USA - New York City - Big Apple - 2024/25 - CK Poznání
6denní zájezd
8Skupinaosob
  Náročnost 1.5
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. My vám nabízíme možnost započít svůj americký sen na východním pobřeží, v nejlákavějším městě světa - New York City, kde s námi zažijete nezapomenutelné chvíle svého života.
Kamila
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 24.04. - 29.04.24 středa - pondělí
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Kamil Hanák
Kód termínu 24NWB01636
Cena
44 990 Kč
cena za 6 dní
Termín 14.06. - 19.06.24 pátek - středa
poslední 2 místa, na ověření letenek, garance odjezdu, průvodce: Barbora Kulíková
Kód termínu 24NWB01637
Cena
44 990 Kč
cena za 6 dní
Termín 21.10. - 26.10.24 pondělí - sobota
průvodce: Barbora Fuková
Kód termínu 24NWB01631
Cena
47 990 Kč
cena za 6 dní
Termín 25.04. - 30.04.25 pátek - středa
průvodce: Kamil Hanák
Kód termínu 25NWB01636
Cena
47 990 Kč
cena za 6 dní
Termín 02.06. - 07.06.25 pondělí - sobota
průvodce: Pavel Pšeja
Kód termínu 25NWB01637
Cena
47 990 Kč
cena za 6 dní
Termín 21.08. - 26.08.25 čtvrtek - úterý
průvodce: Barbora Fuková
Kód termínu 25NWB01631
Cena
49 990 Kč
cena za 6 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z ČR do NEW YORKU, transfer do hotelu přímo na Manhattanu, jen pár kroků od Times Square, nocleh.
2. den: snídaně, první den prohlídky začneme v srdci Manhattanu, v Midtownu, který je ohraničen 14. ulicí a Central Parkem. Poprvé spatříme záři neonů ohlašující, že jsme v centru, a to na TIMES SQUARE, které je srdcem divadelní čtvrti. Spatříte dlouhé řady lidí dychtivých po zlevněných lístcích na některé z úžasných představení na Broadwayi, my vám však tyto lístky můžeme zajistit již předem bez nutnosti dlouhého čekání. Dále povedou naše kroky k BRYANT PARKU, k jednomu z nejúžasnějších parků ve městě, kde stojí New York Public Library, největší knihovna v NY. Po 6. Avenue budeme procházet mezi mrakodrapy velkých korporací, zastavíme se u RADIO CITY MUSIC HALL, vrcholu luxusu 30. let, a u ROCKEFFELEROVA CENTRA. Prohlídka pokračuje na honosnou ulici 5. Avenue, která oplývá místními butiky a obchodními domy s cenami za hranicí možností většiny lidí, nicméně vás to nemusí odrazovat, protože vám ulice poskytne možnost nahlédnout do gotické katedrály ST PATRICK’ CATHEDRAL z roku 1888, dojdeme ke slavnému hotelu Plaza a k přepychovému domovu Ivanky Trump v Trump Tower, kde bude mít každý individuální volno na oběd, procházku v největším parku ve městě - CENTRAL PARKU s elegantním litinovým mostem Bow Bridge známém z mnoha filmů, např. ze Sám doma či je možné zajít na prohlídku MUZEA MODERNÍHO UMĚNÍ (MoMa), které nabízí nejucelenější přehled umění 19. a 20. st. V MoMa naleznete slavná díla Van Gogha, Cézanna či Muncha, ale také přehlídku architektury, moderního designu a fotografie. Po prohlídce budete jistě plní dojmů a my se vydáme jen pár metrů na Park Avenue, která je jakousi "sestrou" slavnější Páté Avenue. Zde nás ohromí mezi mrakodrapy se krčící byzantský kostel ST BARTHOLOMEW’S CHURCH a hned vedle masivní budova hotelu Waldorf Astoria. Dnešní nabitý den zakončíme na nádraží GRAND CENTRAL STATION, kde budeme chvíli pozorovat nekonečný proud cestujících z ochozů, ze kterých je perfektní výhled na celou halu. Nesmíme ještě opomenout CHRYSLER BUILDING, jednu z nejkrásnějších staveb na Manhattanu, která se nachází hned vedle nádraží. Poté se již odebereme do hotelu, kde budeme odpočívat nebo se ještě toulat po okolí.
