Národní parky Peru, Bolívie a Chile s Nazcou a lehkou turistikou - 2024/25 - CK Poznání
20denní zájezd
  Náročnost 1.5
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Národní parky Peru, Bolívie a Chile s Nazcou a lehkou turistikou
Putování po nejznámějších i méně navštěvovaných místech Latinské Ameriky, tajemným světem předkolumbovských civilizací i fascinujícím světem velehor, začíná přímo v srdci říše Inků v Cuzcu a pokračuje přes Altiplano k bájnému jezeru Titicaca s rákosovými ostrovy a do Bolívie - "jihoamerického Tibetu". Naším nejvyšším dosaženým vrcholem může být "pětitisícovka" Chacaltaya v Královské Kordilleře, náš úžas vzbudí bolívijský klenot - solná pláň Uyuni, oko potěší fotogenické vulkány Sajama i chilská Parinacota, zářící město Arequipa a na závěr pohled z ptačí perspektivy na záhadné obrazce Nazky. Během zájezdu poznáte i několik památek zařazených na seznamu UNESCO.
Kamila
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 20.04. - 09.05.24 sobota - čtvrtek
doobsazení pro ženu+další pokoje, program s Huascaránem, garance odjezdu, průvodce: Pavla Teichmanová
Kód termínu 24PBC01663
Cena
96 790 Kč
cena za 20 dní
Termín 03.07. - 22.07.24 středa - pondělí
VYPRODÁNO, garance odjezdu, program s Huascaránem, průvodce: Pavla Teichmanová
Kód termínu 24PBC01607
Cena
102 990 Kč
cena za 20 dní
Termín 03.09. - 22.09.24 úterý - neděle
VYPRODÁNO, program se solnou plání Uyuni a s Nazkou, průvodce: Pavla Teichmanová
Kód termínu 24PBC01799
Cena
106 790 Kč
cena za 20 dní
Termín 01.07. - 20.07.25 úterý - neděle
průvodce: Pavla Teichmanová
Kód termínu 25PBC01607
Cena
106 790 Kč
cena za 20 dní
Termín 09.09. - 28.09.25 úterý - neděle
možnost doobsazení pro ženu + další pokoje, garance odjezdu
Kód termínu 25PBC01799
Cena
106 790 Kč
cena za 20 dní

Program zájezdu

1. - 2. den: let do LIMY, přelet do CUZCA (UNESCO) - aklimatizace, prohlídka města s křivolakými uličkami, koloniálními paláci a chrámy na inckých základech, PLAZA DE ARMAS, katedrála, konvent SANTO DOMINGO, Chrám slunce a Zlatá zahrada CORICANCHA.
3. - 5. den: 3denní výlet za inckými památkami v okolí CUZCA: pevnost - svatyně SACSAYHUAMAN, svatyně vody TAMBO MACHAY a údolí řeky Vilcanoty neboli POSVÁTNÉ ÚDOLÍ INKŮ, terasy a chrámy v PISACU (výstup 130 m, sestup 550, cca 3 hod.), přejezd do OLLANTAYTAMBA (1 noc). Další den časně ráno přejezd přes průsmyk Malaga (4330 m) do nižších poloh s tropickou vegetací (banánovníky, kávovníky, koka), pěšky cca 10 km "botanickou stezkou" do AGUAS CALIENTES (1 noc) a podvečerní koupání v místních termálních bazénech. Následující den nás čeká návštěva a prohlídka legendárních ruin paláců a chrámů MACHU PICCHU (UNESCO) a návrat turistickým vlakem zpět do Ollantaytamba (1 noc).
6. den: po snídani si prohlédneme poslední útočiště Inků OLLANTAYTAMBO s tajemnými obřími kvádry, poté přejezd pronajatým minibusem do CUZCA a dokončení prohlídky města.
7. den: přejezd pohodlným busem přes náhorní planinu ALTIPLANO a průsmyk ABRA LA RAYA (4 318 m) do města PUNO (1 noc) na březích jezera TITICACA, odpoledne plavba po jezeře TITICACA na plovoucí rákosové ostrovy LOS UROS a setkání s jejich pestře oblečenými obyvateli.
8. den: přesun do BOLÍVIE - slavné poutní místo COPACABANA (1 noc) na jezeře Titicaca s katedrálou zázračné madony VIRGEN DE COPACABANA, krátký výstup ke skalní observatoři HORCA DEL INCA a pro zájemce západ slunce na křížovém vrchu CERRO CALVARIA.
9. den: průjezd pod bílou CORDILLEROU REAL, překonání úžiny Tiquina (600 m) na malé loďce s místními obyvateli, návštěva nejvýznamnějšího obřadního střediska předinckého období TIWANACU (UNESCO). Nejvýše položená metropole na světě LA PAZ (4 200 m n. m. - 2 noci): stříbrná ulička Sagarnaga a tržiště čarodějnic, mestická architektura kláštera S. Francisco, muzeum koky, muzeum zlata.
10. den: možnost krátkého výstupu na horu CHACALTAYA (5 400 m) - za příznivých klimatických podmínek výjezd až na horní parkoviště v nadmořské výšce více než pět tisíc metrů a výhled na okolní fotogenické vrcholy HUAYNA POTOSI a ILLIMANI, a za obzvlášť dobré viditelnosti až na jezero TITICACA.
11. - 12. den: časně ráno vnitrostátní přelet z La Pazu do UYUNI, 2denní program v úžasné solné pláni SALAR DE UYUNI, kde uvidíme solné pyramidy, muzeum soli i celý solný hotel, navštívíme také historický hřbitov opuštěných vlaků, budeme obdivovat barevné laguny a vykoupeme se v místních termálech, to vše s plnou penzí.
13. den: přesun pronajatým busem do CHILE: na bolívijské straně průjezd NP SAJAMA se stejnojmenným nejvyšším vrcholem Bolívie vulkánem SAJAMOU (6 542 m), poté návštěva jednoho z nejkrásnějších chilských národních parků - NP LAUCA s andskou přírodou, vikuňami, viscachami, guanacy, překrásnými výhledy, nádhernými sopkami PARINACOTA a POMERAPE s bílou čepicí, které se zrcadlí v lagunách Chungara a Cotacotani, koupání v přírodních termálních pramenech, ubytování v bungalovech v horské osadě PUTRE.
14. den: přejezd pronajatým minibusem severní částí pouště ATACAMA s typickými kaktusy "candelabros" a se skalními obrazci - geoglyfy a oázou v údolí Lluta až k pobřeží Tichého oceánu, správní centrum a plážové letovisko ARICA (1 noc) - údajně nejsušší místo na světě, vrchol EL MORO - dějiště nejvýznamnější bitvy pacifické války, přístav s "pózujícími" lachtany a pelikány, možnost ochutnávky mořských plodů.
15. - 16. den: zpět do Peru, AREQUIPA (UNESCO) -"bílé město" s nejkrásnějšími skvosty koloniální architektury na úpatí vulkánu Nevado Misti (5 600 m), prohlídka "města ve městě" - mystického kláštera SANTA CATALINA, ochutnávky vyhlášených místních tradičních pokrmů v typické místní restauraci
17. - 18. den: časně ráno přelet do hl. města LIMY. Odjezd na světoznámou planinu NAZCA s fantastickými obrazci, které budeme mít možnost shlédnout z vyhlídkové věže a fakultativně i z ptačí perspektivy při přeletu malým vyhlídkovým letadlem. Druhý den večer návrat do Limy.
19. - 20. den: prohlídka centra LIMY (UNESCO), návrat do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Lima a vnitrostátní letenky Lima-Cuzco, Arequipa-Lima, La Paz-Uyuni vč. let. tax a poplatků, veškerá místní doprava v rámci programu (vlak na Macchu Picchu, plavba po jezeru Titicaca, autobusy, minibusy, taxi), 17-18x ubytování v turistických hotelech latinskoamerického standardu se snídaní, plná penze při 2denním výletu do Uyuni, piknik při výletě v Chile, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, fakultativní programy, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 8 500 Kč (v červenci 9 900 Kč), let letadlem nad Nazcou 2 700 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 2 900 Kč, do 85 000 Kč za 3 650 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

