USA - Colorado, Utah, Arizona - cesta zemí kovbojů a indiánů s lehkou turistikou - 2024/25 - CK Poznání
15denní zájezd
8-16Skupinaosob
  Náročnost 2
vlastní stravavlastní hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
USA - Colorado, Utah, Arizona - cesta zemí kovbojů a indiánů s lehkou turistikou
Vždy jste toužili zažít atmosféru Divokého Západu nebo se stát přímo jedním z aktérů některého westernu? Zatím se vám to nepovedlo? Nevadí. Věřte tomu, že pokud se s námi vydáte na cestu, kterou vám popíšeme v následujících řádcích, budete si jako skutečná hvězda připadat. Je možné, že vás občas přepadne pocit, že se procházíte mezi kulisami, to kvůli tomu, že vás v naprosto opuštěné, ploché prérii najednou překvapí do obrovské výšky vyrůstající monument. Navštívíme oblast, kde se nachází ty nejlepší národní parky v Americe, budeme putovat místy, kde budeme žasnout nad tím, co všechno příroda stvořila. A i když žijeme v 21. století, na některých místech, tam, kde stále zůstali indiánské kmeny, platí jiná pravidla, jiné zákony, kterými se musíme řídit. Láká vás myšlenka se projet po Route 66, tzv. Matce všech silnic? Tak vyrazte s námi do zemí kovbojů a indiánů, pojďte si vyslechnout příběh místních, jejichž předci, stateční pionýři, neváhali nasadit život při cestě za lepšími zítřky, když procházeli kaňony a drsnými pláněmi, aby založili své osady.
Kamila
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 08.06. - 22.06.24 sobota - sobota
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Kamila Kalčíková
Kód termínu 24CUR01474
Cena
68 990 Kč
cena za 15 dní
Termín 04.09. - 18.09.24 středa - středa
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Pavel Pšeja
Kód termínu 24CUR01473
Cena
68 990 Kč
cena za 15 dní
Termín 07.06. - 21.06.25 sobota - sobota
průvodce: Marek Bejr
Kód termínu 25CUR01474
Cena
71 490 Kč
cena za 15 dní
Termín 05.09. - 19.09.25 pátek - pátek
Kód termínu 25CUR01473
Cena
71 490 Kč
cena za 15 dní