3. den: po snídani vyrazíme na místo s nejúžasnějším panoramatem na světě, do Downtownu, jehož hlavním lákadlem je trajekt, který nás zaveze na Ostrov svobody. Již z dálky nás ohromí symbol amerického snu, SOCHA LADY LIBERTY s pochodní v jedné ruce a s kamennou deskou v ruce druhé. Kousek odtud leží ELLIS ISLAND s Muzeem emigrace, kde byla dříve imigrační stanice, první zastávka přistěhovalců do Ameriky. Přesuneme se do FINANCIAL DISTRICTU s původními křivolakými uličkami a starými kostely. Na WALL STREET navštívíme Federal Hall National Memorial, kde byl George Washington vyhlášen prezidentem, kolem nás se budou míhat finančníci z Newyorské burzy a také se podíváme do parku Bowling Green, kde Peter Minuit odkoupil od Indiánů celý ostrov za 25 dolarů a který střeží bronzová socha býka zvaná Charging Bull. S indiánskou historií se můžete ve svém individuálním volnu 5. dne podrobněji seznámit ve vedlejším NÁRODNÍM MUZEU AMERICKÝCH INDIÁNŮ. A nyní se dostáváme k místu, které všechny jistě zajímá nejvíce, k WORLD TRADE CENTRU, kterému vévodí nová věž Freedom Tower a další čtyři mrakodrapy. Na památku teroristického útoku z 11. září 2001 zde byl postaven památník 9/11 Memorial. Zde si dáme krátkou přestávku, protože poté zamíříme na nejfotografovanější most přes East River - BROOKLYNSKÝ MOST, ze kterého se naskýtá krásný výhled na historickou čtvrť South Street na východní straně Downtownu, kde nyní kotví několik renovova-ných lodí a plachetnic. V případě dostatku sil přejdeme most a ocitneme se ve čtvrti DUMBO v Brooklynu, kde si odpočineme v parku mezi Brooklynským a Manhattanským mostem. Až si užijeme trochu klidu a nabereme síly, vrátíme se zpět k CIVIC CENTRU, kde se nachází radnice a nejstarší mrakodrap Spojených států z r. 1913 - Woolworth Building. Po celodenním putování Downtownem zamíříme do trochu jiného světa, kterým prochází ústřední ulice Mott Street, a to do ČÍNSKÉ ČTVRTI, kde se můžeme zastavit v čajovně v obležení místních přátelských obyvatel
4. den: snídaně, dnes nás čeká přejezd lanovkou ROOSEVELT ISLAND TRAM, kterou se dostaneme na ostrov Roosevelt Island na řece East River. Při jízdě lanovkou si vyfotíme krásné pohledy. Následuje dopolední výhled z vyhlídky TOP OF THE ROCK na střeše Rockeffelerova centra, která je pro mnohé ještě úchvatnější než výhled z Empire State Building. Pokračujeme v prohlídce Manhattanu, zamíříme na náměstí UNION SQUARE, ze kterého směrem na sever vede tzv. Ladies‘ Mile s množstvím obchodů a butiků. Na 20. ulici se zastavíme před budovou č. 28, která je rodným domem prezidenta Theodora Roosevelta, o pár bloků dál nás ohromí elegantní stavba FLATIRON BUILDING stojící na trojúhelníkové parcele a pro svůj špičatý tvar je často nazývána "žehlička". Metrem se přesuneme o pár ulic na sever do GARMENT DISTRICTU, kterému vévodí slavná budova EMPIRE STATE BUILDING. My si ji však necháme na večer a zamíříme na HERALD SQUARE s největším obchodním domem na světě Macy’s, kde se dají najít levné designérské kousky za předpokladu, že budete chvilku hledat. Zde si dáme volno na nákupy či vyfocení slavné MADISON SQUARE GARDEN, kudy projde denně několik milionů cestujících a kde sídlí hokejový tým Rangers nebo basketbalové týmy Knicks a Liberty. Kdo bude chtít, vrátí se na hotel, kde si odpočine, aby načerpal síly na večerní návrat na Manhattan, kde nás bude čekat neopakovatelný výhled z 86. patra EMPIRE STATE BUILDING, popř. z jiné výškové budovy, např. EDGE nebo SUMMIT ONE VANDERBILT.
5. den: snídaně, přejezd do Downtownu, kde si nově Big Apple prohlédneme z nejvyšší budovy na západní polokouli ONE WORLD OBSERVATORY. Následuje procházka výjimečným HIGH LINE PARKEM, který je postavený v 10metrové výšce na základech bývalé železnice, dále prohlídka nového parku na řece Hudson - LITTLE ISLAND. Odpoledne individuální program dle vlastního zájmu - návštěva GUGGENHEIMOVA MUZEA, METROPOLITNÍHO MUZEA UMĚNÍ (MET) nebo přírodopisného AMERICAN MUSEUM OF NATURAL HISTORY, které stojí na protější straně Central Parku. Ostatní si mohou užít okružní plavbu lodí kolem Manhattanu či plavbu na ostrov STATEN ISLAND, při které budou míjet Sochu Svobody, nebo je možné zabrouzdat i do okolních čtvrtí, za návštěvu jistě stojí zoo v BRONXU nebo přímořské letovisko CONEY ISLAND. Dle letového řádu odjezd na letiště a odlet do ČR.
6. den: přílet do Prahy.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-New York vč. let. tax a poplatků v max. výši 18 500 Kč, místní doprava v rámci programu (autobus, metro), 4x ubytování v hotelu*** ve 4lůžkových pokojích (možnost příplatku za 2lůžkový pokoj), 4x americká snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, vstupné, registrace ESTA ke vstupu na území USA, pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištění stornopoplatků a vše ostatní, co není uvedeno v od-stavci "Cena zahrnuje"
  • 2lůžkový pokoj 6 500 Kč/os., pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 600 Kč, do 85 000 Kč za 1 350 Kč, registrace ESTA ke vstupu na území USA 650 Kč, karta New York City Pass 3 750 Kč (děti 6-17 let 3 250 Kč), možnost zajištění následujících služeb (více info v CK): vyhlídkový let vrtulníkem nad Manhattanem od 5 600 Kč, vstupenka do divadla na Broadway od 1 800 Kč, do Metropolitní opery od 2 000 Kč, lístek na zápas NY Rangers, NY Knicks či NY Yankees od 1 000 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

Michal Krejčí    Český Těšín
100%
Průvodce Kamil je jednička doporučil lékárnu kde se dá koupit levné pivo 🍺🍻 a vše perfektní super průvodce
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
7. 05 2024
Luděk Hůrka    Plzeň
95%
Výborný průvodce, bohatý program s možností individuálního přizpůsobení.
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
6. 05 2024