USA - Yosemite, Sequoia a Kings Canyon - proslulé národní parky Kalifornie - 2023/24 - CK Poznání
10denní zájezd
Náročnost 2.5
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
USA - Yosemite, Sequoia a Kings Canyon - proslulé národní parky Kalifornie
Představujeme vám další zájezd z řady našich čistě turistických zájezdů po USA, které jste si u nás velmi oblíbili. Tentokrát jedeme prochodit nejkrásnější trasy pohoří Sierra Nevada v NP Yosemite, Sequoia a Kings Canyon. Každý z těchto parků vám ukáže to nejlepší, co může turistům nabídnout. Malebnou přírodu Yosemit reprezentují vysoké žulové stěny, zejména El Capitanu a Half Domu, a kaskády vodopádů, v Kings Canyonu vás začnou udivovat obrovské rozměry sekvojí v Grantově háji a celý zážitek bude umocněn v Obřím lese národního parku Sequoia po shlédnutí Generála Shermana. Už slavný přírodovědec John Muir přisuzoval těmto částem Sierry Nevady vysokou hodnotu. Pokud jste vášnivými turisty, věříme, že tyto části Kalifornie si jako turisté zamilujete. Nepoznáte totiž jen to "nejprofláknutější" ze sedadla auta, vy si tu nádheru opravdu prožijete.

Termíny a ceny

Termín 30.06. - 09.07.23 pátek - neděle
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Pavel Pšeja
Kód termínu 23YOS01243
Cena
62 990 Kč
cena za 10 dní
Termín 01.07. - 10.07.24 pondělí - středa
průvodce: Marek Bejr
Kód termínu 24YOS01243
Cena
64 990 Kč
cena za 10 dní

