Termíny - přidat do oblíbených
02.06.21 - 22.06.2121KLT0145770 990 KčPřidat
18.07.21 - 07.08.2121KLT0145873 990 KčPřidat
01.09.21 - 21.09.2121KLT0144570 990 KčPřidat

USA - Metropole a národní parky Kalifornie, Nevady a Arizony s lehkou turistikou

Náročnost 2 letecky klimatizovaný autobus hotel TIP CK Poznání

Pokud chcete západ USA, metropole i národní parky zažít, projít, vyfotit a ochutnat, ne jen míjet stovky kilometrů, abyste toho viděli co nejvíce, pojeďte s námi na tuto cestu. Na tomto zájezdu nejde o odškrtávání navštívených míst, ale o nezapomenutelný zážitek odpovídající vynaloženým nákladům. Golden Gate, medvědi, vodopády, Pacifik, Hollywood, kasína ve Vegas, obří sekvoje, písečné duny, hory i ochutnávky vína, o tom všem je tato cesta. Po celou dobu zájezdu je s vámi zkušený průvodce. V ceně ubytování ve 4lůžkových pokojích (vhodné zejména pro jednotlivce nebo rodiny s dětmi), za příplatek lze zajistit soukromí ve 2lůžkových pokojích. Vstupy do národních parků již v ceně.


Úvod:

