Pohodový týden - Bulharsko - Rila a Pirin - střecha Balkánu - letecky - 2024/25 - CK Poznání
Výhled z vrcholu Musala - Bulharsko

Pohodový týden - Bulharsko - Rila a Pirin - střecha Balkánu - letecky

8denní zájezd
8-16Skupinaosob
  Náročnost 2.5
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Pohodový týden - Bulharsko - Rila a Pirin - střecha Balkánu - letecky
Po právu nese Rila a Pirin označení "střecha Balkánu". Dvě pohoří sousedící vedle sebe a přitom tak odlišné. "Muss Allaha" - Aláhův trůn, tak zněl původní název nejvyšší hory Balkánu, zatímco sousední Vihren byl pro staré Slovany sídlem boha Peruna. Obě pohoří nabízí vše, po čem touží vášnivý i sváteční turista nenáročné i středně těžké túry s možností relaxace u křišťálových jezer pod skalnatými štíty hor či výstupy na majestátné vrcholy s dechberoucími výhledy. Za dobré viditelnosti je vidět až na Olymp. Rila a Pirin není jenom o přírodě, ale i o poznávání kulturních tradic Bulharů. Ubytováni budete v příjemných ***hotelech s polopenzí, kde při některém z večerů můžete okusit tradiční balkánské speciality.

Poznámka: v případě uzavření některé z lanovek, možnost změny programu nebo záměna vypsaných dnů.
Veronika
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 28.06. - 05.07.24 pátek - pátek
UZAVŘENO, průvodce: Šárka Steklá
Kód termínu 24AAU01736
Cena
32 990 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z ČR do SOFIE. Dle letového řádu možnost návštěvy historické části města. Přejezd do horského turistického městečka BOROVEC - tzv. bulharské "Chamonix" v podhůří RILY, ubytování. Dle časových možností seznámení s podhorským okolím, večeře (3 noci na stejném místě).
2. den: snídaně, základní varianta (náročnost 2 z 5, 5 hod., ↑550 m, ↓550 m): z BOROVCE lanovkou na JASTREBETS (2 300 m n. m.), příjemnou cestou dojdeme k Musalským plesům se stejnojmennou chatou s výhledem na nejvyšší vrchol Bulharska. Po značené cestě začneme stoupat na nejvýše položené a zároveň nejhlubší jezero Rily ALEKO a dále až na vrchol MUSALA (2 925 m n. m.) s meteorologickou stanicí a krásnými panoramatickými výhledy, zpět stejnou cestou. Lehčí varianta (1 z 5, 3 hod., ↑120 m, ↓120 m): túra k jezeru a zpět stejnou cestou, večeře.
3. den: snídaně, odjezd do západní oblasti RILY připomínající slovenské Roháče. Základní varianta (2,5 z 5, 8 hod., ↑950 m, ↓950 m): od horské chaty podél potoka pod rozeklané skalnaté zuby MALJOVICKÉ RILY. Výstup kolem překrásných ELENSKÝCH PLES na vrchol MALJOVITSA (2 730 m n. m.). Stejnou cestou zpět k autobusu. Odjezd na ubytování, večeře.
4. den: snídaně, základní varianta (1 z 5, 4 hod., ↑250 m, ↓250 m): přesun z RILY do pohoří PIRIN se zastávkou u jedinečného RILSKÉHO MANASTIRU (UNESCO), návštěva klášterního komplexu. Nenáročná túra od kláštera ke kostelíkům SV. LUKA a SV. IVAN RILSKI s možností návštěvy poustevny sv. Ivana. Odpolední odjezd do horského střediska BANSKO, ubytování, večeře (3 noci na stejném místě).
5. den: snídaně, základní varianta (3,5 z 5, 7 hod., ↑950 m, ↓1 000 m): transferem do nitra PIRINU pod majestátný mramorový jehlan VIHREN (2 914 m n. m.). Od stejnojmenné chaty se vydáme okružní cestou na nejvyšší vrchol tohoto pohoří. Staří Slované věřili, že na Vihrenu je sídlo boha bouří a blesků - Peruna. Sestup do sedla pod hřeben KONČETO a dále sestupovou cestou mezi Vihrenem a KUTELEM k chatě BANDERICA, odjezd transferem do hotelu, večeře.
6. den: snídaně, základní varianta (3 z 5, 6 hod., ↑600 m, ↓600 m): opět transferem do nitra PIRINU k chatě BANDERICA. Odsud k chatě VICHREN, mezinárodní cestou E4 kolem BANDERIŠSKÝCH cestou E4 kolem BANDERIŠSKÝCH PLES k jezeru TEVNO VASILAŠKO, stejnou cestou zpět. Kratší varianta: ukončení výstupu u jezera DOLGATA EZERO.
7. den: snídaně, základní varianta (2 z 5, 6,5 hod., ↑450 m, ↓450 m): busem na spodní stanici lanovky BEZBOG, výjezd lanovkou nahoru k BEZBOŽSKÉMU JEZERU, kolem Ribni jezer k nejvýše položenému jezeru v Pirinu - POPOVU JEZERU. Odsud pod vrchol DŽANO. Stejnou cestou zpět. Lehčí varianta - túra k jezeru a stejnou cestou zpět. Odjezd do hotelu, večeře.
8. den: snídaně, odjezd do SOFIE. V rámci časových možností návštěva historické části města, odjezd na letiště a odlet zpět do ČR.

Stravování: polopenze

polopenze, 7x snídaně, 6x večeře, 1x bulharská večeře

Ubytování: hotel

7x ubytování v příjemných ***hotelech.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha - Sofie vč. let. tax a poplatků v max. výši 8 500 Kč, transfery dle programu, 7x nocleh, 7x snídaně, 6x večeře, 1x bulharská večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, fakultativní programy, vstupné, lanovky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 5 700 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 560 Kč

Podobné zájezdy