Pohodový týden v Alpách - Rakousko, Itálie - Ötztalské údolí s kartou a termály - 2024/25 - CK Poznání
w_Alpy_Otztal_IMG_E9355

Pohodový týden v Alpách - Rakousko, Itálie - Ötztalské údolí s kartou a termály

7denní zájezd
  Náročnost 2.5
polopenze stravapolopenze hotel **** ubytováníhotel **** autokarem dopravaautokarem
Pohodový týden v Alpách - Rakousko, Itálie - Ötztalské údolí s kartou a termály
Předběžné pokyny k zájezdu
Tento zájezd nás zavede do údolí Ötztal, pár kilometrů za Innsbruckem. Údolí dlouhé 60 kilometrů nabízí nepřeberné množství možností. Celý horský masiv má kolem 250 třítisícovek, 60 z nich je vyšších než 3 400 m. Poznáme kouzlo horské přírody, ale také se zúčastníme cesty do dávných časů, do života před 5 000 lety. Ve vesnici Ötzi-Dorf vystoupáme kolem nejvyššího vodopádu Tyrolska, který se řítí do hloubky 159 metrů, vyjedeme lanovkou do výšky 3 058 m n. m., kde se otevírá 360-stupňové panorama, projdeme se pod ledovci u nejvýše položené vesnice v Tyrolsku. Vykoupeme se v nejmodernějších termálech Tyrolska atd. Obrovskou výhodou je i karta Ötztal Premium Card, která zaručuje bezplatné využívání lanovek, údolního busu, koupališť atd. Náš komfortní ****hotel leží až na samém konci údolí v malém městečku Obergurgl v nadmořské výšce 1 930 m n. m. a nabízí krásné 2lůžkové pokoje se sprchou a WC, sat. TV, telefonem a fénem. Bohatá snídaně a večeře menu min. o 3 chodech. Strava v tomto hotelu nadchne určitě každého z vás, patří mezi to nejlepší, co rakouská gastronomie nabízí. Součástí hotelu je i relaxační zóna se saunami, tureckou lázní atd.

Poznámka: Na základě nově aktualizovaných informací od provozovatele lanovek bude v létě 2024 mimo provoz lanovka Hochgurgelbahn I+II. Naopak bude v oblasti Hochgurglu v provozu lanovka Kirchenkarbahn I+II. Z tohoto důvodu dochází ke změně programu 5. programový den.

Poznámka II: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Plzeň (svoz pořádáme od 4 osob). Dětské ceny platí jen u ubytování s 2 dospělými osobami.

