Norsko - Nejkrásnější fjordy Norska - 2024/25 - CK Poznání
Norsko_Rondane_dreamstime_xl_24500469

Norsko - Nejkrásnější fjordy Norska

8denní zájezd
  Náročnost 1
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Oblíbený a nejdéle prodávaný poznávací letecký zájezd do Norska. Právem jej proto považujeme za klenot mezi našimi zájezdy. Jde o turisticky nenáročný program s mnoha zastávkami k fotografování. Na zhlédnutí přírodních magnetů Norska – fjordů, hor, ledovců a vodopádů – je dostatek času. V programu je zařazeno několik krátkých vycházek. Vyvážená kombinace poznávání měst a přírodních krás. V ceně je polopenze. V ceně je také vyhlídková plavba po světoznámém fjordu Geiranger, který je na seznamu UNESCO. Podrobně poznáte Oslo i s jeho muzei a dominantou města – Operou. Navštívíme olympijský Lillehammer a malebný Bergen. Můžete se těšit na zastávku pod nejvyšší kolmou stěnou Evropy, průjezd proslavenou Trolí stezkou či pohled na magický splaz ledovce Jostedalsbreen. Ubytováni je v turistických hotelech - některá místa ubytování jsou přímo na dosah panenské norské přírody a hor či fjordů.

Poznámka: Minimální počet účastníků: 30.