Program zájezdu

1. den: odlet do San Francisca nebo San Jose, přejezd na nocleh na cestě do YOSEMITE.
2. den: YOSEMITY začneme poznávat v nejstarší části parku - oblast WAWONA (v indiánském jazyce oblast "velkých stromů"), která je známá díky rozsáhlým hájům sekvojovců obrovských. Na začátek zájezdu podnikneme jednoduchou túru k 2 700 let starému sekvojovci GRIZZLY GIANT, která vede skrz oblíbené fotografické spoty - obrovské stromy s tunely, např. FALLEN WAWONA TUNNEL nebo CALIFORNIA TUNNEL TREE. Túra vede takřka po rovině, dnešním cílem není zdolávání vrcholů, ale obdivování masivních, mnohatisíciletých stromů (3,2 km, ↑↓ 91 m, 2 hod.). Ti z vás, kteří mají plno energie, si mohou trasu prodloužit o výstup na WAWONA POINT (2 076 m n. m.), úžasnou vyhlídku (celkem 9 km, ↑↓ 350 m, 4 hod.). Odpoledne se společně přeneseme do dob původních Yosemit v PIONEER YOSEMITE HISTORY CENTRU - dobová vesnice s historickými budovami a dřevěným krytým mostem přes řeku South Fork Merced River.
3. den: dnes nás čeká turistika v opravdovém klenotu národního parku, v YOSEMITSKÉM ÚDOLÍ. Vše, po čem toužíte při návštěvě Yosemit, najdete právě zde. Projedeme celé YOSEMITSKÉ ÚDOLÍ a naskytnou se nám pohledy na skalní skvosty EL CAPITAN a HALF DOME. Vydáme se na túru proti proudu řeky Merced k jedněm z nejkrásnějším vodopádům parku VERNAL a NEVADA FALLS. Žulová cesta po rovině se střídá se stoupáním po schodech a vede podél řeky k vodopádům VERNAL FALLS (97 m), dále k smaragdovému jezírku EMERALD POOL a až k vodopádu NEVADA FALLS (181 m). Při cestě zpět se nabízí nádherné výhledy na okolní hory LIBERTY CAP či MT. BRODERICK (14,2 km, ↑↓ 600 m, 6 hod.). Trasu lze kdykoliv zkrátit, například lze dojít jen k vodopádům Vernal Falls (5,6 km, ↑↓ 150 m, 2 hod.). Jelikož nikam nespěcháme, budeme mít rovněž čas na prohlídku a nákupy ve vesničce YOSEMITE VILLAGE, kde můžete nakouknout do zrekonstruovaných staveb indiánů kmene Mivoků. Po této celodenní túře nás čekají dvě kratší zastávky na lehké procházky. Nejdříve procházka s vyhlídkou na nejdramatičtější podívanou na světě - YOSEMITSKÉ VODOPÁDY a poté procházka k vodopádu BRIDALVEIL FALL, které se na řítí do údolí z výšky 189 m. Obě procházky jsou dlouhé cca 1 km.
4. den: oblast TUOLOMNE MEADOWS nám nabídne pohled na několik úchvatných jezer, ve kterých se i vykoupeme. Trasa k jezeru LOWER CATHEDRAL LAKE nás povede skrz ledovcový kar, louky a borovicový les. Při cestě budete mít neustále před sebou výhled na vrchol CATHEDRAL PEAK (3 326 m n. m.). Cestu si ještě o maličko prodloužíme, když dojdeme k jezeru UPPER CATHEDRAL LAKE (13 km, ↑↓ 330 m, 5 hod.). Alternativní výlet vede přímo přes květinové louky TUOLOMNE MEADOWS, které jsou protkány minerálním pramenem SODA SPRINGS, až k horské chatě PARSONS MEMORIAL LODGE z r. 1915, pojmenované po dobrodruhovi E. T. Parsonovi a dále se napojuje na slavnou dálkovou trasu PACIFIC CREST TRAIL směrem k vrcholu LEMBERT DOME a skrz kemp zpět k výchozímu místu trasy (5 km, ↑↓ 50 m, 2 hod.). Odpoledne nás po teplém dni čeká koupání v jezeře TENAYA LAKE s modře lesknoucí se hladinou, lemovaném skupinou žulových útesů a skalních dómů a v podvečer vyhlídka OLMSTED POINT, která nabízí ohromující výhled na TENAYA CANYON a HALF DOME.
5. den: dnes nás čeká lehká turistika v oblasti GLACIER POINT, kde se vám rozevře celá východní strana Yosemitského údolí a HALF DOME se tyčí v úrovni očí, aniž byste se nějak namáhali. Poté vystoupáme na horu SENTINEL DOME (2 476 m n. m.), která nabízí fantastický 360° výhled na yosemitské perly, uvidíte HALF DOME i EL CAPITAN prakticky z jednoho bodu. Procházku si prodloužíme přes ROOSEVELT POINT o výstup na vyhlídku TAFT POINT (2 286 m n. m.) a zpět na výchozí místo (8,2 km, ↑↓ 250 m, 3 hod.). Odpoledne možnost pikniku a užívání posledních chvil v Yosemitech na loukách MCGURK MEADOW
6. den: přejezd do NP KINGS CANYON, k jednomu z nejhlubších kaňonů Severní Ameriky. Projedeme serpentinami až k zelené louce ZUMWALT MEADOW, která je ohraničena žulovými stěnami. Za zvuků stejnojmenné řeky Kings River se vydáme až k mostu BAILEY BRIDGE a zpět (7 km, ↑↓ 50 m, 2,5 hod.). Dále se vdáme na prozkoumávání dalších míst v NP KINGS CANYON, po cestě se zastavíme u vodopádů ROARING RIVER FALLS a GRIZZLY FALLS. Úchvatný výhled na zasněžené vrcholky pohoří SIERRA NEVADA se nám naskytne z vyhlídky PANORAMIC POINT. Dnes se seznámíme i s jedněmi z majestátních sekvojových obrů, kterým velí strom GENERAL GRANT (výška 82 m, obvod kmene 33 m, stáří 1 700 let). V okolí tohoto stromu vede naučná stezka s historickou chatou GAMLIN a několika popadanými sekvojemi, kterými se dá skrz procházet.
7. den: odjíždíme do centra NP SEQUOIA, po silnici Crescent Meadow klikatící se mezi obřími sekvojovci, kde jedním z nich projedeme i autem (TUNNEL LOG), se dostaneme k žulovému monolitu MORO ROCK, na který vystoupáme sice po 400 schodech, ale odměnou nám bude skvělý 360 °C výhled na rozvodí GREAT WESTERN DIVIDE. Stezka CRESCENT MEADOW pro nás bude výchozím bodem k procházce dnešního dne. Kratší varianta vede kolem stejnojmenné mýtiny se sekvojovci k dřevěnému domku THARP’S LOG vytvořenému z padlého sekvojovce (3 km, ↑↓ 70 m, 1,5 hod.). Za odměnu si pak na mýtině můžete užít piknik. Pro zdatnější se nabízí prodloužení trasy o stezku SUGAR PINE TRAIL (+2,5 km, ↑↓ 150 m, 1,5 hod.) s výhledy do údolí i na vysoké sekvoje. Odpoledne nás čeká trocha geologie v jeskyni CRYSTAL CAVE s éterickými dómy, sloupy a dýkami stalaktitů. Den v podvečer zakončíme u největšího stromu na světě GENERAL SHERMAN (výška 84 m, obvod kmene 31 m, stáří cca 2 700 let).
8. den: s turistikou se rozloučíme na panoramatické pěší trase BIG BALDY RIDGE TRAIL vedoucí skrz rozsáhlé borovicové lesy, po cestě nás čeká několik kratších stoupání a klesání s výhledy do údolí a na Sierru Nevadu. Cílem je vrchol BIG BALDY (2 502 m) (7,1 km, ↑↓ 183 m, 2 hod.). Písečné zátoky a pláže nám na závěr nabídne pitoreskní jezero HUME LAKE, které využijeme ke koupání, ale můžeme ho i pěšky obejít (4,5 km, bez převýšení, 1,5 hod.).
9. den: přejezd na letiště, odlet domů ze San Francisca nebo San Jose. V případě večerního letu domů ještě krátká prohlídka San Francisca či okolí.
10. den: přílet domů.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-San Francisca (San Jose) vč. let. tax a poplatků v max. výši 24 000 Kč, doprava minivanem v rámci programu, 8x ubytování v turistických hotelech a motelech ve 4lůžkových pokojích (možnost příplatku za 2lůžkový pokoj), 8x snídaně, vstupné do NP a do jeskyně, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, vstupné mimo NP a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 2lůžkový pokoj 8 500 Kč/os. registrace ESTA ke vstupu do USA 650 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 000 Kč, do 85 000 Kč za 1 750 Kč