Malajsie, Singapur - Tajemný Malajský poloostrov a souostroví Perhentian + Singapur - 2024/25 - CK Poznání
Malajsie - pohoří Cameron Highlands

Malajsie, Singapur - Tajemný Malajský poloostrov a souostroví Perhentian + Singapur

17denní zájezd
  Náročnost 2
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Malajsie, Singapur - Tajemný Malajský poloostrov a souostroví Perhentian + Singapur
Přejete si poznat koloniální městečka s kavárnami a restauracemi, zajímáte se o přírodní bohatství země, toužíte se podívat na okolní krajinu z výšky mrakodrapů, ochutnat nejlepší čaj světa nebo si odpočinout na nejkrásnějších plážích? Vydejte se do Malajsie. A ani nemusíte daleko od samotného Malajského poloostrova, téměř vše najdete právě tam. A rajské ostrůvky Perhentian leží jen 45 minut lodí od pobřeží. Chladné horské prostředí Cameronské vysočiny, unikátní pohled do života Původních obyvatel (Orang Asli) a procházky po koloniální Melace spolu tvoří dokonalou mozaiku poznání. Cestu zakončíte v moderním Singapuru protkaném nejrůznějšími kulturami a odletíte domů plní zážitků, nabuzeni na další poznávání jihovýchodní Asie, protože tam zanecháte srdce a budete se chtít vracet.
Kamila
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 14.06. - 30.06.24 pátek - neděle
Kód termínu 24TMP01687
Cena
69 990 Kč
cena za 17 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Malajsie.
2. den: přílet do KUALA LUMPUR, přesun na ubytování nedaleko centra metropole, kde se mísí čínská, indická a malajská kultura. Večerní prohlídka městského jádra s možností ochutnávky gurmánských specialit výběrem z lahodného spektra kuchyní této země. Noční život v KL, možnost návštěvy proslulého Skybaru s bazénem a úžasným výhledem na celé město.
3. den: z Kuala Lumpur přejedeme směrem na sever, do oblasti oblíbené díky čerstvému vzduchu, horské krajině a vynikajícímu čaji. Přijíždíme do CAMERONSKÉ VYSOČINY. Cesta povede klikatícími se silničkami přes všudypřítomné čajové plantáže, jahodové a včelí farmy, zahrady růží a mezi zeleninovými trhy.
4. den: dnes nás čeká celodenní výlet za objevováním krás CAMERONSKÉ VYSOČINY. Vydáme se po snadných pěších stezkách s unikátními výhledy na čajovníky, prozkoumáme chrám SAM POH TEMPLE a vykoupeme se pod vodopádem ROBINSON WATERFALL. S procesem zpracování čaje se seznámíme v některé z místních čajových továren, které se zabývají produkcí bílého, černého i zeleného čaje. Večer strávíme u šálku tak typického čaje a dobré večeře v některé z restaurací ve středisku TANAH RATA.
5. - 7. den: z CAMERONSKÉ VYSOČINY se vydáváme ještě hlouběji do srdce přírody, a to do jednoho z nejstarších deštných pralesů světa, do NÁRODNÍHO PARKU TAMAN NEGARA, kde rostou svítící houby, turisté se procházejí po visutých lávkách v korunách stromů až 50 m nad zemí a okolí je zahaleno v husté změti lián. Prales je rovněž domovem "velkých" zvířat, například divokých slonů, tapírů, gibonů, obřích ještěrek. My se ubytujeme přímo v nitru pralesa, v osadě KUALA TAHAN, kam se dostaneme po řece loďkou. Během našeho pobytu absolvujeme večerní i denní procházku džunglí i po visutých chodnících, tzn. canopy walkways. Unikátním zážitkem jistě bude návštěva vesničky kmene původních obyvatel ORANG ASLI, kteří se živí jako lovci a sběrači, a v pralese si staví chýše, ve kterých žijí jednoduše a bezprostředně, bez všech výdobytků moderní doby. Můžeme se tu naučit, jak používat bambusovou foukačku, kterou místní používají k lovu zvěře. Sedmý den po snídani odjedeme zpět směr Kuala Lumpur, abychom se dostali do BATU CAVES, komplexu tří jeskynních hinduistických svatyní, kde si budeme připadat jako v jiném světě, konkrétně v Indii. Kolem nás se budou hemžit ženy v barevných sárí ověnčené náhrdelníky z pestrobarevných květin, z každé svatyně uslyšíme zpěv manter a ucítíme vůni santalového dřeva. K největší jeskyni nás po 272 schodech doprovodí opice a netopýři, a u jejího vchodu budeme obdivovat obrovskou zlatou sochu Murgy (nejvyšší socha Murgy na světě). Večer se vrátíme do KUALA LUMPUR.
