Norsko, Dánsko - Severská romance - 2024/25 - CK Poznání
8denní zájezd
  Náročnost 1.5
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Letecký poznávací zájezd s lehkou turistikou, při kterém poznáte dobře Norsko i Dánsko! Ubytovaní budete v kvalitních hotelech. Program uspokojí stálé návštěvníky Norska, kteří při tom rádi jistě poznají i další norské oblasti. Na své si přijdou i ti, pro něž to bude první dovolená v této jedinečné severské zemi. Poznejte krásu divoké krajiny plné fjordů a romantické vesničky jihozápadního pobřeží, kam se jezdí Norové v létě koupat! Největším tahákem trasy zájezdu je kromě mnoha fjordů, desítek vodopádů či nábřeží s dřevěnými domy Bryggen v Bergenu (UNESCO) pěší výstup na proslulou skalní plošinu Preikestolen (Kazatelna). Scenerie nad fjordem Lysefjorden patří bezesporu k těm nejúchvatnějším v Norsku. Během pohodového zájezdu poplujeme trajekty přes fjordy a přes mořský průliv Skagerakk mezi Norskem a Dánskem.
Následně budeme mít možnost poznat další severskou zemi – Dánsko, jejíž vikingská a královská historie tolik ovlivnily celou Skandinávii i Evropu. V ceně zájezdu jsou mj. snídaně a 5x večeře, resp. oběd.

Termíny a ceny

Termín 07.08. - 14.08.24 středa - středa
na ověření
Kód termínu 24SEM17603
Cena
45 600 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: ěhem dne odlet z Prahy do Bergenu (s přestupem). Přelet nad ledovci a fjordy je za dobrého počasí pěkným zážitkem a přílet do Bergenu patří k nejhezčím na světě. V podvečer procházka mimořádně zachovalou hanzovní čtvrtí Bryggen (UNESCO). Ubytování v centru města.
2. den: Po snídani navštívíme známý rybí trh, procházka centrem města s historickými budovami. Pak se můžeme nechat vyvézt pozemní lanovkou na vyhlídku Fløyen, odkud se nám naskytnou nádherné výhledy na "Město sedmi hor", jak se Bergenu přezdívá. U rybího trhu se nachází restaurace s výhledem na fjord a Bryggen. Zde si dáme k obědu vyhlášenou bergenskou rybí polévku. Oběd je v ceně zájezdu. Odpoledne se vydáme na cestu královstvím fjordů, hor a vodopádů. Na jejím začátku se projdeme za vodní clonou vodopádu Steindalsfossen. Jedny z nejkrásnějších pohledů na fjordy skýtá prostor širokého Hardangerfjordu s panoramatem ledovce Folgefonni rýsujícím se na obzoru. Ubytování je zajištěno v krásně lokalizovaném hotelu na břehu fjordu.
3. den: Fjord Hardangerfjord překonáme po mistrovském dílu norských stavbařů – více jak kilometr dlouhém mostu Hardangerbrua. Dnešní den bude hlavně velkým představením mnoha vodopádů. Mezi nejatraktivnější patří dvě mohutná ramena vodopádu Låtefoss. Nejprve se však z obce Kinsarvik vydáme na několikahodinovou vycházku (cca 3 hod.), při které nahlédneme do údolí vodopádů Husedalen. Navečer přejedeme na další ubytování a večeři (v ceně zájezdu).
4. den: Po snídani dojedeme do lůna norské přírody a na výchozí bod pěší túry – na skalní plošinu Preikestolen (Kazatelna). Na konci stezky nás čeká ohromující pohled z výšky 600 m do hlubin Lysefjordu. Výlet nám zabere přibližně 5 hodin, případně o něco déle. Navečer se krátce zastavíme ve městě Stavanger, které je historickým i současným ekonomickým centrem západního Norska. Projdeme se v historické části Gamle Stavanger. Odjezd na hotel. Večeře je v ceně zájezdu.
5. den: Dramatické scenerie s hučícími vodopády a mohutnými skalními masivy nad fjordy vystřídají v dalším programu malebné šérové ostrůvky, zapomenuté rybářské vesničky, a k nemalému překvapení mnohých, i písčité mořské pláže vhodné ke koupání. Jednu z pláží navštívíme. Zastávku uděláme v městečku Egersund – zde se můžeme projít v historické části (staré dřevěné domy), vystoupat na vrch nad městem nebo navštívit muzeum Fayance. Zajedeme k nejjižnějšímu norskému majáku Lindesnes, jenž je zároveň důležitým historickým místem Norska. Po třech dnech v přírodě se vrátíme do civilizace. Navečer se projdeme v typickém norském městě Kristiansand. Prohlédneme si fotogenickou rybářskou čtvrť Fiskebrygge a nedaleké architektonicky zajímavé centrum múzických umění Kilden. Ubytování.
6. den: Ze zdejšího mezinárodního přístavu vyplujeme ráno moderním trajektem přes více jak 100 km široký mořský průliv Skagerrak. Po připlutí do severodánského přístavu Hirsthals se vydáme na jih po Jutském poloostrově. Århus, druhé největší město Dánska, se již dlouho snaží vystoupit ze stínu Kodaně. Může se pochlubit mj. novou moderní architekturou: Muzeum moderního umění ARoS (se zelenou střechou, po které se dá chodit), Dokk 1 – multimediální a zároveň největší veřejná knihovna ve Skandinávii a obytný komplex Ledovec – Isbjerget. Ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.
7. den: Cestou na východ Dánska náš čeká zastávka v Jellingu – runové kameny z 10. století patří mezi základní historická místa Dánska. Spolu s mohylami a kostelem jsou od roku 1994 součástí světového dědictví UNESCO. Po mostě Store Belt nad stejnojmenným průlivem dojedeme na další ostrov Sjaelland, kde později odpoledne navštívíme pěkně položené město Roskilde na konci stejnojmenného fjordu. To bylo po celý středověk hlavním sídlem dánských králů. Toto slavné období připomíná především románsko-gotická katedrála, která slouží také jako pohřebiště dánských králů a královen. Jedinečná cihlová stavba je od roku 1995 na seznamu památek UNESCO. Přímo u fjordu se nachází moderní prosklená stavba Muzea vikinských lodí, ve kterém můžeme obdivovat slavné "dračí lodě – drakkary". Závěrečná večeře ve stylové restauraci je v ceně zájezdu.
8. den: Dle aktuální nabídky letenek v roce 2024 strávíme více či méně času v hlavním městě Dánska Kodani. Malá mořská víla je drobná soška, která se stala symbolem města. Zde ukončíme úvodní okružní jízdu městem. Pak se pěšky projdeme po nábřeží do historického centra. Zájemci se mohou vydat z přístavu Nyhavn s okolními barevnými domy na plavbu po městských kanálech, kolem paláce Christiansborg až k moderní stavbě kodaňské Opery. Odlet do Prahy.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenku z Prahy do Bergenu a zpět z Kodaně vč. let. tax, dopravu autobusem, vnitrostátní a mezistátní trajekty, 7x ubytování v turistických hotelech (2lůžkové pokoje s WC a sprchou), 7x snídaně, 4x večeře a 1x oběd, průvodce, pojištění léčeb. výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč

Cena nezahrnuje

  • vstupné, lanovku v Bergenu, plavba v Kodani, přibližně 300 NOK a cca 250 DKK, výše neuvedené služby
  • 1lůžkový pokoj - 8 000 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Evropa - 750 Kč

Podobné zájezdy