Pohodový týden - Irsko - NP Killarney, Ring of Kerry a poloostrov Dingle - 2024/25 - CK Poznání
7denní zájezd
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Pohodový týden - Irsko - NP Killarney, Ring of Kerry a poloostrov Dingle
Po úspěšném pohodovém týdnu v Dublinu s výlety rozšiřujeme naši nabídku o možnost poznání Irska v jeho nejryzejší podobě na irském jihozápadě. Východištěm nám bude po celou dobu pobytu turisticky atraktivní městečko Killarney. Je nádherně položené u tří jezer, která jsou rámována vrcholky Macgillycuddy‘s Reeks s nejvyšší horou Irska - Carrantoohil. Killarney je skvělou základnou pro poznávání okolí i poloostrovů Iveragh a Dingle. Během zájezdu se setkáme s krásnou přírodou i nepřeberným množstvím historických památek. K nejznámějším atrakcím Irska patří Ring of Kerry, který vede po poloostrově Iveragh. Poloostrov Dingle nám nabídne kromě svého podmanivého přírodního kouzla nespočet památek z raně křesťanského období. Za příznivého počasí nás fakultativní výlet zavede na Skellig Islands, jedno z nejnádhernějších duchovních míst Evropy. Cestou na jihozápad navštívíme podivuhodné místo k tichému rozjímání Monaincha Abbey a jednu z největších turistických atrakcí Irska Rock of Cashel.

Poznámka: GARANCE MALÉ SKUPINY (MAX. 8 OSOB)
Aneta
Garant zájezdu
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 21.07. - 27.07.24 neděle - sobota
Vyprodáno, Garance odjezdu, průvodce: J. Vinkler
Kód termínu 24KLL01415
Cena
39 990 Kč
cena za 7 dní
Termín 28.07. - 03.08.24 neděle - sobota
Vyprodáno, Garance odjezdu, průvodce: M. Sýkora
Kód termínu 24KLL01478
Cena
39 990 Kč
cena za 7 dní
Termín 27.08. - 02.09.24 úterý - pondělí
Vyprodáno, Garance odjezdu, průvodce: K. Hanák
Kód termínu 24KLL01467
Cena
41 990 Kč
cena za 7 dní
Termín 20.07. - 26.07.25 neděle - sobota
Kód termínu 25KLL01415
Cena
47 990 Kč
cena za 7 dní
Termín 27.07. - 02.08.25 neděle - sobota
Kód termínu 25KLL01478
Cena
47 990 Kč
cena za 7 dní
Termín 26.08. - 01.09.25 úterý - pondělí
Kód termínu 25KLL01467
Cena
47 990 Kč
cena za 7 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy, transfer na ubytování v okolí DUBLINU, posezení v typické irské hospůdce, seznámení skupiny.
2. den: snídaně, cesta na jihozápad, procházka k MONAINCHA ABBEY. Prohlídka ROCK OF CASHEL, jedné z největších turistických atrakcí Irska. Kolem r. 450 zde svatý Patrik pokřtil krále Aenguse. Přejezd do ubytování v KILLARNEY nebo v okolí, městečka malebných hospůdek a pubů (5 nocí na jednom místě). Killarney se nalézá uprostřed kouzelné krajiny, u tří jezer pod nejvyšším pohořím Irska, večeře. Upozorňujeme, že ubytování v oblasti Killarney nemusí být přímo ve městě Killarney.
3. den: snídaně, pěšky k hradu ROSS CASTLE, lodní výlet (přejezd trvá 10 minut) na ostrov INISHFALLEN s ruinami stejnojmenného opatství z 12. století. Po návratu přírodním parkem u jezera k opatství MUCROSS ABBEY a k novogotickému šlechtickému sídlu MUCROSS HOUSE s krásnou zahradou, pokračování cesty k vodopádu TORC WATERFALL. Během dne ochutnáme v KILLARNEY vynikající rybí polévku chowder a všudypřítomný Guinness. Návrat do místa ubytování, večeře.
4. den: snídaně, celodenní výlet po RING OF KERRY, který patří k nejznámějším atrakcím Irska. Návštěva vesnického skanzenu KERRY BOG VILLAGE. V hospodě Red Fox Inn ochutnáme údajně nejslavnější irskou kávu na světě. Vyhlídka na DINGLE BAY a písčiny WHITE STRAND. V CAHERCIVEEN prohlídka pozůstatků dvou kamenných pevností LEACANABUAILE a CAHERGALL a zříceniny středověkého hradu BALLYCARBELY CASTLE. Přejezd do přístavu PORTMAGGEE. Fakultativní lodní výlet na 13 km vzdálené SKELLIG ISLANDS, který trvá asi 4,5 hod. Na ostrově máme cca 2,5 hod. času k jeho prozkoumání. SKELLIG MICHAEL je jedním z nejnádhernějších duchovních míst Evropy (UNESCO). Pokud nám počasí a okolnosti fakultativní výlet neumožní, z Portmagee přejedeme přes most na ostrov VALENTIA. Procházka k dramatickým útesům BRAY HEAD. Zastávka ve vesničce WATERVILLE, kterou si oblíbil Charlie Chaplin, pokračujeme po Ring of Kerry se zastávkami. Návrat do místa ubytování, večeře.
5. den: snídaně, pokračujeme v prozkoumávání KILLARNEY a okolí. Zastávka na vyhlídkovém bodě u AGHADOE CHURCH AND ROUND TOWER. Odtud k dechberoucímu průsmyku GAP OF DUNLOE. Vzhůru soutěskou a procházka v národním parku. Zastávka v malém rušném městě KILLORGLIN, nepříliš zasaženém moderním životem. Krásnou krajinou k jezeru LOUGH CARAGH a vnitrozemím podél jezera se zastávkami na zajímavých místech. Návrat do místa ubytování, večeře.
6. den: snídaně, celodenní výlet na poloostrov DINGLE. Zastávka v nejzápadnějším městě Evropy a důležitém rybářském přístavu DINGLE. Úzkou silnicí po pobřeží pod MOUNT EAGLE. Prohlídka starobylého osídlení CLOCHAÍN připomínajícího kamenné včelí úly. Dále k vyhlídce SLEA HEAD. Zastávka v hezkém lokálním muzeu v BALLYFERITTER. Zastávka u raně křesťanského osídlení v REASK (An Riasc) se slavným stojícím kamenem zdobeným řeckým křížem se spirálami U MURREAGH návštěva světoznámé GALLARUS ORATORY. Nádherně zachovalá modlitebna byla vystavěna kolem r. 750. A dále k hřbitovu s kříži, slunečními hodinami a kostelem KILLMAKEDAR CHURCH. Při dostatku času odbočka k souboru kamenů s ogamskými nápisy BALLINTAGGART OGHAM STONES. Návrat do místa ubytování, večeře.
7. den: snídaně, přejezd do Dublinu na letiště. Let z Dublinu do Prahy.

Stravování: polopenze

6x snídaně, 5x večeře.

Ubytování: hotel

6x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Dublin vč. let. tax a poplatků max. 6 000 Kč vč. let. tax a poplatků, transfer z/na letiště, zpáteční doprava z Dublinu do Killarney, doprava na celodenní výlety pronajatým mikrobusem, 6x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 6x snídaně, 5x večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 490 Kč

Podobné zájezdy