat zvířata v době, kdy jsou nejaktivnější. Žijí zde sloni, krokodýli, leopardi, vodní buvoli, antilopy a mnoho ptáků (v případě většího pohybu zvířat v NP UDAWALAWE bude YALA nahrazena tímto parkem). Poté návštěva městečka DONDRA s nejstarší kamennou stavbou na Srí Lance - Galge. Jedná se o malou stavbičku ze 7. stol., která je součástí městského chrámu. Jen kousíček od města stojí 50 m vysoký maják z r. 1889, který označuje nejjižnější bod Srí Lanky. Návrat do místa ubytování.
 • 5. den: snídaně, relaxace na pláži, možnost různých vodních sportů nebo ájurvédské bylinné masáže (cca 2000 rupií). V podvečer můžete lehce vystoupat na „dágobu“ (stúpu) na skále nad zátokou a pozorovat západ slunce nad celou UNAWATUNOU a městem GALLE na severu.
 • 6. den: brzy ráno odjezd kolem plantáží s nížinnými čajovníky do deštného pralesu SINHARAJA (UNESCO), který nabízí podívanou na 830 endemických druhů rostlin a zvířat (snídaně v restauraci před vstupem do pralesa). K vzácným obyvatelům rezervace patří kočka cejlonská nebo levhart. Navíc nejméně 60 % zdejších stromů jsou endemity. Prales leží ve vlhkém pásmu s údolími a kopci dosahujícími výšek až 1170 m. Pro zájemce možnost koupání v pralesní řece u vodopádu. Návrat do místa ubytování večer.
 • 7. den: po snídani odjezd do továrny na zpracování čaje v oblasti KOGGALA a na návštěvu zahrady koření SPICE GARDEN, kde budeme mít možnost vidět muškát, kari, skořici, pepř, zázvor, hřebíček atd. Po návratu do Unawatuny možnost návštěvy některé z místních restaurací, kde můžete ochutnat „lamprais“, což je rýže zapečená v banánovém listu s různými ingrediencemi, a napít se Toddy - šťáva z kokosové palmy.
 • 8. den: po snídaní odjezd na návštěvu starobylého přístavního města GALLE, které je před modernizací chráněno mohutnými hradbami s baštami. Navštívíme holandskou čtvrť Fort (UNESCO) s úzkými uličkami proplétajícími se kolem starých kostelíků. Za vidění jistě stojí Dutch Reformed Church, jedna z nejkrásnějších koloniálních staveb v Galle, nebo Velké skladiště, kde nyní sídlí námořní muzeum. Při procházce po hradbách narazíte na zaklínače hadů a tradiční kramáře. Při cestě zpět následuje výlet k největší přírodní zvláštnosti v UNAWATUNĚ, ke skalisku RUMASSALA, které se tyčí nad zátokou. Podle místní legendy se jedná o kus Himálají, které sem přinesl opičí bůh Hanuman. RUMASSALA je proslulá výskytem léčivých bylin a rozverných makaků, které sestupují ze skály dolů a podnikají nájezdy na papáje v zahradách vesničanů. Z hory RUMASSALA je okouzlující pohled na vrchol ADAM´S PEAKU ve vnitrozemí. Návrat do místa ubytování, později odpoledne relaxace na pláži.
 • 9. den: snídaně, volný den na pláži, možnost lodního výletu s pozorováním delfínů a velryb v oblasti MIRISSA (termíny v zimě, na jaře a na podzim) nebo výletu místním autobusem do koloniálního města z 18. st. MATARA s atypickou vstupní bránou, muzeem starověkým maleb a s dvěma holandskými pevnostmi (letní termíny).
 • 10. den: snídaně, volný den na pláži nebo se můžete zúčastnit kurzu vaření srílanských specialit (zájem je nutné hlásit předem).
 • 11. - 12. den: snídaně, poslední nákupy, koupání, odpoledne odjezd na letiště se zastávkou v buddhistickém chrámu v KALUTAŘE, kam můžete vstoupit a zúčastnit se tradičního obřadu (účast na obřadu je závislá na času obřadu a odletu do ČR), přílet do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Colombo vč. let. tax a poplatků max. 18 000 Kč, místní doprava v rámci programu (minibusy, džípy, autobusy, tuk-tuky), lodní výlet po Madu Ganze, 9x ubytování v jednoduchém guesthousu se snídaní), vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 900 Kč, vízum 990 Kč, kurz vaření 750 Kč, lodní výlet s pozorováním delfínů a velryb (vč. snídaně) 1 400 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 1 380 Kč, do 80 000 Kč za 1 980 Kč.
 • Stravování: snídaně, v okolí našeho ubytování se nachází nespočetné množství restaurací a bister, kde se dá pořídit oběd či večeře v hodnotě 50-100 Kč.
 • Ubytování: jednoduchý guesthouse se sociálním zařízením a větrákem

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 900 Kč
 • vízum cca - 990 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 950 Kč
 • lodní výlet s pozorováním velryb a delfínů - 1 400 Kč
 • kurz vaření - 750 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 660 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 260 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Srí Lanka - Cejlon Srí Lanka - Cejlon
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníkombinované
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Srí Lanka - Cejlon - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Kamil Hanuštermín: 27.7. - 7.8.2019

Dobrý den,

od 27.7 do 7.8 2019 jsem se zúčastnil s Vaší cestovní kanceláří zájezdu na Srí Lanku. Přes jisté obavy ze současné bezpečnostní situace v této zemi, která nastala po tragických událostech v dubnu letošního roku, celý zájezd proběhl v úžasně pohodové atmosféře, obešel se bez závažnějších komplikací a jeho program se mně velice líbil.

Velký dík průvodkyni Ireně Pilařové za svědomitý a vstřícný přístup, náležitý výklad (prokládaný čtením "Pohádek na dobrou noc"), podporu při komunikaci s místními obyvateli a trpělivost při mnohdy nelehkém hledání odpovědí na otázky z řad účastníků.

Bude mi potěšením zúčastnit se některého z vašich dalších zájezdů.

S pozdravem,

Kamil Hanuš

Karel a Eva Opltovitermín: 6.1. - 17.1.2018

Dobrý den.
Ve dnech 6.1.- 17.1 letošního roku jsme se zúčastnili zájezdu Vaší cestovní kanceláře na Srí Lanku. Tento poznávací zájezd předčil naše očekávání také zásluhou Jarky Pechové provázející zájezd. Byla nadmíru vstřícná, ochotná a byla zdrojem ohromného množství informací o Srí Lance. Vřelé díky.
Manželé Opltovi

Podobné zájezdy

TOPlist