Pohoda na filipínském Palawanu a čokoládovém Boholu s výlety - 2024/25 - CK Poznání
13denní zájezd
  Náročnost 1
polopenze stravapolopenze různé ubytovánírůzné letecky dopravaletecky
Pohoda na filipínském Palawanu a čokoládovém Boholu s výlety
Teplé tropické Filipíny tvoří neuvěřitelných 7 107 ostrovů, které vás přivítají svým pohodovým ostrovním tempem. Ať se vydáte kamkoliv, potkáte pohostinný a usměvavý lid v jehož očích budete středem pozornosti. Z pobřeží našeho ostrova Panglao, na kterém se táhnou bělostné pláže omývané křišťálově čirým mořem, uvolněni filipínskou masáží a koktejlem se vydáme prozkoumat okolní ostrůvky, šnorchlovat se želvami či hledat delfíny a navštívit pověstné "butandingy” - mírumilovné žraloky obrovské. Filipíny mají nesmírně rozmanitou faunu a flóru, a to nejen pod modravou hladinou. Je možné se o tom přesvědčit při pohodových výletech po blízkém okolí. Poznáme nejen Čokoládové kopečky kuželovitého tvaru na Boholu, ale i velmi známý a obdivovaný Palawan s úžasnou džunglí nebo i zajímavou netopýří jeskyni Hindangan. Ubytování v místním hotelu s polopenzí a kvalitním zázemím.

Termíny a ceny

Termín 08.03. - 20.03.24 pátek - středa
Vyprodáno, Garance odjezdu, průvodce: M. Obadálek
Kód termínu 24FII01688
Cena
74 990 Kč
cena za 13 dní
Termín 05.04. - 17.04.24 pátek - středa
Kód termínu 24FII01689
Cena
74 990 Kč
cena za 13 dní
Termín 07.11. - 19.11.24 čtvrtek - úterý
Kód termínu 24FII01644
Cena
74 990 Kč
cena za 13 dní

Program zájezdu

1. - 2. den: přelet z ČR na CEBU nebo do MANILY a následná přeprava na PANGLAO, kde se ubytujeme. Západ slunce, restaurace s mořskými plody a příjemný noční život u pláže, večeře
3. den: snídaně, odpočinek na místní pláži ALONA či nedaleké DUMALUAN, fakultativně možnost lodního výletu za populárními žraloky obřími - mírumilovnými obry pojídající plankton. Jedná se o největší paryby na světě, ale není se čeho obávat, jejich elegantní pohyby působí spíše jako mořský tanec. Návrat na ubytování, večeře.
4. den: snídaně, celodenní výlet na sousední ostrov BOHOL, kde spatříme tarsiéry neboli nártouny - nejmenší primáty na světě s obrovskýma vypoulenýma očima. Vyjdeme na jeden z unikátních Čokoládových kopečků pro nezapomenutelný výhled. Také nás čeká plavba po řece LOBOK s obědem, zastávka u kostela BACLAYON, uvidíme anakondy i motýlí farmu. Zpět na ubytování, večeře.
5. den: snídaně, relax na pláži. Fakultativně možnost výletu na nedaleký korálový ostrůvek BALICASAG, kde je jedno z top šnorchlování u četných korálů překypujícími pestrými rybkami s pravidelným výskytem mořských želv. Večeře.
6. den: snídaně, dopoledne ještě koupání na pláži. Odpoledne podnikneme výlet do malé místní podzemní jeskyně HINAGDANAN se sladkoslaným jezírkem, kde je možno se i vykoupat. Večeře.
7. den: snídaně, přesun do Cebu a následný přelet do PUERTA PRINCESY, odkud se vydáme džunglí porostlou krajinou PALAWANU do severnějšího EL NIDA, jehož jméno se překládá jako hnízdo. A také jej svou podobou připomíná, je položené v zátoce obklopené vápencovými pitoreskními útvary. Na moři hned u něj nalezneme desítky ostrovů s bělostnými plážemi a lagunami nazvané Bacuitské, které jsou zde hlavním lákadlem a předmětem mnoha světově proslulých výletů. Procházka večerním městečkem El Nido s bohatou infrastrukturou, dobrými restauracemi i hudbou. Dejte si koktejl při západu slunce a pak si nechte ugrilovat čerstvou rybu dle vlastního výběru přímo na pláži, sníst ji můžete s výhledem na siluetu nedalekých ostrůvků, které objevíte v následujících dnech. Večeře.
8. den: snídaně, odpočinek na pláži, fakultativně možnost vodních sportů, pronájmu kol, motorek. Večeře.
9. den: snídaně, přesuneme se do malého přístavu, odkud podnikneme šestihodinový výlet na typické filipínské lodi "BANKA”, se kterou propátráme pět lokalit s nádhernými lagunami. Pro pohodu nám místní připraví i bohatý oběd na pláži. Zpět na ubytování, večeře.
10. den: snídaně, výlet na proslulou pláž NACPAN s palmami a bílým pískem. Pro příznivce samoty je to správná volba, pláž je 4 km dlouhá, jistě nebudete mít problém nalézt soukromí. Jedná se o pohodový den s romantikou a báječným koupáním. Zpět na ubytování, večeře.
11. den: snídaně, fakultativně lodní výlet za objevováním krás BACIUTSKÝCH OSTRŮVKŮ. Lze prozkoumat více lagun, pláží, šnorchlování. Bohatý oběd na pláži. Zpět na ubytování, večeře.
12. den: přelet do CEBU či MANILY a odlet zpět do ČR.
13. den: návrat do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Manila (Cebu) vč. let. tax a poplatků, vnitrostátní letenka Manila-Cebu, Cebu-Puerto Princessa, Puerto Princessa-Manila vč. let. tax a poplatků v max. výši 25 000 Kč, transfery z/na letiště, 10x ubytování v hotelu s polopenzí, výlety dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlety, vstupy a vše, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 10 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 300 Kč nebo do 85 000 Kč za 2 050 Kč

Podobné zájezdy