Program zájezdu

1. den: odlet do DENVERU, hl. města Colorada, které je vstupní branou do Skalistých hor. Přejezd na ubytování.
2. den: nad městečkem GOLDEN, na Lookout Mountain, navštívíme památník a místo posledního odpočinku Buffalo Billa, známého propagátora Západu. Poté se přesuneme do NP ROCKY MOUNTAIN (SKALISTÉ HORY), kterému dominují vysoké stromy, ale také krásná květena horských luk. Není výjimkou, že se zde setkáte s losy, jeleny, ale třeba i s medvědy. Projdeme se kolem vodopádů a celý park poznáme ze silnice Trail Ridge Road, nejvýše položené silnice v USA s nezapomenutelnými výhledy.
3. den: přes nejvýše položené městečko v USA, LEADVILLE, s pozoruhodnou železniční stanicí a výhledem na horu Mt. Elbert (4 402 m) se dostaneme do známého lyžařského letoviska ASPENU. Cestou dál budeme pozorovat, jak se nám krajina mění před očima, začnou se nám zjevovat červené skály NÁRODNÍHO PAMÁTNÍKU COLORADO se skalními jehlami, oblouky a stolovými horami. My si tuto polopouštní krajinu projdeme a vyfotíme.
4. den: ve státě Utah začneme prohlídku parkem, který je zároveň utažským symbolem. NP ARCHES projedeme až na úplný konec, kde se vydáme stezkou k oblouku Landscape Arch, který je se svou délkou 91 m nejdelším přírodním mostem na světě. Nejvíce vás však asi nadchne 15,8 m vysoký, nejslavnější, samostatně stojící oblouk Delicate Arch, i samotná cesta k němu. Na cestě zpět si prohlédneme petroglyfy a pak se již vydáme na území pozoruhodných kaňonů zvané NP CANYONLANDS. Rozměrnost tohoto území si nejlépe uvědomíme z vyhlídky Grand View Point Overlook. Sousedící státní park DEAD HORSE POINT se nenechá nijak zahanbit, Vyhlídku u Mrtvého koně na meandrující řeku Colorado si prostě zamilujete.
5. den: odjezd do NP CAPITOL REEF s pestrobarevnými skalními věžemi v divoké pouštní krajině. Téměř opuštěnou cestou Cathedral Way dojedeme k opravdovým skvostům přírody, věžím Temple of the Sun, Temple of the Moon a ke Skleněné hoře. Srdcem parku je bývalá mormonská osada FRUITA, která je jakousi zelenou oázou ve vyprahlé poušti. Vyhlídková trasa se táhne podél obor se zvěří, ovocných stromů a bývalých dřevěných domků a odsud se vychází na jednotlivé stezky, my vyrazíme na krátkou cestu soutěskou.
6. den: do NP BRYCE CANYON vede cesta příjemným lesem, takže ani nečekáte to, co se náhle zjeví, před vašimi zraky. První pohled na Bryce Canyon je nepochopitelný. Bryce Canyon je skutečná perla mezi parky. Obrovské rudé skalní útvary, přírodní amfiteátry a geniální pěší stezky. Vybíráme stezku Navajo Loop Trail, která vede přes soutěsku Wall Street, pak kolem elegantních útvarů hoodo po stezce Queen’s Garden až na Sunrise Point. K večeru odjezd do neméně zajímavého NP ZION, světa kaňonů a říčky Virgin, která protéká celým parkem.
7. den: celodenní prohlídka NP Zion: pro zájemce dopolední výstup (tam i zpět 3-4 hod. pěšky) pod vyhlídku Angel’s Landing, která vám umožní zasloužený 360° výhled na celý kaňon. Ostatní jen nenáročná trasa ke skupině jezírek Emerald Pools. Odpoledne společná procházka vodní soutěskou The Narrows s vodopády Mystery Falls.
8. den: odjezd do Arizony, na severní stranu GRAND CANYONU, kde můžeme zahlédnout i stáda bizonů. Pěší procházka k Bright Angel Pointu, kde se můžete podívat do kaňonu a na stolové hory. Vyhlídková silnice Cape Royal Road nám umožní projít se k jezeru Greenland. Vyhlídka Vista Encantada nám poskytne jiný pohled, uvidíme až k útesům Vermilion Cliffs a rezervaci kmene Hopiů a Navahů.
9. den: přes most Navajo Bridge dorazíme na území indiánského kmene Navajo. Ohromí nás světoznámá vyhlídka na oblouk řeky Colorado - HORSESHOE BEND a souhra červených skal a slunečního svitu v ANTELOPE CANYONU. Poté si prohlédneme jezero LAKE POWELL s megalomanskou přehradou GLEN CANYON DAM. Na cestě ke slavné silnici "Mother Road" - ROUTE 66 se zastavíme na prohlídku lávového království v NÁRODNÍM PAMÁTNÍKU SUNSET CRATER VOLCANO. Večer strávíme ve stylové hospůdce na Route 66 ve WILLIAMSU, jehož největší atrakcí je železnice do Grand Canyonu.
10. den: vyrážíme do NP PETRIFIED FOREST (ZKAMENĚLÝ LES). Nenechte se zmást, i když čtete v názvu les, nerostou tu žádné stromy! Původní dřevo nahradily barevné krystaly křemene, které se výrazně lesknou, a kolem vás jsou rozházené kusy zkamenělých stromů nebo zkamenělé písečné duny, což vyvolává v člověku pocit, že je mimo planetu Zemi. Potom odjedeme do indiánské země v severovýchodní části Arizony, do oblasti NÁRODNÍHO PAMÁTNÍKU CANYON DE CHELLY.
11. den: prohlídka CANYONU DE CHELLY, který je tvořen pískovcovými stěnami o výšce 300 m. Projedeme se podél hrany kaňonu a budeme zastavovat na vyhlídky do kaňonu se zbytky indiánských obydlí. Přejezd do symbolu filmů o Divokém Západu - MONUMENT VALLEY (ÚDOLÍ MONUMENTŮ). Na okružní cestě uvidíme mnoho ze zmíněných monumentů, ale zřejmě nejfotografovanější je tzv. Rukavice zvedající se do výšky 300 m. Pokud se chcete cítit jako třeba Clint Eastwood, můžete se tu nechat vyfotit na koni nebo se na něm i projet.
12. den: návrat zpět do Colorada, do tzv. Čtyřmezí (Four Corners), kde spolu sousedí čtyři státy USA - Colorado, Utah, Arizona a Nové Mexiko. Prohlídka unikátního NP MESA VERDE, kde uvidíme nejzachovalejší zbytky staveb Pueblánských předků z období kolem r. 1200. Mezi ty největší a nejzajímavější patří stavby skryté pod útesem, např. Cliff Palace nebo Balcony House (vstupné se platí zvlášť, cca 10 USD/os.). Jedno z těchto unikátních míst navštívíme spolu s místním rangerem. Z Mesa Verde se přesuneme do DURANGA, kde si prohlédneme nádraží s vlastím muzeem a, když budete mít štěstí, uvidíme přijíždět i parní lokomotivu po úzkokolejné železnici. Následuje procházka malebným městečkem s řadou zajímavých historických budov.
13. den: dnešní den se ocitneme v krajině písečných dun - NP GREAT SAND DUNES. Projdeme se potokem Medano Creek, vylezeme na některou z dun a budeme mít neopakovatelný výhled do krajiny. Dojedeme zpět do Denveru. Projdeme si 16. ulici, které je pěší zónou města a na jejím konci stojí nejdůležitější coloradská budova - Státní kapitol, ze kterého se naskýtá úžasný výhled na hory. Krátce si odpočineme v Civic Center Parku, který leží hned před kapitolem. Večer je možný strávit v příjemném místním minipivovaru u pravé americké večeře.
14. - 15. den: dle letového řádu odlet domů, případně poslední nákupy, dokončení prohlídky Denveru.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Denver vč. let. tax a poplatků v max. výši 22 000 Kč, pronájem minivanu vč. paliva, místních poplatků a parkovného, vstupné do národních parků, vstupenka do Antelope Canyonu, 13x ubytování v turistických hotelech a motelech ve 4lůžkových pokojích (možnost příplatku za 2lůžkový pokoj, v některých hotelech zajištěna snídaně), vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, vstupné mimo národní parky a indiánská území, registrace ESTA ke vstupu na území USA a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 2lůžkový pokoj 8 500 Kč/os., pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 500 Kč, do 85 000 Kč za 2 250 Kč, registrace ESTA ke vstupu na území USA 650 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

H
Miloslava H.    Praha, ČR
100%
Skladbu programu - navštívená místa, vynikající práci průvodce a jeho operativnost (např. pro nepřízeň počasí nebylo možno uskutečnit návštěvu Antilopího kaňonu v registrovaném termínu, nicméně naskytla se možnost náhradního termínu a průvodce "přeorganizoval" program, aby se vše zvládlo), malá skupina (8 lidí), která umožňuje v případě potřeby právě operativní úpravy programu.
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
22. 03 2024
B
A. B.    Nitra, SR
100%
výborné bolo to, že sme boli malá skupina (8 ľudí)
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
22. 03 2024