Rakousko - Po rovině napříč Alpami - 2023 - CK Poznání
Náročnost 1.5
polopenze stravapolopenze apartmán ubytováníapartmán autokarem dopravaautokarem
Tauernská cyklistická stezka
• rovinaté cyklostezky obestřené velehorami
• historický Salcburk
Unikátní zážitek: jedeme téměř po rovině, po cyklostezce, kterou lemuje hradba Vysokých Taur a masívy Vápencových Alp. Stezky podél alpských řek Salzach, Lammer, Taurach a Enns vedou šťavnatými pastvinami, míjí upravené selské usedlosti. NOVĚ jsme pro více pohody zvolili ubytování ve St. Martinu am Tennengebirge. Nejoblíbenější zájezd v historii CK TRIP – již na 200 zájezdů!

Povrch a profil: asfalt, částečně šotolinové cesty. Profil: rovinatý. Vhodné pro všechny typy kol.

Poznámka: Tento zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Trip.

Poznámka II: RELAXACE: večerní návštěva THERME AMADÉ (vstupné 19,50 EUR/2 h. vč. sauny; uskuteční se při zájmu min. 8 účastníků). Zdarma vstup do Seeparku v St. Martinu (jezírko, atrakce) denně po 15 h + na celý den 1× za pobyt.
TIP: možnost objednání svačin na etapu (40 Kč/1 svačina, objednávka i platba na místě).

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Program zájezdu

1. den: po ranním přesunu z ČR busem do RAKOUSKA na kolech od tajemného jezírka Hintersee divokou soutěskou Strubklamm a z kopce do údolí řeky SALZACH (25-30 km).
2. den: etapa úvodní částí Tauernské cyklostezky podél řeky Salzach oblastí Vysokých Taur přes Mittersill, Kaprun do ZELL AM SEE (49 km), s přídavkem okolo Zellerského jezera (+ 15 km).
3. den: po Tauernské cyklostezce historickými městy s proslulými cukrárnami. Centrem SALCBURKU do keltského města HALLEIN s třítisíciletou historií těžby soli a přes malebný Golling do údolí řeky Lammer (40 km).
4. den: z vyhlášeného lyžařského střediska OBERTAUERN v sedle Nízkých Taur k horskému jezeru a sjezd po Taurašské a Enžské cyklostezce do Altenmarktu k aquaparku (32 km) nebo dále do St. Martina (50 km).
5. den: ze St. Martina přes Wagrain do ST. JOHANN im Pongau. Po Tauernské cyklostezce do Bischofshofenu (50 km). Odjezd do ČR. Povrch: asfalt, částečně šotolinové cesty. Profil: rovinatý. Vhodné pro všechny typy kol.

Stravování: polopenze

4x polopenze (česky hovořící personál). Večeře i snídaně – výběr ze dvou variant (první a poslední den menu jednotné), začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Nebo bez polopenze z vlastních zásob ve vybavených kuchyňkách apartmánů (INFO V CK.). Nápoje za Kč.

Ubytování: apartmán

4x ve studiích a apartmánech (www.apartmany-heidi.cz) pro 2–4 osoby s 2–4lůžkovými ložnicemi s příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou, TV v Pensionu Heidi. K dispozici též apartmány pro 5–8 osob. Sleva 1200 Kč/os./pobyt na přistýlce. WiFi zdarma. V jídelně možnost posezení, stolní hry, konzumace nápojů za Kč i z vlastních zdrojů. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s obchody, restauracemi a koupalištěm. Zdarma trampolína, šipky, stolní fotbal.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem vč. kola, ubytování, polopenze, povlečení a ručník, pobyt. taxa, informační materiály, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj za příplatek 2000 Kč/os./pobyt, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 350Kč

Podobné zájezdy