8. den: ráno se vydáme na prohlídku KUALA LUMPUR - nejstarší mešita ve městě MASJID JAMEK, hlavní tržiště, budova Nejvyššího soudu, z ptačího pohledu si město vyfotíme z věže MENARA KL (421 m) nebo z proslulých věží PETRONAS TOWERS (452 m).
9. den: nejhezčím městem Malajsie, městem tak pestrým na různé kultury, tím je MELAKA, kam se vydáme na celodenní výlet. O toto místo usilovali malajští sultáni, ale také portugalští, holandští a britští kolonizátoři. Při procházce uličkami MELAKY si budeme každou chvilkou připadat jako v jiné zemi. Holandská historie je patrná v nejstarším katolickém kostele v Malajsii, v KOSTELE SV. PETRA z r. 1710, čínská historie je zastoupena v BABA NYONYA, což jsou potomky čínských přistěhovalců. Nejstarší čínský chrám v Malajsii CHENG HOON TENG nebo sídlo holandského guvernéra STADTHUYS v našem programu nemůže chybět. Nakonec se projdeme po NÁBŘEŽÍ ŘEKY MELAKA, ochutnáme u některého ze stánků tradiční kuchyni využívající tamarind a kokosové mléko, a odjedeme zpět do KUALA LUMPUR.
10. den: odlet na východní pobřeží MALAJSKÉHO POLOOSTROVA, do města KOTA BHARU, odkud se hned přemístíme do přístavu a odplujeme zažít pravou malajskou romantiku na SOUOSTROVÍ PERHENTIAN, které je tvořeno několika korálovými ostrůvky v Jihočínském moři a právem jsou označovány za "malajské Seychely". Ubytujeme se nedaleko nádherné pláže s bílým pískem a následující dny se budeme oddávat relaxaci v tropickém ráji.
11. - 13. den: následující dny jsou určeny ke koupání, šnorchlování s pestrobarevnými rybkami a slunění na několika plážích, které můžete během svého pobytu prozkoumat. Tato místa se nachází k těm nejhezčím v celé Jihovýchodní Asii, naleznete tu zatím jen pár bambusových a dřevěných chatek se základním vybavením, minimum hotelů. Ostrovy jsou zatím jen velmi řídce osídleny, proto si tu budete moci stále ještě užít "ráj bez turistů”. 13. den se vrátíme do malajského města KOTA BHARU, odkud odletíme do nejčistšího města světa, které je zároveň samostatným, koloniálním státem - SINGAPUR.
