Yellowstone a Grand Teton - turistika nejkrásnějšími scenériemi USA - 2024/25 - CK Poznání
10denní zájezd
  Náročnost 2.5
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Yellowstone a Grand Teton - turistika nejkrásnějšími scenériemi USA
V USA existuje 60 národních parků, ale ve Wyomingu leží v těsném sousedství ty nejunikátnější ze všech - Yellowstone a Grand Teton. Připravili jsme pro vás čistě turistický zájezd, s minimem přejezdů. Díky umístění našeho ubytování v bezprostřední blízkosti národních parků si budete moci vychutnat skutečnou, neuspěchanou každodenní turistiku ve Skalistých horách a v krajině bohaté na geotermální aktivitu, kterou zformovala už před 50 miliony lety vulkanická činnost. Bezprostřední setkání s divokou přírodou, zejména s místní početnou komunitou bizonů, bude navždy patřit k nejsilnějším zážitkům vašeho života.
Kamila
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 21.09. - 30.09.24 sobota - pondělí
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Kamila Kalčíková, Lucie Drtinová
Kód termínu 24YEL01353
Cena
75 990 Kč
cena za 10 dní
Termín 08.09. - 17.09.25 pondělí - středa
průvodce: Pavel Pšeja
Kód termínu 25YEL01353
Cena
78 490 Kč
cena za 10 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do jednoho z nejlepších outdoorových měst Ameriky, BOZEMANU v Montaně, kde strávíme první noc. V případě výhodnějšího letového spojení let do IDAHO FALLS.
2. den: poznávání YELLOWSTONU začneme procházkou po dřevěných chodníčcích pokrývajících impozantní geotermální terasy MAMMOTH HOT SPRINGS, které se každoročně svou termální aktivitou mění. Zůstává jim však překrásná kanárkově žlutá až oranžová barva (2 km, ↑↓100 m, 1 hod.). V odpoledních hodinách začneme zdolávat vulkanický vrchol BUNSEN PEAK (2 610 m), čeká nás stoupání, na jehož konci se nám otevřou výhledy na terasy Mammoth, pohoří Gallatin i náhorní plošinu Blacktail Deer Plateau (7 km, ↑↓400 m, 3 hod.). Závěr dne strávíme parádním výhledem na soutok řeky Yellowstone a potoku Tower v místě zvaném TOWER FALL se stejnojmenným vodopádem padajícím do hloubky 40 m.
3. den: dnes zjistíme, proč je YELLOWSTONE jedním z nejoblíbenějších parků Ameriky. Projedeme silnicí, kde se musíte připravit na případnou "dopravní zácpu" bizonů či jelenů wapiti, dorazíme k nejvelkolepějším gejzírům světa (více než 200 gejzírů na 3,9 km2). Právě zdejší oblastí si park získal titul "nejstarší NP světa". Budeme obdivovat žbluňkající bahenní tůně FOUNTAIN PAINT POT, impozantní ryolitové útesy FIREHOLE CANYONU až dorazíme k pramenu GRAND PRISMATIC, který je nejkrásnějším, největším a nejhlubším horkým pramenem v NP (113 m a 37 m). Dřevěné chodníky nás zavedou do mlhy pestrobarevného jezírka, které z výšky vypadá jako obří modré plačící oko (2,5 km, ↑↓100 m, 1,5 hod.). V odpoledních hodinách na nás čeká náš "starý věrný" OLD FAITHFUL, který jako jediný tryská s pravidelnou frekvencí každých 90 minut do výšky až 55 m. Túra k vodopádům MYSTIC FALLS nabízí snadnou i náročnějších variantu - snadná trasa vede po rovině, po dřevěných chodníčcích a rovinatých pěšinách lemujících další jezírka a gejzíry (cca 2 km), náročnější varianta vás dovede až ke kaskádovým vodopádům MYSTIC FALLS (5,5 km, ↑↓150 m, 2,5 hod.).
4. den: pokud jste v YELLOWSTONU, nesmíte vynechat VELKÝ KAŇON ŘEKY YELLOWSTONE s několika burácejícími vodopády. Půldenní túra po severní hraně kaňonu vám zprostředkuje malebné vyhlídky na kaňon, jeho mosty, vodopády a krásné lesy (12 km, ↑↓100 m, 5,5 hod.) a konec dne nás zavede k JEZERU YELLOWSTONE s bahenní sopkou MUD VOLCANO, kde je možné, obzvláště odpoledne a k večeru, potkat kojoty, jeleny, bizony nebo pelikány, kteří tu mají i svou naučnou stezku PELICAN CREEK NATURE TRAIL.
