Portugalsko - Příroda, památky a chutě Lisabonu a Sintry - 2023/24 - CK Poznání
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Portugalsko - Příroda, památky a chutě Lisabonu a Sintry
neboli slovy portugalského básníka Luíse de Camõese "tam, kde země končí a moře začíná"
Lisabon Vás chytne za srdce svoji neopakovatelnou atmosférou, modrobílými dekorativními kachli "azulejos", křivolakými úzkými uličkami, kterými, když jede tramvaj, tak se musíte přilepit k nejbližším domovním dveřím, aby mohla projet. Budete obdivovat celou řadu památek Unesco i stavby manuelského slohu zdobené ornamentálními motivy, připomínající bohatství portugalské námořní velmoci v dobách její největší slávy. Ochutnáte vynikající speciality portugalské kuchyně – sladké koláčky, silnou kávu, tresku pokaždé jinak, výborné víno a to nejen portské, zaposloucháte se do tónů tesknícího fada a smočíte své nohy v Atlantiku…

Poznámka II: zájezd je organizován pro skupinu max. 16 osob.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do LISABONU, ubytování v 3* hotelu se snídaní (2 noci). Náš průvodce Vás provede nejenom po památkách, ale zprostředkuje vám i ochutnávku místní gastronomie.
2. den: prohlídka LISABONU – do čtvrti ALFAMA se dostaneme nejlépe historickou tramvají, která nás proveze křivolakými uličkami pod hrad São Jorge, odkud se naskýtá nádherný pohled na město, pak sejdeme dolů kolem katedrály SÉ do čtvrti zvané BAIXA, na slavné ulici RUA AUGUSTA ochutnáme krokety z tresky a zapijeme to sklenkou portského vína. Slavný výtah ELEVADOR DE SANTA JUSTA nás vyveze ke klášteru Carmo a den zakončíme sklenkou višňového likéru na náměstí ROSSIO. Večer můžeme zakončit společnou večeří za zvuků lisabonského "fada" (fakultativně).
3. den: dokončení prohlídky Lisabonu – čtvrť BELÉM: navštívíme KLÁŠTER DOS JERONIMOS, který symbolizuje zlatý věk portugalských objevů, ve stylu manuelské gotiky, BELÉMSKOU VĚŽ i PAMÁTNÍK MOŘEPLAVCŮ. Zastavíme se ve staré belémské cukrárně na proslulý koláček "pastel de Belém" se silnou portugalskou kávou. Odpoledne přejez na ubytování v lokalitě Sintra, kde nás čeká 4* hotel přímo u moře (3 noci).
4. den: dnes nás čeká přímořské letovisko CASCAIS s písečnými plážemi a přístavem, který chrání citadela. Boca do Inferno ("Pekelná ústa" kde se vlny tříští o skály). Pěší túra po pobřežních útesech (dle zájmu cca 5-10 km) až k mysu CABO DA ROCA, nejzápadnějšímu kousíčku pevninské Evropy, maják, procházka po útesech, pod nimiž bouří vlny Atlantiku, později odpoledne relaxace u moře.
5. den: královské letovisko SINTRA obklopené lesy s velmi příjemným klimatem, kde si nejen králové vybudovali svá letní sídla, která jsou vpravdě pohádková. Prohlídka královského PALÁCIO NACIONAL vyzdobeného tradičními portugalskými "azulejos". Dle zájmu rezidence QUINTA REGALEIRA a odpoledne PALÁC PENA s nádherným parkem.
6. den: odlet z Lisabonu do ČR.

Stravování: snídaně

5x snídaně

Ubytování: hotel

2 noci v 3* hotelu v Lisabonu, 3 noci v 4* hotelu přímo u moře v oblasti Sintra

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka Praha - Lisabon vč. let. tax a poplatků v max. výši 9 500 Kč, 2x ubytování v 3* hotelu v Lisabonu se snídaní, 3x ubytování v 4* hotelu se snídaní u moře v oblasti Sintra, městská hromadná doprava v Lisabonu, doprava pronajatým mikrobusem mimo Lisabon, pobytovou taxu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 5 900 Kč, večeře s živou hudbou fado v Lisabonu 1 890 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu za 420 Kč

Podobné zájezdy