USA - New York - Washington D.C. - Philadelphia - americký sen podrobně - 2024/25 - CK Poznání
10denní zájezd
8-16Skupinaosob
  Náročnost 1.5
vlastní stravavlastní hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
USA - New York - Washington D.C. - Philadelphia - americký sen podrobně
Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Nikdy vás neomrzí a vždy budete mít důvod, proč se sem vracet. My vám nabízíme možnost započít svůj americký sen na východním pobřeží. A ani ti, kteří tyto končiny již navštívili, se jistě nebudou nudit. Většina zájezdu je věnována nejlákavějšímu městu světa - New York City, které si podrobně prohlédneme. Do Philadelphie, původního hlavního města Spojených států na břehu řeky Delaware, si zajedeme odpočinout od rušného města, které nikdy nespí, a přesvědčíme se, že toto město je opravdu "městem bratrské lásky", jelikož je jedno z nejvíce etnicky smíšených měst v USA. A dva dny se budeme seznamovat s městem, kde se formovala historie celých Spojených států, s Washingtonem.
Kamila
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 24.04. - 03.05.24 středa - pátek
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Kamil Hanák
Kód termínu 24NWA01661
Cena
56 490 Kč
cena za 10 dní
Termín 14.06. - 23.06.24 pátek - neděle
poslední 2 místa, na ověření letenek, garance odjezdu, průvodce: Barbora Kulíková
Kód termínu 24NWA01662
Cena
56 490 Kč
cena za 10 dní
Termín 21.10. - 30.10.24 pondělí - středa
průvodce: Barbora Fuková
Kód termínu 24NWA01630
Cena
59 990 Kč
cena za 10 dní
Termín 25.04. - 04.05.25 pátek - neděle
průvodce: Kamil Hanák
Kód termínu 25NWA01661
Cena
59 990 Kč
cena za 10 dní
Termín 02.06. - 11.06.25 pondělí - středa
průvodce: Pavel Pšeja
Kód termínu 25NWA01662
Cena
59 990 Kč
cena za 10 dní
Termín 21.08. - 30.08.25 čtvrtek - sobota
průvodce: Barbora Fuková
Kód termínu 25NWA01630
Cena
61 990 Kč
cena za 10 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z ČR do NEW YORKU, transfer do hotelu přímo na Manhattanu, jen pár kroku od Times Square, nocleh.
2. den: snídaně, prohlídku začneme v srdci Manhattanu, v Midtownu. Spatříme záři neonů na TIMES SQUARE, naše kroky povedou k BRYANT PARKU, kde stojí New York Public Library, největší knihovna v NY. Budeme procházet mezi mrakodrapy, zastavíme se u RADIO CITY MUSIC HALL a u ROCKEFFELEROVA CENTRA. Prohlídka pokračuje na na 5. Avenue, naskytne se nám možnost nahlédnout do katedrály ST PATRICK’S CATHEDRAL i do Trump Toweru. Individuální volno, procházka v CENTRAL PARKU , možnost prohlídky MUZEA MODERNÍHO UMĚNÍ (MoMa). Poté se vydáme na Park Avenue s byzantským kostelem ST BARTHOLOMEW’S CHURCH. Den zakončíme na nádraží GRAND CENTRAL STATION a neopomineme ani CHRYSLER BUILDING, jednu z nejkrásnějších staveb na Manhattanu, která se nachází hned vedle nádraží. Návrat do hotelu.