Rozmanitost Kalifornie nezná mezí! Ať už se budete procházet po mostě Golden Gate, popíjet kalifornské víno nebo se necháte unášet nekončícími výhledy v Yosemitech, slunečná Kalifornie vás chytne za srdce a otevře vám bránu k prozkoumávání dalších národních parků divokého Západu, které s námi můžete navštívit na dalších zájezdech. My si v rámci tohoto putování vyzkoušíme i vlastní štěstí ve hře v nejvýznamnějších městech zábavy, která však už leží na území jinak téměř opuštěného pouštního státu Nevada - Las Vegas a Reno. Národní park Grand Canyon v Arizoně je naprostou perlou tohoto programu. Pojeďte s námi na cestu opravdovým turistickým rájem, který během tohoto zájezdu detailně prozkoumáte, budete mít možnost si nejkrásnější pěší stezky projít a nebudete se vracet domů s pocitem, že jste některá místa jen míjeli. Provází Marek Bejr v červnu, Miroslav Sýkora v červenci/srpnu a Jiří Ježek v září.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do LOS ANGELES, transfer na ubytování, dle času příletu možnost večerní procházky či projížďky městem.
 • 2. den: dnes prozkoumáme město uzavřené mezi horami, oceánem a pouští - LOS ANGELES. Není člověka, který by neznal BEVERLY HILLS a HOLLYWOOD. O kousek dále stojí divadlo EGYPTIAN THEATER, kde se konala první hollywoodská premiéra v r. 1922 (Robin Hood). Pro zájemce je připravena možnost návštěvy některého z filmových studií, např. UNIVERSAL či WARNER BROS STUDIOS.
 • 3. den: přes oblast Dolní pouště s oázou PALM SPRINGS se dostaneme do oblasti překrásných západů, i východů, slunce, do NP JOSHUA TREE bohatě porostlého jukovníky dosahujícími výšek až 15 m. Po turistické stezce v hlavní oblasti parku se dostaneme k přehradě BARKER DAM a dále do HIDDEN VALLEY nechvalně proslulého díky zlodějům dobytka. V případě dostatku sil budeme pokračovat až k LOST HORSE MINE, kde se dosud nacházejí neporušená stavení.
 • 4. den: ještě než se vydáme na průjezd dramatickou scenérií MOHAVSKÉ POUŠTĚ, vydáme se na výlet do městečka PIONEERTOWN, odpoledne překročíme hranici nejopuštěnějšího státu USA a přijedeme do LAS VEGAS. Kdo bude chtít, může si hazard vyzkoušet na vlastní kůži v některém z kasín, nebo se jen tak procházet po Las Vegas Boulevardu, kterému spíše říkají všichni Strip, a vychutnávat si atmosféru římských paláců, pirátských ostrovů, egyptských pyramid či Paříže.
 • 5. den: ráno odjezd do Arizony na západní stranu GRAND CANYONU, kterou střeží indiánský kmen Hualapajů. Následuje úchvatná krátká pěší cesta po hraně Grand Canyonu a prohlídka původních domků Hualapajů. Pro zájemce možnost vzrušující procházky po prosklené vyhlídce SKYWALK zavěšené 1220 m nad dnem kaňonu, kterým protéká řeka Colorado, nebo vyhlídkového letu (cenová nabídka bude rozesílána cca 1 měsíc před odletem). Na zpáteční cestě zastavíme na hranici Arizony a Nevady, abychom si prohlédli nejslavnější přehradu světa - HOOVER DAM. Večer návrat do Las Vegas.
 • 6. - 7.den: z Las Vegas přejedeme na nejteplejší místo na západní polokouli, do ÚDOLÍ SMRTI, kde zamíříme na vyhlídku ZABRISKIE POINT, která nabízí výhledy na zlatavě zbarvené údolí v podobě vln. Přejedeme do oblasti ARTIST‘S PALETTE, která se vyznačuje barevnou mozaikou erodovaných úbočí připomínající krajinu na Islandu. Navštívíme nejníže položené místo na západní polokouli - jezero Badwater překypující sírany a chloridy (-86 m). Autem budeme pokračovat stále více na sever, dostaneme se k pásu písečných dun MESQUITE FLAT SANDS DUNES připomínajících Saharu.
 • 8. den: projedeme impozantním údolím OWENS VALLEY, budeme míjet nejvyšší horu kontinentálních Spojených států - Mount Whitney (4 349 m) až dojedeme do oblasti MAMMOTH LAKES s památníkem Devil’s Postpile (modrošedé čedičové sloupy dosahující výšky až 18 m), odtud se pěšky vydáme podél řeky San Joaquin až k vodopádům Rainbow Falls. Odpoledne přejezd k jezeru MONO LAKE na sopečné náhorní plošině, ze kterého vyčnívají zajímavé vápencové útvary.
 • 9. - 10. den: lehká turistika v jednom z nejkrásnějších NP osídleném kojoty či medvědy - NP YOSEMITE. Ocitneme se u mokřadů Tuolomne s rozkvetlými barevnými květinami. Uvidíme 1000 m vysoký žulový útes EL CAPITAN, z vyhlídky Glacier Point se nám dostane úžasného výhledu na celé Yosemitské údolí včetně nejkolmějšího útesu v Severní Americe - HALF DOME. Po oblíbené pěší stezce Mist Trail dojdeme k divokému vodopádu VERNAL FALL.
 • 11. den: přes „zlatokopecké“ městečko SONORA s viktoriánskými domky projedeme až k jednomu z nejčistších, ale I nejstudenějších jezer v Americe - LAKE TAHOE vysoko nad údolím, obklopené lesy a vrcholky hor. Večer dojedeme do největšího maloměsta na světě, do RENA (Nevada), které je oblíbeným městem hazardu (stejně jako Las Vegas), ale zároveň má úžasnou polohu na úpatí Sierry Nevady.
 • 12. den: zpět do Kalifornie, do oblasti GOLD COUNTY (Zlatonosné země), jejíž centrem je hl. město Kalifornie SACRAMENTO. Prohlídka Starého Sacramenta, procházkou po nábřežní promenádě k železničnímu muzeu California State Railroad Museum. Návštěva Státního kapitolu, která je jakousi menší kopií Kapitolu ve Washingtonu DC. Odtud pojedeme dál do vinařského kraje NAPA VALLEY. Ochutnávka vína.
 • 13. den: výjezd k Pacifiku, do oblasti NÁRODNÍHO POBŘEŽÍ POINT REYES bičovaného vlnami, kterému dominuje maják a pláž Drake‘s Beach. Poté odjezd do San Francisca.
 • 14. den: prohlídka centra města začne na UNION SQUARE s obchodními domy a butiky, návštěva „malé Broadwaye“ - divadelní čtvrti na GEARY STREET. Přes FINANČNÍ ČTVRŤ s mrakodrapy se dostaneme na trh FERRY PLAZA FARMERS MARKET, kde ochutnáme místní produkty. Trochu odpočinku si užijeme v TRANSAMERICA REDWOOD PARKU s vodotrysky, který leží přímo před památnou budovou TRANSAMERICA PYRAMIDE (symbol San Francisca podobně jako most Golden Gate). Kolem budovy COLUMBUS TOWER projdeme do ČÍNSKÉ ČTVRTI, kde žije 2. největší čínská komunita mimo Asii a které dominují sochy Buddhů, bylinkářské lékárny, pestrobarevné chrámy, trhy s tropickým ovocem a rybami. Individuální poznávání okolí, pro zájemce návštěva muzea lanovek CABLE CAR MUSEUM.
 • 15. den: nezapomenutelná plavba na skalnatý ostrůvek ALCATRAZ, kdysi nejobávanější věznicí (viz. příplatky), kde byl vězněn např. Al Capone. Během tohoto výletu navštívíme samotnou věznici. Poté se přemístíme k NÁRODNÍMU HISTORICKÉMU PAMÁTNÍKU FORT POINT, který stojí na pobřeží bičovaném mořskými vlnami. Zde budeme obdivovat oranžové věže milovaného GOLDEN GATE MOSTU. Později odpoledne navštívíme ITALSKOU ČTVRŤ s úzkými uličkami a kavárničkami a po Filbertových schodech vystoupáme na vrch TELEGRAPH HILL s budovou COIT TOWER, ze které se naskýtají výhledy na město. Nesmíme minout ani slavnou klikatou ulici LOMBARD STREET.
 • 16. - 17. den: přes poloostrov PENINSULA přejedeme podél zátoky a Křemíkového údolí SILICON VALLEY do města SAN JOSE, abychom se dostali až do širokého Centrálního údolí, odkud odbočíme do divokého NP KINGS CANYON s bludištěm kaňonů. Vydáme se na příjemnou procházku stezkou Big Stump Trail plnou bujné vegetace (lilie, fialky atd.), které dominuje obří strom General Grant. Projedeme Královským kaňonem a přejedeme do NP SEQUOIA plného obřích sekvojí, borovic a jedlí. Zastávka u největší sekvoje General Sherman, průjezd Tunelovým kmenem. V případě dostatku času krátký výstup na žulový monolit Mono Rock s výhledem.
 • 18. - 19.den: z Centrálního údolí se přesuneme do zátoky SANTA MONICA BAY s dlouhými písčitými plážemi. Navštívíme proslulou surfařskou oblast v MALIBU, vykoupeme se na Zuma Beach a prozkoumáme i přilehlé útesy na pláži Pirate‘s Cove.
 • 20. - 21. den: dokončení prohlídky LA a okolí, odjezd na letiště a odlet do ČR
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Los Angeles vč. let. tax a poplatků max. 23 000 Kč, pronájem minivanu vč. paliva, místních poplatků a parkovného, městská doprava v San Franciscu, vstupné do národních parků, 19x ubytování v turistických hotelech a motelech ve 4lůžkových pokojích (v některých snídaně a využití bazénu v ceně), vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, ochutnávka vína, vstupné mimo národní parky, shuttle bus v rámci Mammoth Lakes, registrace ESTA ke vstupu na území USA, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 2ůžkový pokoj 10 000 Kč/os., výlet na Alcatraz 950 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 1 260 Kč, do 80 000 Kč za 1 860 Kč, registrace ESTA ke vstupu na území USA 450 Kč.

