Irsko - Nejkrásnější místa Irska pěšky - hotel - letecky - 2024/25 - CK Poznání
9denní zájezd
  Náročnost 2
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Irsko - Nejkrásnější místa Irska pěšky - hotel - letecky
Během našeho putování navštívíme Severní Irsko a Irskou republiku. Projdeme se po severním pobřeží, uvidíme slavný Giant’s Causeway - Obrův chodník, Cliffs of Moher, nádherné útesy na západě, jedinečnou krasovou oblast Burren. Půjdeme okolo stolové hory Ben Bulben, po pěšinách v národním parku Wicklow Mountains, vystoupáme na poutní horu Croagh Patrick. Naší snahou je maximum času strávit ve volné přírodě. Uvidíme řadu historických památek. Prohlédneme si hlavní město Irské republiky Dublin.
Aneta
Garant zájezdu
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 03.08. - 11.08.24 sobota - neděle
Poslední volné místo doobsazení mužem, Garance odjezdu, průvodce: M. Sýkora
Kód termínu 24IHL01770
Cena
44 990 Kč
cena za 9 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Praha, přílet do Dublinu, přejezd na ubytování.
2. den: cesta na sever. Vyhlídka z provazového mostu CARRICK-A-REDE, pěší túra po pobřeží severního Irska nás vede podél útesů s dramatickými scenériemi, dojdeme k světoznámému GIANT’S CAUSEWAY - Obrovu chodníku. Procházka po krásném pobřeží z Portballintrea Village. Trasa 8 km. Přejezd k DUNLUCE CASTLE, prohlídka, ubytování.
3. den: odjezd do Irské republiky, návštěva města Londonderry, přejezd přes DONEGAL, turistika v NP Glenveagh, ubytování.
4. den: po snídani prohlídka keltského kříže na hřbitově v DRUMCLIFF, v místě posledního odpočinku básníka W. B. Yeatse, pěší turistika v okolí dominantní stolové hory BEN BULBEN, vrchol 527 m n. m., prohlídka vodopádu, návštěva jednoho z nejvýznamnějších irských prehistorických pohřebišť v CARROWMORE (kamenné kruhy, dolmeny, hrobky), zajímavá místa v okolí Sligo, návrat do místa ubytování.
5. den: po snídani přejezd k Westportu, výstup na poutní horu Irska CROAGH PATRICK (od hladiny moře, vrchol 764 m n. m., trasa 5 km), za dobrého počasí výhledy na WESTPORT BAY, alternativně procházka v parcích Westport House, přejezd přes přírodní park CONNEMARA NATIONAL PARK, zastávka v Kylemore Abbey (nejfotografovanější budova v Irsku), ubytování.
6. den: po snídani přejezd na pobřeží k nádherné vyhlídce z 205 m vysokých útesů CLIFFS OF MOHER. Túra po značené Burren Way jedinečnou krasovou oblastí BURREN z BALLYNALACKAN CASTLE do FANORE s krásnou písčitou pláží u Atlantiku (14 km s malým stoupáním), přejezd do místa ubytování.
7. den: po snídani odjezd na východ, zastávka v Tullamore, procházka kolem jezer v národním parku WICKLOW MOUNTAINS (různé varianty tras 4 - 16 km dle časových možností). Východištěm je GLENDALOUGH, jedno z nejdůležitějších raně křesťanských míst v Irsku. Je spojeno se jménem svatého Kevina. Procházka vede od návštěvnického centra k dolnímu a hornímu jezeru přes Giants’s Cut a hřbitůvek s kostelíky, válcovou věží a keltskými kříži. Túra vede po hřebeni nad horním jezerem, ubytování.
8. den: po snídani odjezd do centra DUBLINU, prohlídka hl. města Irska, možná návštěva muzea světoznámého pivovaru Guinness nebo Jameson Distilerry, pro zájemce prohlídka TRINITY COLLEGE, ve které jsou uloženy staré manuskripty (Book of Kells), procházka čtvrtí Temple Bar, individuální volno. Nocleh v okolí Dublinu.
9. den: odlet do ČR.

Stravování: snídaně

snídaně.

Ubytování: hotel

8x nocleh v 2lůžkových pokojích v hotelu se snídaní.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Dublin vč. let. tax a poplatků v max. výši 6 500 Kč, transfery z/na letiště, 8x nocleh v 2lůžkových pokojích v hotelu se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj na vyžádání, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 630 Kč

Podobné zájezdy