J
Miloslava J.    
Zdravím do CK Poznání, od 8.9.-27.9.2022 jsem byla s Vaší CK a průvodkyní Pavlou Teichmanovou na poznávací dovolené Peru, Bolívie, Chile. Zážitek to byl úžasný a určitě na takovou dovolenou nikdy nezapomenu, fotek jsem nafotila přes 2000 a to jsem ještě každý den třídila, počasí bylo nádherné všude, časový posun a nadmořská výška to už bylo náročnější, ale nadšený cestovatel to všechno překoná. Píšu ale proto, že naprosto úžasný byl od prvního okamžiku přístup paní průvodkyně, všechno nám pomohla vyřídit, pokud to už nebylo zařízeno dopředu, všechno nám s klidem a úsměvem vždycky vysvětlila, absolvovala s námi návštěvy restaurací, kde bych si já třeba kvůli jazykové bariéře asi oběd v pohodě neobjednala, doprovodila nás na tržnice a pomohla vybrat co jsme si vymysleli, určitě to nebylo vždycky jednoduché při 12-ti lidech ale vždycky vše bylo v pohodě. Cestuji sice sama už 15 let, jezdím s více CK, většinou jsem byla spokojená, ale přístup Pavly byl úžasný. Ve svých 66 letech jsem neměla strach z cestování a chození po městech a NP, ale z toho, že neznám jazyk, že mě nikdo neporadí, kde si co koupit, že nebudu umět zaplatit kartou, někdy i v hotelu si neumím s něčím poradit. Na to na všechno jsme měli vždycky po ruce Pavlu a s klidem všechno zvládli. Moc a moc děkuji za krásné a pohodové zážitky hlavně díky ní. Asi před 13 lety jsem byla s Vaší CK ve Skandinávii a také byla úžasná průvodkyně, paní Jiřina, příjmení si už bohužel nepamatuji, asi máte dobrý vkus na vybírání průvodců. Přeji celému kolektivu hodně úspěchů v další práci, zdraví a osobní pohodu a budu se těšit na další dovolené, třeba i s Vaší CK.
20. 02 2024
T
Radek a Jitka T.    
Dobrý den, absolvovali jsme zájezd NP Peru, Bolívie, Chile v termínu 4.7. - 22.7.2019 a chtěl bych poděkovat za zájezd, jeho zvládnutou organizaci a skvělé průvodcovství Pavle Teichmanové. Byl to krásný zážitek. Děkujeme, Radek a Jitka Tůmovi
20. 02 2024