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 1 260 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 860 Kč
 • příplatek za 2 lůžkový pokoj - 10 000 Kč
 • výlet na Alcatraz - 950 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace USA USA
San Francisco San Francisco
Typ zájezduPoznávací zájezdy
Ubytováníturistický hotel
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
USA - zájezdy
San Francisco - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Božena Husáková a Zdeněk Marektermín: 1.9. - 21.9.2019

Dobrý den paní Houhová,

chtěli bychom Vám poděkovat za Vaši organizaci zájezdu do USA ve dnech 1.-21.9.2019. Šlo o zájezd metropole a nár.parky Kalifornie atd.
Ale především chceme poděkovat oběma našim průvodcům, Jiřímu Ježkovi a Jarkovi Winklerovi, za jejich skvělý přístup,
organizaci zájezdu a snahu ukázat nám co nejvíce v průběhu celého zájezdu.

Byli jsme velmi spokojeni, moc děkujeme.
Vždy jsme se mohli spolehnout na Vaši CK.

S pozdravem
B.Husáková a Z.Marek

Narcisa Podhradskátermín: 1.9. - 21.9.2019

Dobrý den,
zúčastnila jsem se zájezdu USA - Metropole a národní parky Kalifornie, Nevady a Arizony s lehkou turistikou.
Chtěla bych hrozně moc poděkovat našim průvodcům Jirkovi Ježkovi a Jarkovi Vinklerovi za vynikající průvodcovské a řidičské služby. Hlavně bych chtěla velmi kladně ohodnotit průvodcovskou profesionalitu Jirky Ježka, se kterou jsem se již dlouho nesetkala. Měl totální přehled o všem a ukázal nám maximum co šlo. Denně nás informoval i o takových detailech-jakou obuv, oblečení a vybavení si máme na tu kterou vycházku brát, jak je časově náročná aj. Dodržoval téměř s přesností 10ti min. celý denní časový harmonogram, což při dlouhých přejezdech je téměř zázrak.
Ještě jednou děkuji CK Poznání za nezapomenutelný zážitek a budu jistě všem doporučovat vaše zájezdy.
S pozdravem RNDr. Narcisa Podhradská

Daniela Velebovátermín: 1.6. - 21.6.2019

Vážená paní, vážený pane,

v době od 1. 6. do 21.6. jsem absolvovala zájezd Vaší CK zaměřený na poznání některých národních parků a měst západu Spojených států amerických (kupovala jsem u CK Geops). Ráda bych touto cestou vyjádřila naprostou spokojenost s oběma průvodci - pány Markem Bejrem a Tomášem Hrnčířem. Marek byl téměř nevyčerpatelnou studnicí informací o všem, co se kolem nás mihlo a Tomáš rozhodně nezůstával pozadu. Markův humor a Tomášova věčně usměvavá nálada velmi napomáhaly naší pohodě a spokojenosti během celého zájezdu. S takovými průvodci je radost strávit dovolenou.

S pozdravem

Daniela Velebová

Jiří Peckatermín: 2.7. - 22.7.2017

Dobrý den slečno Houhová. Chci Vám poděkovat za vydařený zájezd do USA. Mladý pan průvodce Jiřík Ježek odvedl skvělou práci a pokud Vám neuteče k diplomacii, vyroste z něho skvělý průvodce. Ještě jednou děkuji a přeji hodně štěstí Jiří Pecka

Podobné zájezdy