5. den: s YELLOWSTONEM se dnes rozloučíme nejlepší pěší túrou, která vede na 3 122 m vysokou horu MT. WASHBURN. Oblíbená trasa pozvolna stoupá až k požární pozorovatelně, která nabízí 360 ° výhled na park (11 km, ↑↓450 m, 4,5 hod.). Po túře se plynule přesuneme autem na jih do sousedního NP GRAND TETON, který je často ve stínu Yellowstonu opomíjen, avšak návštěvníkům nabízí nejkrásnější výhledy na Skalisté hory na území USA, které byly vyvrásněny již v druhohorách. Dojedeme k jezeru JACKSON LAKE, kde si užijeme piknik na některé ze zastrčených pláží oblasti COLTERBAY LAKESHORE s výhledem na unikátní Tetonský hřeben. Dechberoucí výhledy nás neopustí ani při snadné okružní procházce po loukách jezera CHRISTIAN POND porostlých lučním kvítím (5 km, po rovině, 3 hod.).
6. den: dnešní túra povede v srdci NP, vyrazíme od jezera STRING LAKE k břehům jezera JENNY LAKE a poté začneme stoupat jednou ze stezek k vodopádům HIDDEN FALLS a dále až na vyhlídku INSPIRATION POINT s výhledy na jezero a na druhou stranu do kaňonu CASCADE CANYON, kam se vydáme okouzleni výhledy na jednotlivé "zuby" Skalnatých hor, a při troše štěstí zahlédneme i losy (15 km, ↑↓350 m, 6,5 hod.). Energii odpoledne dobijeme v místní rodinné restauraci s velkolepými výhledy na Tetonský hřeben a podvečerní západ slunce si užijeme v historickém distriktu MORMON ROW s typickými rančerskými staveními z konce 19. st., které vás blíže seznámí s místním hospodařením v oné době a pomohou vám vykouzlit fotografie s kouzelnou scenérií národního parku.
7. den: zlatým hřebem v NP GRAND TETON je stezka vedoucí borovým lesem vstříc jezerům SURPRISE a AMPHITHEATER LAKE, která jsou usazena v dolíku pod rozeklanými bílými skalami a útesy. Odměnou vám bude výhled na krále národního parku, horu GRAND TETON (4 197 m) (15 km, ↑↓ 850 m, 7 hod.). Jednodušší túra začíná stejně, ale vede k jezeru BRADLEY LAKE, odkud také uvidíte Grand Teton, i když z větší vzdálenosti (10 km, ↑↓240 m, 4 hod.). Večer pro zájemce návštěva westernového centra národního parku, domova kovbojů, městečka JACKSON HOLE, kde můžete ochutnat pivo z místního pivovaru a bizoní burger.
8. den: pomalu se musíme vrátit zpět tam, kde jsme začali, ale na rozloučenou s NP GRAND TETON si dáme ještě turistiku okolo jezera TWO OCEAN LAKE, kterou prodloužíme až na vyhlídku GRAND VIEW POINT (2 312 m). Rozloučíme se s alpskými jezery a voňavými lesy. Tato cesta je velmi oblíbená pro častou možnost pozorování divoké zvěře (12 km, ↑↓290 m, 6,5 hod.). Poté zamíříme přes NP YELLOWSTONE zpět do Montany.
9. den: přejezd do BOZEMANU, poslední nákupy dárků, v případě dostatku času (dle letového řádu) prohlídka MUZEA SKALISTÝCH HOR s planetáriem, odlet domů. V případě výhodnějšího letového spojení let domů z IDAHO FALLS.
10. den: přílet do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Bozeman nebo Idaho Falls vč. let. tax a poplatků v max. výši 25 000 Kč, doprava minivanem v rámci programu, 8x ubytování v turistických hotelech a motelech ve 4lůžkových pokojích (možnost příplatku za 2lůžkový pokoj), 8x snídaně, vstupné do NP, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, vstupné mimo NP a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 2lůžkový pokoj 9 500 Kč/os., registrace ESTA ke vstupu do USA 650 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 000 Kč, do 85 000 Kč za 1 750 Kč

Podobné zájezdy