Pohodový týden - Galway, NP Connemara, Aranské ostrovy a výstup na Croagh Patrick - 2024/25 - CK Poznání
Irsko - národní park Connemara - pohled na Diamond Hill

Pohodový týden - Galway, NP Connemara, Aranské ostrovy a výstup na Croagh Patrick

7denní zájezd
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Pohodový týden - Galway, NP Connemara, Aranské ostrovy a výstup na Croagh Patrick
Po úspěšném pohodovém týdnu v Dublinu s výlety rozšiřujeme nabídku o možnost poznání Irska v jeho nejryzejší podobě na irském západě. Centrem našich výletů bude atraktivní oblast v okolí města Galway. Je příhodně položené na západním pobřeží Irska. Je to živé a veselé město, do kterého lidé přicházejí za zábavou, především hudbou. Můžeme ji slyšet v nesčetném množství rázovitých hospůdek. Při našich celodenních výletech navštívíme národní park Connemara, nádherně divokou krajinu s větrem ošlehanými skalami, bažinami a pustými pláněmi. Pěšky půjdeme divokou krajinou a srdcem Connemary v nádherných Twelve Bens. U Westportu vystoupáme na svatou horu Irska Croagh Patrick. Trajektem doplujeme na Aranské ostrovy s neopakovatelnou atmosférou a projdeme po cestách, terasách a vápencových deskách, které je tvoří, z vyhlídkové plošiny uvidíme útesy Cliffs of Moher patřící k největším krajinným skvostům země. Předposlední den se vrátíme na východ do Dublinu a prohlédneme a užijeme si centrum města.

Poznámka: GARANCE MALÉ SKUPINY (MAX. 8 OSOB)
Aneta
Garant zájezdu
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 27.07. - 02.08.24 sobota - pátek
uzavřeno
Kód termínu 24GAL01080
Cena
39 990 Kč
cena za 7 dní
Termín 04.09. - 10.09.24 středa - úterý
Vyprodáno, Garance odletu, průvodce: K. Hanák
Kód termínu 24GAL01536
Cena
41 990 Kč
cena za 7 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy, transfer na ubytování v oblasti kolem města GALWAY, které se nachází na západním pobřeží na okraji jedné z původních gaelských jazykových oblastí, ve městě tak slyšíme ozvuky původního jazyka. Seznámení skupiny. Upozorňujeme, že ubytování v oblasti Galway nemusí být přímo ve městě Galway.
2. den: snídaně, podél jezera Lough Corrib do úzkého pruhu země oddělujícího toto jezero od jezera Lough Mask. Prohlídka malebné vesničky CONG, návštěva Cong Abbey s prvky románskými i gotickými, prohlídka pozoruhodného středověkého rybářského domku nad řekou. Asi 2hodinová túra podél řeky zalesněnou krajinou. Ochutnávka vyhlášené rybí polévky chowder. Přejezd do GALWAY. Procházka centrem města s charakteristickými domy kupců a obchodníků, Lynch‘s Castle v Shop street je označován za nejkrásnější středověký městský dům v Irsku, návštěva kostela Collegiate Churh of St. Nicholas z roku 1320, procházka přístavem k Spanish Arch, pozůstatku stavby, která se používala k ochraně galér vykládajících víno a rum. Galway je z mnoha důvodů nejtradičnějším ze všech irských měst. Je to živoucí místo s mladou populací včetně mnoha studentů místních univerzit a s nepřebernou nabídkou míst, kde se lze příjemně bavit. Návrat do místa ubytování. Posezení s živou hudbou v jedné z hospůdek.
3. den: snídaně, přejezd do CONNEMARA NATIONAL PARK. Následuje asi 7hodinová túra v národním parku v nádherných Twelve Bens. Rozeklaný horský hřeben podél jakoby na sebe navazujících podkov jednoznačně dominuje srdci Connemary (převýšení 670 m). Tato túra vyžaduje pěkné počasí. Alternativně méně náročná túra v národním parku s výstupem na Diamond Hill (převýšení 420 m, cca 3 hod.). Diamond Hill je díky své osamělé poloze skvělým vyhlídkovým bodem. Zastávka v neogotickém opatství KYLEMORE ABBEY a dále na západ do "hlavního města Connemary" CLIFDENU, ve skutečnosti to je velmi malé městečko s pouhými dvěma důležitými ulicemi, ale nádherně položené, s krásným panoramatem. Ochutnáme pravou irskou kávu v některé z místních hospůdek. Přejezd k východu přes národní park a návrat do místa ubytování.
4. den: odjezd do vesnice Doolin, trajektem na ARAN ISLANDS, cca 5hodinová nenáročná túra po ostrově. Krajina tvořená řadami skalních útesů, terasami a vápencovými deskami zapůsobí svou neopakovatelnou atmosférou. Uvidíme pozůstatky raně křesťanských kostelíků, ruiny hradu O‘Brienů ze 14. stol., na pobřeží maják, krásné pláže i ztroskotanou loď. Zpět na pevninu a zastávka v informačním centru, nezapomenutelné pohledy z vyhlídkové plošiny na pískovcovo-břidlicové útesy CLIFFS OF MOHER, jejichž nejvyšší bod ční 201 m nad hladinou Atlantiku. Procházka podél útesů. Návrat do místa ubytování.
5. den: snídaně, přejezd přes další část NP CONNEMARA. Zastávky na zajímavých místech včetně vyhlídky na Maam Turks Mts. a Killary Harbour z Leenane. Za Westportem zamíříme k východišti na svatou horu Irska CROAGH PATRICK, kam každoročně putují poutníci, aby vzdali hold irskému národnímu světci. Výstup na vrchol, který svou výškou 780 m zdaleka vyčnívá nad okolní krajinu. Od malé kaple za příznivého počasí krásné výhledy na stovky ostrůvků v Clew Bay (včetně sestupu cca 3,5 hod., převýšení 750 m). Zastávka v poklidném georgiánském městě WESTPORT na břehu zátoky. Místo dýchne atmosférou městečka z 18. století. Návrat do místa ubytování.
6. den: snídaně, přejezd do DUBLINU. Prohlídka centra města, Grafton Street, O‘Connell Street, Trinity College, Halfpenny Bridge, ve čtvrti Temple Bar opět uslyšíme irskou muziku. Posezení v typické dublinské hospůdce. Ubytování.
7. den: transfer na letiště, let z Dublinu do Prahy.

Stravování: polopenze

4x večeře, 5x snídaně.

Ubytování: hotel

5x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 1x v tranzitním hotelu.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Dublin vč. let. tax a poplatků max. 6 900 Kč, transfer z/na letiště, zpáteční doprava z Dublinu do Galway, doprava na celodenní výlety pronajatým mikrobusem, zpáteční trajekt na Aranské ostrovy, 5x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 1x v tranzitním hotelu, 4x večeře, 5x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 10 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 490 Kč

Podobné zájezdy