3. den: po snídani vyrazíme do Downtownu, trajekt nás zaveze na Ostrov svobody se SOCHOU LADY LIBERTY. Kousek odtud leží ELLIS ISLAND s Muzeem emigrace. Přesuneme se do FINANCIAL DISTRICTU s původními uličkami a kostely. Na WALL STREET navštívíme Federal Hall National Memorial, kde byl George Washington vyhlášen prezidentem, kolem nás se budou míhat finančníci z Newyorské burzy a také se podíváme do parku Bowling Green, kde Peter Minuit odkoupil od Indiánů celý ostrov za 25 dolarůl. S indiánskou historií se můžete seznámit v NÁRODNÍM MUZEU AMERICKÝCH INDIÁNŮ. A nyní se dostáváme k místu k WORLD TRADE CENTRU, kterému vévodí nová věž Freedom Tower a další mrakodrapy. Na památku teroristického útoku z 11. září 2001 zde byl postaven památník 9/11 Memorial. Poté zamíříme na nejfotografovanější most přes East River - BROOKLYNSKÝ MOST, ze kterého se naskýtá krásný výhled na historickou čtvrť South Street na východní straně Downtownu, kde kotví několik renovovaných lodí a plachetnic. Přejdeme most a ocitneme se ve čtvrti DUMBO v Brooklynu, kde si odpočineme v parku mezi Brooklynským a Manhattanským mostem. Pak se vrátíme zpět na Manhattan, k CIVIC CENTRU, kde se nachází radnice a nejstarší mrakodrap Spojených států z r. 1913 - Woolworth Building. Zamíříme do trochu jiného světa, kterým prochází ústřední ulice Mott Street, a to do ČÍNSKÉ ČTVRTI, kde se můžeme zastavit v čajovně v obležení místních přátelských obyvatel.
4. den: snídaně, lanovkou ROOSEVELT ISLAND TRAM se dostaneme na ostrov Roosevelt Island na řece East River. Následuje výhled z vyhlídky TOP OF THE ROCK na střeše Rockeffelerova centra. Zamíříme na náměstí UNION SQUARE s množstvím obchodů a butiků. Na 20. ulici se zastavíme před rodným domem prezidenta Theodora Roosevelta, o pár bloků dál nás ohromí elegantní stavba FLATIRON BUILDING ( "žehlička"). Přesuneme se do GARMENT DISTRICTU se slavnou budovou EMPIRE STATE BUILDING a zamíříme na HERALD SQUARE s největším obchodním domem na světě Macy’s - volno na nákupy či vyfocení slavné MADISON SQUARE GARDEN, kde sídlí hokejový tým Rangers nebo basketbalové týmy Knicks a Liberty. Kdo bude chtít, vrátí se na hotel, kde si odpočine, aby načerpal síly na večerní návrat na Manhattan, kde nás bude čekat neopakovatelný výhled z 86. patra EMPIRE STATE BUILDING, popř. z jiné výškové budovy, např. EDGE nebo SUMMIT ONE VANDERBILT.
5. den: snídaně, přejezd do Downtownu, kde si nově Big Apple prohlédneme z nejvyšší budovy na západní polokouli ONE WORLD OBSERVATORY. Následuje procházka výjimečným HIGH LINE PARKEM, který je postavený v 10metrové výšce na základech bývalé železnice, dále prohlídka nového parku na řece Hudson - LITTLE ISLAND. Odpoledne individuální program dle vlastního zájmu - návštěva GUGGENHEIMOVA MUZEA, METROPOLITNÍHO MUZEA UMĚNÍ (MET) nebo přírodopisného AMERICAN MUSEUM OF NATURAL HISTORY, které stojí na protější straně Central Parku. Ostatní si mohou užít okružní plavbu lodí kolem Manhattanu či plavbu na ostrov STATEN ISLAND, při které budou míjet Sochu Svobody, nebo je možné zabrouzdat i do okolních čtvrtí, za návštěvu jistě stojí zoo v BRONXU nebo přímořské letovisko CONEY ISLAND. V případě zájmu návštěva LINCOLNOVA CENTRA, kde sídlí Metropolitní opera, Newyorská filharmonie a Julliard - jedna z nejvýznamnějších konzervatoří na světě.
6. den: snídaně, dopoledne odjezd vlakem do současného hlavního města USA - WASHINGTONU, kde naleznete stovky historických atrakcí, a my navštívíme ty nejvýznamnější, zejména v oblasti travnatého náměstí MALL. Jakmile se ubytujeme, vydáme se na ARLINGTONSKÝ NÁRODNÍ HŘBITOV a zároveň se ocitneme v jiném státě, ve Virginii. Na tomto místě posledního odpočinku hoří věčný plamen u hrobu prezidenta Johna F. Kennedyho. Metrem se přesuneme do centrální oblasti MALLU a vydáme se na procházku k BÍLÉMU DOMU, k PAMÁTNÍKU VOJÁKŮM VIETNAMSKÉ VÁLKY připomínajícímu 60 000 amerických vojáků, kteří zemřeli ve válce ve Vietnamu. Dojdeme až k řece Potomac, na jejímž břehu stojí LINCOLNŮV PAMÁTNÍK postavený na počest muže, který ukončil otrokářství v USA. Hned vedle stojí PAMÁTNÍK VOJÁKŮM KOREJSKÉ VÁLKY. V případě dostatku času se nabízí ještě procházka kolem jezírka TIDAL BASIN s JEFFERSONOVÝM PAMÁTNÍKEM.