Termíny a ceny

Termín 30.06. - 07.07.24 neděle - neděle
VYPRODÁNO
Kód termínu 24NKN17705
Cena
40 400 Kč
cena za 8 dní
Termín 07.07. - 14.07.24 neděle - neděle
VYPRODÁNO
Kód termínu 24NKN17706
Cena
40 400 Kč
cena za 8 dní
Termín 14.07. - 21.07.24 neděle - neděle
VYPRODÁNO
Kód termínu 24NKN17716
Cena
40 400 Kč
cena za 8 dní
Termín 21.07. - 28.07.24 neděle - neděle
VYPRODÁNO
Kód termínu 24NKN17703
Cena
40 400 Kč
cena za 8 dní
Termín 28.07. - 04.08.24 neděle - neděle
VYPRODÁNO
Kód termínu 24NKN17704
Cena
40 400 Kč
cena za 8 dní
Termín 06.08. - 13.08.24 úterý - úterý
VYPRODÁNO
Kód termínu 24NKN17301
Cena
40 400 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: Dopoledne odlet z Prahy na letiště Gardermoen severně od Osla. Hlavní město Norska Oslo nabízí mnoho atraktivních míst, která můžete navštívit díky světlu až do pozdního večera. Projdeme se v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště Hollmenkollen s moderním skokanským můstkem uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Odjezd na ubytování.
2. den: V centru Osla budeme obdivovat světoznámou radnici i architektonický skvost – bělostnou budovu Opery na břehu Oslofjordu. Na poloostrově muzeí Bygdøy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout i vor Kon Tiki a papyrovou loď Ra II. Thora Heyerdahla. Na ubytování se navečer přesuneme dlouhým údolím Hallingsdalen. Večeře je v ceně zájezdu.
3. den: Po průjezdu okrajem náhorní plošiny Hardangervidda (je největší v Evropě) se vydáme na cestu královstvím fjordů, hor a vodopádů. Nejprve zastavíme u impozantního, 182 m vysokého vodopádu Vøringfossen. Pak sjedeme k malebnému fjordu Hardangerfjorden, nad kterým pojedeme po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua. Další zastávkou bude vodopád Steindalsfossen, za jehož vodní clonou se projdeme. Dojedeme do města Bergen. Ubytování a večerní procházka městem. Večeře je v ceně zájezdu.
4. den: Prohlídka centra druhého největšího města Norska, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří hansovní domy na nábřeží Bryggen (UNESCO) a stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Nahlédneme na rybí trh a pak se ještě vydáme na vyhlídku Fløyen, kam lze, podobně jako na pražský Petřín, vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou. V poledne opustíme Bergen a vydáme se na krásnou krajinou kolem fjordů a jezer na severovýchod. Uvidíme kaskádovitý vodopád Tvindefossen a přesuneme se do oblasti Sognefjordu (UNESCO). Zastavíme se u jednoho z nejpůsobivějších sloupových kostelů v Norsku Hopperstad Stavkirke, postaveného začátkem 12,. století na krásném místě u obce Vik s výhledem na fjord. Nejdelší fjord světa Sognefjorden (204 km) přeplujeme trajektem a podél břehu fjordu dojedeme na dnešní ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.
5. den: Dnešek bude opět ve znamení fjordů a největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Kolem Lustrafjordu a proti proudu ledovcové řeky dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu Nigardsbreen. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně dojdeme mírně náročným kamenitým terénem na výhled na ledovec. Po návratu ke fjordu začneme stoupat do hor. Po silnici Sognefjellvegen vyjedeme do nejvyššího silničního sedla v Norsku (1 440 m n. m.). Odtud jsou fantastické pohledy na nejvyšší skandinávské pohoří Jotunheimen a jeho přilehlé ledovce. Podle místa ubytování se krátce zastavíme u starobylého sloupového kostela (stavkirke) v městečku Lom 5. den navečer nebo 6. den ráno. Ubytování v podhůří. Večeře je v ceně zájezdu.
6. den: Čeká nás den plný ikonických míst Norska. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře Dalsnibba (1 497 m n. m.). Serpentýnami klesneme až k hladině fjordu do malebného městečka Geiranger a potěšíme se vyhlídkovou plavbou po nejznámějším norském fjordu Geirangerfjord (UNESCO) - plavba je v ceně. Uvidíme mj. vodopády Sedm sester. Silnicí plnou serpentin s názvem Orlí cesta vystoupáme nad Geirangerfjord a klesneme ke Storfjordu, který překonáme krátkým trajektem. Údolím plným jahodových a malinových plantáží vystoupáme ndo sedla tzv. Trolí stezky. Zde se projdeme po moderních vyhlídkách na údolí Isterdalen a okolní hory Biskup, Král a Královna. Úchvatné zážitky nás pak čekají při sjíždění 11 zatáček proslulé silnice Trollstigen (v překladu Trolí žebřík) z nadmořské výšky 900 m téměř na nulu. Od nejvyšší kolmé stěny Evropy – Trollveggen (v překladu Trolí stěna) se vydáme podél mnoha peřejí a vodopádů divoké řeky Rauma údolím Romsdalen na ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.
7. den: Ráno se vydáme na cestu údolím Gudbrandsdalen, které sousedí s NP Rondane a Jotunheimen a uvidíme atraktivní krajinu těchto prastarých pohoří. Pak již zamíříme do oblasti ZOH 1994. V Lillehammeru, ležícímu u největšího norského jezera Mjøsa (po několik let zde žila norská spisovatelka Sigrid Undsetová – autorka románu Kristina Vavřincová), navštívíme přes 100 let starý skanzen Maihaugen. Cestou na ubytování na dosah letiště večeře (v ceně zájezdu).
8. den: Brzy ráno odlet do Prahy.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenku Praha – Oslo a zpět vč. let. tax, dopravu autobusem, vnitrostátní trajekty, vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu, 7 x ubytování v turistickém hotelu (2lůžkové pokoje s WC a sprchou), 7x snídaně, 6x večeře, průvodce, pojištění léčeb. výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč

Cena nezahrnuje

  • vstupné do muzeí a skanzenu, plavbu loďkou v Oslo a u Nigardsbreenu, lanovku v Bergenu apod. - přibližně 1 000 NOK, večeři 1. den, další výše neuvedené služby
  • 1lůžkový pokoj (omezený počet pokojů): 7 000 Kč

Recenze

M
Ľuboš M.    Bratislava, Slovakia
95%
Asi všetko, dobré naplánované prehliadky, operatívne zabezpečenie náhrady pokiaľ sa vyskytli neočakávané problémy. Pani sprievodkyňa bola úžasná, znalá svojho remesla, bola pripravená na naše otázky, dobré spracovanie informácii. Spokojnosť s ubytovaním a stravou.
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
26. 03 2024