14. den: prohlídku začneme procházkou podél řeky Singapur, dostaneme se k městskému symbolu, k chrlící soše Merliona (hlava lva a tělo ryby). Od tohoto symbolu byl odvozen název města Singapur. Odsud se nám naskytne překrásný výhled na zátoku MARINA BAY, která je džunglí mrakodrapů a luxusních hotelů. Přes výstavní síť ESPLANADE, jejíž střecha připomíná oko hmyzu, dojdeme až k obřímu ruskému kolu SINGAPORE FLYER, kterým se můžete dostat do výšky až 165 m a prohlédnout si z ptačí perspektivy celé město. Odtud je to jen kousek do zahrady kovových stromů s barevnými ocelovými konstrukcemi GARDENS BY THE BAY. Večer se přeneseme do úplně jiného světa, do MALÉ INDIE, kde nás oslní rušný hinduistický chrám SRI VEERAMAKALIAMMAN zasvěcený bohyni Kálí, ale jen kousek odtud můžete obdivovat naopak buddhistický chrám SAKAYA MUNI BUDDHA GAYA neboli Chrám 1000 světel s obrovskou sochou Buddhy o hmotnosti 300 tun.
15. den: dnes se vydáme z centra Singapuru na ostrov SENTOSA. Na ostrově se rozprostírá několik pláží zastíněných kokosovými palmami, my navštívíme pláž Palawan, kde se i vykoupeme. V případě zájmu se můžete nechat přenést do filmového světa ve studiích Universal. Vrátíme se zpět na pevninu a ocitneme se v ČÍNSKÉ ČTVRTI, kulturním srdci Singapuru, s dominantou, kterou je CHRÁM BUDDHOVA ZUBU zahalený v dýmu vonných tyčinek.
16. - 17. den: dokončení prohlídky SINGAPURU a odlet zpět do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka Praha-Kuala Lumpur, Kuala Lumpur-Kota Bharu, Kota Bharu-Singapur, Singapur-Praha vč. let. tax a poplatků v max. výši 27 000 Kč, místní doprava v rámci programu (autobus, metro, minivany, loď), 14-15x turistických hotelech a penzionech (dle letového řádu), 14-15x snídaně, 3x oběd, 3x večeře, návštěva čajové továrny, vedoucí zájezdu, místní průvodce dle potřeby, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 8 500 Kč, vstupenka na Petronas Towers 650 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 700 Kč, do 85 000 Kč za 2 450 Kč

Recenze

r
Miloš Lejske s r.    
Děkujeme za krásný zájezd Malajsie - Tajemný poloostrov, který proběhl k naší naprosté spokojenosti. Zvláště děkujeme průvodkyni Báře Kulíkové, která nám dokázala kompletně přiblížit život v této zemi a troufám si říci, že nám poskytla naprosto nadstandadní služby. Díky jejím znalostem a ochotě jsme mohli lépe vnímat odlišnosti Malajské kultury a života v této zemi. Tu holčinu si držte! Ještě jednou děkuji a těším se, čím mě příště opět překvapíte. Lejske
20. 02 2024
J
Jana a Vladimír J.    
Dobrý den paní Kalčíková, včera jsme se vrátili z poznávacího zájezdu "Malajský poloostrov a ostrovy Perhentian". Absolvovali jsme takový zájezd poprvé, ačkoliv jsme procestovali hodně zemí, i s poznávací tématikou. Píši proto, že bychom s manželkou chtěli pochválit Vaši delegátku, slečnu Báru. Příjmení, bohužel, nevíme. Na letišti se nám představila jako Bára a jako Bára se s námi po 14 dnech i rozloučila. Maximálně se nám věnovala, i nad rámec svých povinností. A věřte, že vzhledem ke složení klientů to opravdu neměla jednoduché (psycholog by si udělal disertační práci). Přesto vždy s úsměvem, ochotně a trpělivě odpovídala na naše dotazy a všem se snažila vyhovět, pokud to bylo v její moci. Nic pro ni nebylo nemožné. Tedy dík za fajn delegátku! A díky patří samozřejmě i Vaší agentuře. Připravili jste pro nás pestrý a zajímavý program, od rána do večera plný zajímavých POZNÁNÍ. Jsme unavení, nevyspalí, ale plní zážitků a maximálně spokojení. Díky za pěknou dovolenou! Jana a Vladimír Jelínkovi
20. 02 2024