7. den: ráno strávíme prohlídkou KAPITOLU, který je sídlem Kongresu a Nejvyššího soudu. Prohlídka nás zavede do několika historických místností včetně krypty. V protější Knihovně Kongresu je uschováno na 130 milionů knih a je tak největší knihovnou na světě. Po tomto zážitku se budeme věnovat prohlídce jednoho z nejlepších muzeí Smithsonianského institutu a pro mnohé možná i největší atrakci celého Washingtonu - NÁRODNÍ MUZEUM LETECTVÍ A KOSMONAUTIKY. Prohlédneme si zde nezaměnitelná díla, např. ručně vyrobené letadlo bratří Wrightových z r. 1903, letadlo Charlese Lindbergha, které jako první přeletělo Atlantický oceán v r. 1927 apod. Po prohlídce muzea se přesuneme k WASHINGTONOVĚ PAMÁTNÍKU. Autobusem do původního hlavního města USA - PHILADELPHIE a nocleh nedaleko od místa, kde byla podepsána Deklarace nezávislosti.
8. den: dopolední prohlídka INDEPENDENCE HALL a Zvonu nezávislosti LIBERTY BELL se svou slavnou prasklinou, o které je veden nejeden příběh. Poté si v rámci individuálního volna budete moci prohlédnout ještě další budovy v oblasti národního parku Independence Hall, např. National Constitution Center - muzeum věnované nejznámějším dokumentů národa, zejména Deklaraci nezávislosti, v muzeu také stojí 42 bronzových soch signatárů Deklarace atd. nebo se můžeme vydat na slavné Rockyho schody před Muzeem umění. Prohlídka Philadelphie by nebyla kompletní, pokud bychom neochutnali slavný Philly cheesesteak, na který si dojdeme do jedné z restaurací v městském centru, kde si zároveň prohlédneme RADNICI a 11 metrů vysokou Pennovou sochou, odjezd autobusem zpět do New Yorku, nocleh.
9. - 10. den: snídaně, dle času odletu možnost posledních nákupů, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-New York vč. let. tax a poplatků v max. výši 18 500 Kč, veškerá místní doprava v rámci programu (autobus, metro, vlak), 8x ubytování v hotelu*** ve 4lůžkových pokojích (možnost příplatku za 2lůžkový pokoj), 6x americká snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, vstupné, registrace ESTA ke vstupu na území USA a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 2lůžkový pokoj 10 500 Kč/os., pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 000 Kč, do 85 000 Kč za 1 750 Kč, registrace ESTA ke vstupu na území USA 650 Kč, karta New York City Pass 3 750 Kč (3 250 Kč děti 6-17 let), možnost zajištění následujících služeb (více info v CK): vyhlídkový let vrtulníkem nad Manhattanem od 5 600 Kč, vstupenka do divadla na Broadway od 1 800 Kč, do Metropolitní opery od 2 000 Kč, lístek na zápas New York Rangers, Knicks, Yankees od 1 000 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

M
M.    Praha, ČR
100%
Zájezd obsahoval vše, co jsme jako rodina chtěli absolvovat. Každý si našel to své. Delegát Kamil Hanák zvládal bravurně zorganizovat a vyhovět požadavkům všech členů zájezdu. S dostatečným předstihem před konáním cesty, jsme všichni dostali podrobné propozice a mohli se tudíž včas připravit.
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
7. 05 2024
B
Zdeněk B.    Chomutov
100%
Skvělý a erudovaný průvodce Kamil Hanák.
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
6. 05 2024