Rakousko - Po rovině napříč Alpami* - 2024/25 - CK Poznání
rakousko-cyklo-11030300-w

Rakousko - Po rovině napříč Alpami*

5denní zájezd
  Náročnost 1.5
polopenze stravapolopenze apartmán ubytováníapartmán autokarem dopravaautokarem
Tauernská cyklistická stezka
• rovinaté cyklostezky obestřené velehorami
• historický Salcburk
Unikátní zážitek: jedeme téměř po rovině, po cyklostezce, kterou lemuje hradba Vysokých Taur a masívy Vápencových Alp. Stezky podél alpských řek Salzach, Lammer, Taurach a Enns vedou šťavnatými pastvinami, míjí upravené selské usedlosti. NOVĚ jsme pro více pohody zvolili ubytování ve St. Martinu am Tennengebirge. Nejoblíbenější zájezd v historii CK TRIP – již na 200 zájezdů!

Povrch a profil: asfalt, částečně šotolinové cesty. Profil: rovinatý. Vhodné pro všechny typy kol.

Poznámka: Tento zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Trip.

Poznámka II: RELAXACE: večerní návštěva THERME AMADÉ (vstupné 19,50 EUR/2 h. vč. sauny; uskuteční se při zájmu min. 8 účastníků). Zdarma vstup do Seeparku v St. Martinu (jezírko, atrakce) denně po 15 h + na celý den 1× za pobyt.
TIP: možnost objednání svačin na etapu (40 Kč/1 svačina, objednávka i platba na místě).

Termíny a ceny

Termín 11.09. - 15.09.24 středa - neděle
MÍSTA NA OVĚŘENÍ
Kód termínu 24CTS11801
Cena
11 570 Kč
cena za 5 dní

Program zájezdu

1. den: po ranním přesunu z ČR busem do RAKOUSKA na kolech od tajemného jezírka Hintersee divokou soutěskou Strubklamm a z kopce do údolí řeky SALZACH (25-30 km).
2. den: etapa úvodní částí Tauernské cyklostezky podél řeky Salzach oblastí Vysokých Taur přes Mittersill, Kaprun do ZELL AM SEE (49 km), s přídavkem okolo Zellerského jezera (+ 15 km).
3. den: Z vyhlášeného lyžařského střediska Obertauern v sedle Nízkých Taur k horskému jezeru a sjezd po Taurašské a Enžské cyklostezce do Altenmarktu k aquaparku (32 km; možnost koupání) nebo dále do St. Martina (50 km).
4. den: Ze St. Martina přes Wagrain do St. Johannu im Pongau a do nově upravené spektakulární soutěsky Liechtensteinklamm. Po Tauernské cyklostezce do Bischofshofenu (54 km).
5. den: Údolím řeky Lammer na Tauernskou cyklostezku a historickými městy Golling a Hallein s proslulými cukrárnami a třítisíciletou historií těžby soli do Salcburku, projížďka historickým centrem (40 km). Odjezd do ČR.

Stravování: polopenze

4x polopenze. Snídaně v Pensionu Heidi. Večeře v restauraci Gasthof Post (200 m od Heidi, vyhlášená kuchyně, důraz na regionální produkty): předkrm, polévka, salát, výběr ze dvou hlavních jídel, dezert. Stravování začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu.

Ubytování: apartmán

4x ve studiích a apartmánech (www.apartmany-heidi.cz) pro 2–4 osoby s 2–4lůžkovými ložnicemi s příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou, TV v Pensionu Heidi. K dispozici též apartmány pro 5–8 osob. Sleva 1200 Kč/os./pobyt na přistýlce. WiFi zdarma. V jídelně možnost posezení, stolní hry, konzumace nápojů za Kč i z vlastních zdrojů. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s obchody, restauracemi a koupalištěm. Zdarma trampolína, šipky, stolní fotbal.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem vč. kola, ubytování, polopenze, povlečení a ručník, pobyt. taxa, informační materiály, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

  • vstupné do Therme Amadé (cca 23 EUR/2 h vč. sauny), vstupné soutěska Liechtensteinklamm (11 dosp./6 děti EUR). Ceny z roku 2023, možnost skupinových slev., vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj za příplatek 2000 Kč/os./pobyt, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 350Kč

Podobné zájezdy