Dětské slevy: 0 - 3 roky: zdarma, 4 - 5 let: 3 000 Kč, 6 - 15 let: 1 000 Kč (děti ubytované se 2 dospělými).
Nikola
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 21.07. - 27.07.24 neděle - sobota
Změna programu oproti katalogu, GARANCE ODJEZDU, průvodce: J. Ježek
Kód termínu 24AOE01930
Cena
19 690 Kč
cena za 7 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR ve velmi ranních hodinách do OBERGURGLU (2 000 m), ubytování, krátká procházka po okolí, večeře.
2. den: snídaně, odjezd busem do SÖLDENU (1 377 m), výjezd ledovcovou silnicí a lanovkou na RETTENBACHJOCH (2 990 m) krátký výstup na vyhlídku a zpět stejnou cestou na horní stanici, sjezd lanovkou. Základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑50 m, ↓1000 m): pěšky panoramatickou cestou až do VENTU (1 900 m) a zpět do hotelu. Lehčí varianta zpět do SOLDENU, výjezd lanovkou Gaislachkoglbahn, kterou vyjedeme až do výšky 3 058 m na GAISLACHKOGL, odkud jsou fantastické výhledy po ledovcích. Sjezd lanovkou do SÖLDENU, odjezd busem na hotel, večeře.
3. den: snídaně, odjezd naším busem do nejvýše položené vesnice v Tyrolsku, do VENTU (1 895 m). Základní varianta (2 z 5; 7 hod., ↑500 m, ↓950 m): lanovkou na STAHLEIN (2 356 m), poté pod druhou nejvyšší horu Rakouska WILDSPITZE (3 772 m) na BRESLAUER HÜTTE (2 844 m), pod ledovcovými jazyky po cestě č. 919 k chatě VERNAGTHÜTTE (2 755 m) a zpět do Ventu údolím Rofental. Jedná se o překrásnou středně těžkou túru s několika fantastickými výhledy na okolní ledovce. Těžší varianta (3 z 5; 8 hod., ↑700 m, ↓1 150 m): výstup na "třítisícovku" WILDES MANNIE (3 023 m). Lehčí varianta (1,5 z 5; 5 hod., ↑400 m, ↓400 m): údolím Rofental až k salaši HOCHJOCH HOSPITZ (2 412 m), všichni zpět busem, večeře.
4. den: snídaně, lehce odpočinkový den, dopoledne odjezd busem do UMHAUSENU (1 050 m). Základní varianta (2 z 5; 3 hod., ↑400 m): pěšky k ÖTZI-DORFU, prohlídka historického obydlí Ötziho, poté kolem vodopádů STUIBENFALL (1 400 m) do Niederthai (1 480 m), odpoledne návštěva jedinečného wellness centra AQUA DOME v Längenfaldu - nová atrakce tohoto údolí, horké prameny v krásném prostředí s výhledy na vrcholky Alp - nádherné zpestření zájezdu – z důvodu omezení počtu osob je vstup zpoplatněn částkou cca 37 Euro. Alternativou je zdarma výjezd lanovkou z OETZ (900 m) na HOCHOETZ (2 030 m), cestou Zentralalpenweg k staré chatě BIELEFELDER (2 205 m) a zpět dolní cestou k horní stanici stejné lanovky, sjezd dolů do údolí a odjezd na hotel. Večeře typická regionální.
5. den: Do programu zájezdu bude jako náhrada zařazen výjezd lanovkou KIRCHENKARBAHN I+II s výstupem na vyhlídku (1,5 z 5; 1 hod., ↑100 m, ↓100 m) do výšky 2 950m nedaleko italské hranice s výhledy italské Dolomity a rakouská vrcholy oblastí Stubai a Ötztal. Dále bude do programu zařazena turistická trasa v Söldenu (1,5 z 5; 2 hod., ↑200 m, ↓300 m) s výchozím bodem od další nově zprovozněné lanovky GIGILJOCHBAHN (2 250 m) k mezistanici lanovky GAISLACHKOGELBAHN (2 150 m) a následným výjezdem na stejnojmenný třítisícový vrchol využitý mimo jiné pro natáčení filmu s Jamesem Bondem. Nově bude do programu také zařazen výjezd místním (případně českým) autobusem do průsmyku TIMMELSJOCH (2 474 m) umístěného na rakousko-italské hranici. Přidané části programu budou vhodným způsobem zařazeny do programu tohoto dne (případně dalších programových dnů). O detailní podobě programu každého dne Vás, jako obvykle, bude podrobně informovat průvodce zájezdu.
6. den: snídaně, od hotelu pěšky či lanovkou k chatě DAVIDS HÜTTE (1 950 m), přes nádherný les pinií k jedinečnému vodopádu a okruh dokončíme kolem chaty Nederhuette (2 104 m) zpět k našemu hotelu. Lehčí varianta jen procházka údolím k chatě Davids Hütte a zpět. Odpoledne odjezd do ČR.
7. den: příjezd do ČR v časných ranních hodinách.

Stravování: polopenze

polopenze.

Ubytování: hotel ****

****hotel.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh, 5x snídaně, 5x večeře, vstup do relaxační zóny, karta Ötztal Premium Card dle programu, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 6 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 525 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

Š
Jiří Š.    
Dobrý den, byl jsem v minulém týdnu účastníkem zájezdu do Ötztálských Alp, který provázely Jana Trepková a Linda Dvořáčková. Chtěl bych tímto emailem oběma holkám velice poděkovat za dobře odvedenou práci, kdy byly vždy velmi milé a snažily se kdykoliv vyjít vstříc všem klientům s případnou radou či vzniklým drobným problémem. Dle mého odvedly velmi dobře svou práci průvodkyň od prvotního setkání s klienty až po závěrečný příjezd do ČR a přispěly tak k dobré náladě během celého zájezdu. Velké poděkování patří též oběma řidičům, kteří zvládali plánované přesuny s naprostým přehledem a též se chovali vstřícně k účastníkům. Vaší CK patří dík za dobrou volbu hotelu, kde bylo ubytování a zejména strava opravdovým zážitkem. Pokud by se našel někdo, kdo byl s něčím nespokojen a bude si na "něco" ze zmíněného zájezdu stěžovat , tak to bude asi totální "debil" a "hnidopich", protože průvodkyně byly bezva holky, místní hory jsou opravdu neskutečné, počasí bylo výborné, k pobytu v hotelu netřeba nic dodat a denní volba programu byla velmi rozmanitá pro všechny kategorie lidí, kteří mohli volit náročnost túr dle své kondice či mohli zvolit případný relax dle svých pocitů a představ :-). Hezký den přeje Jan Šedivý z Tanvaldu
6. 02 2023