Pohodový týden na Islandu - 2024/25 - CK Poznání
8denní zájezd
  Náročnost 2
polopenze stravapolopenze hotel *** ubytováníhotel *** letecky dopravaletecky
Země ohně a ledu, horké lávy staré tisíce nebo jen několik let, dechberoucích vodopádů, aktivních gejzírů, barvami hýřících hor a bublajících solfatarů, syčících fumarol, rozsáhlých bílých ledovců, vyhaslých či zaplavených kráterů a jezer. Ale také ostrov, kde vznikl nejstarší parlament na světě, kde si dnešní žáci mohou číst i v těch nejstarších spisech, ostrov, se zcela svébytnou kulturou a nelehkou historií. Země, která přešla ze středověku rovnou do věku atomu. Ostrov, který vás uchvátí svou magickou klidnou atmosférou, ostrov, na který se budete chtít znovu vrátit.

Poznámka: velikost skupiny cca 25 - 30 účastníků.

Termíny a ceny

Termín 23.06. - 30.06.24 neděle - neděle
průvodce: Lenka Drastichová
Kód termínu 24ISL01973
Cena
65 990 Kč
cena za 8 dní
Termín 25.08. - 01.09.24 neděle - neděle
Garance odjezdu, průvodce: Lenka Drastichová
Kód termínu 24ISL01800
Cena
65 990 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do KEFLAVÍKU, přejezd na ubytování.
2. den: návštěva geoparku na poloostrově REYKJANES (UNESCO), fumaroly a solfatary u města Krysuvík, zastávka u jezera, horký pramen GUNNUHVER a krátká túra (cca 2 hod.) k nedalekému majáku a útesům na podřeží, most mezi dvěma kontinenty - vystupující puklina mezi zemskými deskami. Prohlídka REYKJAVÍKU - Perlan - vodárna nad městem, výhled na celý Reykjavík (vstup cca 1 990 ISK), katedrála HALLGRIMSKIRKJA, hl. třída Laugavegur, vila Hofdi - místo 1. setkání Gorbačova a Reagana, budova opery Harpa - nejnovější architektonický klenot města, fakultativně místo prohlídky hlavního města je možnost výletu lodí s pozorováním velryb (cca 90 EUR).
3. den: pěší túra kolem nejvyššího islandského vodopádu GLYMUR (cca 3-5 hod., dle zvolené varianty), pokračování k vodopádu HRAUNFOSSAR, kde z pod lávového pole záhadně vytéká ledovcová řeka HVÍTA, procházka k vodopádu BARNAFOSS (cca 1 hod.), zastávka u 100 °C horkého pramene DEILDARTUNGUHVER.
4. den: výlet po jižním pobřeží pod sopkou HEKLA až po oblast pod sopkou EYJAFJALLAJOKULL, zastávka u vodopádu SELJALANDFOSS, za jehož padající vodní stěnou můžete procházet, a malá procházka k vedlejšímu vodopádu schovanému ve skalní rozsedlině, návštěva skanzenu ve SKOGARU (cca 15 EUR), vodopád SKOGAFOSS, jeden z nejhezčích vodopádů na Islandu a kratší túra kolem kaskád na řece Skóga. Procházka po černé pláži DYRHOLAEY, návrat na ubytování.
5. den: LANDMANALAUGAR - DUHOVÉ HORY - vulkanická oblast NP FJALLABAK ležící severně od ledovce MÝRDALSJOKULL, celodenní výlet do barevných obsidiánových a ryolitových hor s množstvím teplých i studených pramenů a s možností koupání v této úchvatné geotermální oblasti, okolní vrcholy hýří barvami, neuvěřitelná paleta barev je pastvou pro oči a rájem pro fotografy, ale hlavně jedinečným zážitkem, pěší turistika v okolí střediska (cca 4,5 hod.), návrat na ubytování.
6. den: výlet lodí k OSTROVŮM ZÁPADNÍCH MUŽŮ (trajekt cca 35EUR), návštěva jediného obydleného ostrova HEIMAEY, výstup na stále aktivní, jen lehce dřímající sopku ELDFELD, která v roce 1973 málem pohřbila životně důležitý přístav, rozhledy na celé souostroví, procházka kolem ptačích kolonií.
7. den: výlet na nejnavštěvovanější místa Islandu - THINGVELLIR - posvátné místo prvního parlamentu na světě, místo, kde můžete vidět, jak se od sebe odsunuje euroasijská a americká zemská deska (2-3 hod.), GEYSIR - otec všech gejzírů a jeho mladší kolega STROKKUR, který chrlí každých pár minut horký vodní sloupec do výšky až 20 m, GULLFOSS - nejkrásnější vodopád Islandu (procházka cca 1,5 hod.), zastávka ve SKÁLHOLTU, místě starého biskupství, náboženském a kulturním centru Islandu v minulosti. V podvečerních hodinách návštěva vyhlášených geotermálních lázní MODRÁ LAGUNA postavených uprostřed lávového pole a zásobovaných modravou vodou z nedaleké geotermální elektrárny.
8. den: přejezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

Stravování: polopenze

7x snídaně, 6x večeře (večeře ve vedlejším stravovacím zařízení cca 900 m)

Ubytování: hotel ***

7x nocleh ve ***hotelu v lokalitě Selfoss

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 12 000 Kč, 7x nocleh ve ***hotelu, 7x snídaně, 6x večeře (večeře ve vedlejším stravovacím zařízení cca 900 m), transfery z a na letiště, místní doprava dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy, trajekt, výlet na pozorování velryb (cca 150 EUR), ostatní strava, fakultativní programy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • příplatek za jednolůžkový pokoj 17 500 Kč, vstup do Modré laguny 2 300 Kč, vstup do Modré Laguny - dítě 2-13 let za 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 630 Kč, do 85 000 Kč za 1 380 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

Š
Eva a Ivan Š.
Včera jsme se vrátili z výpravy na Island a nemůžeme jinak, než vám vyjádřit tu největší spokojenost, ba přímo nadšení z úžasných zážitků. A také poděkování všem, kdo se podíleli na přípravě a realizaci programu. To se samozřejmě týká i vedoucí výpravy, paní Lenky Drastichové, pro její rozsáhlé znalosti Islandu jako krajiny i všeho o něm. A moc jsme ocenili to, jak přizpůsobovala program okamžité meteorologické situaci, kterou pečlivě sledovala. Měli jsme však asi mimořádné štěstí na přízeň "shora". Z těch sedmi dnů jsme měli pět dnů zcela neislandského počasí, neboli celé dny slunečné, s báječnou dohledností, s pří ;znivou teplotou. A v těch dvou typicky islandských dnech jsme sice poněkud zvlhli, ale co bylo naplánováno, vyšlo úspěšně. Závěrem tedy ještě jednou dík za všechno, co pro nás, kteří touží něco vidět, poznat, děláte a věříme, že to tak vnímají všichni účastníci vašich zájezdů. Se srdečným pozdravem Eva a Ivan Škárovi
S
Petra S.
Včera jsme se vrátili z cestování po Islandu, které spolu pořádají cestovní kanceláře Alvarez a Poznání. Ráda bych smekla pomyslný klobouk před paní průvodkyní Lenkou Drastichovou. O Islandu věděla snad úplně všechno. Dobrá nálada ji vůbec neopouštěla ( s tolika různými lidmi :-)!), možné zařizovala ihned a nemožné do několika vteřin. Island byl nádherný. A paní průvodkyně úžasná. Díky! Petra Slaninová