Norsko - Do srdce norských fjordů - 2024/25 - CK Poznání
6denní zájezd
  Náročnost 1
polopenze stravapolopenze chatahotel ubytováníchata, hotel letecky dopravaletecky
Po mmoho let velmi úspěšný zájezd, jehož program je uzpůsoben i pro účastníky s omezenějšími schopnostmi pohybu. Můžete očekávat pohodovou jízdu, dostatek času na prohlídky a několik nenáročných vycházek v nádherné severské přírodě. Cestovat můžete během celého léta. V červnu na vás čekají nejnasycenější vodopády a čerstvá zeleň. V srpnu můžete v lesích obdivovat bílé koberce dutohlávky sobí a záplavu hub a borůvek. Poznávací zájezd do Norska vám tak v průběhu pár dní umožní poznat mnoho krás této jedinečné skandinávské země. Ocitnete se s námi u majestátných fjordů, uvidíte ledovcové splazy největšího evropského pevninského ledovce, stanete u nespoutaných řek a vodopádů, uvidíte nejvyšší vrcholy Skandinávie. A dostatek času bude i na poznání kouzla hlavního města Oslo.

Poznámka: Snídaně a večeře jsou v ceně zájezdu, jsou podávány na hotelu anebo cestou na ubytování v motorestu. V ceně není 1.večeře v Oslo.

Poznámka II: 55+ Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže při nastupování a vystupování z dopravního prostředku, a nezpůsobovalo potíže s běžnou chůzí o intenzitě, která se dá očekávat při prohlídkách měst, zajímavých míst a při procházkách v přírodě.

Termíny a ceny

Termín 15.06. - 20.06.24 sobota - čtvrtek
VYPRODÁNO
Kód termínu 24NFK17628
Cena
33 900 Kč
cena za 6 dní
Termín 20.06. - 26.06.24 čtvrtek - středa
na ověření
Kód termínu 24NFK17629
Cena
35 500 Kč
cena za 7 dní
Termín 18.08. - 23.08.24 neděle - pátek
VYPRODÁNO
Kód termínu 24NFK17630
Cena
33 900 Kč
cena za 6 dní
Termín 25.08. - 30.08.24 neděle - pátek
VYPRODÁNO
Kód termínu 24NFK17631
Cena
33 900 Kč
cena za 6 dní

Program zájezdu

1. den: Během dne odlet z Prahy na největší norské letiště Gardermoen. V termínu od 20. 6. 2024 je odlet z Prahy večer, nocleh navíc je v ceně a zájezd je tak celkově 7 denní. Prohlídka hlavního města Norska Oslo bude rozdělena do části prvního a druhého dne. Co vše v Oslu uvidíme? V centru Osla se projdeme pěší zónou Karl Johans Gate, v jejímž dosahu se nachází hlavní historické stavby: katedrála, parlament, národní divadlo, královský zámek a známá cihlově červená radnice. Moderní část města najdeme na břehu Oslofjordu – bělostnou budovu Opery, knihovnu a zcela nové muzeum malíře Edvarda Muncha. Na poloostrově muzeí Bygdøy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Procházka nás čeká i v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch norského sochaře Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště Holmenkollen s novým skokanským můstkem uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Na ubytování odjedeme mimo centrum města.
2. den: Dopoledne pokračování v prohlídce Osla (viz 1. den). Odpoledne zamíříme do oblasti Zimních olympijských her 1994 u největšího norského jezera Mjøsa. V Lillehammeru. Prohlédneme si přes 100 let starý, a přesto moderní skanzen Maihaugen. Přesun na ubytování. Večeře v ceně zájezdu.
3. den: Dnešní den patří malebné norské přírodě a krajině. Budeme se pohybovat v prostoru východním okrajem NP Jotunheimen, v jehož srdci leží nejvyšší hory celé Skandinávie a nejstarším národním parkem Rondane. Za dobrého počasí projedeme vyhlídkovou cestou Peer Gynt Vegen (do oblasti je zasazen děj Ibsenovy hry Peer Gynt). Dalším cílem bude údolí ledovcové řeky Sjoa, jejíž divoké peřeje v nekonečných borových lesech vás jistě uchvátí. Vycházkou dojdeme k soutěsce Ridderspranget (Rytířský skok). Odpoledne se na okraj NP Rondane, kde podnikneme nenáročnou procházku u jezera Smuksjø a stejnojmenné chaty Smuksjøseter. Po příjezdu na další hotel večeře (je v ceně zájezdu).
4. den: Dnes a zítra budeme cestovat ve fjordech, hluboce zařezaných údolích naplněných ledovci, řekami, jezery, a hlavně mořskou vodou. Pro tuto jedinečnost jsou norské fjordy součástí světového přírodního dědictví UNESCO. Silnice sem nejprve klesá podél peřejí a vodopádů na divoké řece Rauma. Pak se ocitneme v hlubokém údolí Romsdalen – nejen, že se sem slunce po celou zimu nedostane, ale je tu i nejvyšší kolmá stěna Evropy – Trollveggen (Trolí stěna). Úchvatné zážitky nás pak čekají při stoupání 11 zatáčkami po proslulé silnici Trollstigen. Tato "trolí cesta" vede až do horského sedla, ležícího v nadmořské výšce 900 m. Během odpoledne nás ještě čeká vyhlídková plavba po fjordu Geirangerfjord (UNESCO), mj. kolem vodopádů Sedm sester, která je v ceně zájezdu. V Geirangeru si také můžete nakoupit suvenýry. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme od fjordu desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře Dalsnibba (téměř 1 500 m n. m.). Po příjezdu na další hotel večeře (je v ceně zájezdu).
5. den: I když ledovce obecně ubývají, stále patří k velkým divům přírody. Ukážeme vám jeden z nejkrásnějších ledovcových splazů na světě – Nigardsbreen. Je to jeden z výběžků největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Dostaneme se k němu jízdou kolem fjordu Lustrafjord, pak zužující se silnicí proti proudu ledovcové řeky, a nakonec plavbou lodičkou po ledovcovém jezeře. Zdatnější se ještě mohou chůzí po oblých skaliscích přiblížit více na dohled mohutného čela ledovce. Později odpoledne se opět budeme šplhat mnoha serpentinami do hor. Národní turistická cesta Sognefjellvegen prochází sedlem ve výšce až 1 440 m n. m. a za dobrého počasí uvidíme zbývající ledovce pod nejvyšší horou Norska a celé Skandinávie Galdhøppigen (2 469 m n. m.) v NP Jotunheimen. Krásnými přírodními sceneriemi se dostaneme na další stylové ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.
6. - 7. den: Ráno cestou na letiště se zastavíme u starobylého sloupového kostela (stavkirke) - Lom nebo Ringebu. V případě pozdějšího odletu ještě krátká procházka norskou přírodou. Během odpoledne odbavení a odlet zpět do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenku Praha – Oslo a zpět vč. let. tax, dopravu autobusem, vnitrostátní trajekty, vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu, 5x ubytování v turistickém hotelu ve 2lůžkových pokojích s WC a sprchou (6x v termínu od 20. 6. 2024), 5x snídaně (6x v termínu od 20. 6. 2024), 4x večeře, průvodce, pojištění léčeb. výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč

Cena nezahrnuje

  • vstupné (včetně návštěvy muzeí v Oslo) cca 500 NOK, další výše neuvedené služby
  • 1lůžkový pokoj (omezený počet (od 20.6.24: 6 000 Kč)): 4 800 Kč

Podobné zájezdy