Pohodový týden v Alpách - St. Anton - Perla západního Tyrolska s kartou - 2024/25 - CK Poznání
výhled na horské jezero a masiv Lechtalských Alp

Pohodový týden v Alpách - St. Anton - Perla západního Tyrolska s kartou

7denní zájezd
  Náročnost 2
polopenze stravapolopenze hotel **** ubytováníhotel **** autokarem dopravaautokarem
Pohodový týden v Alpách - St. Anton - Perla západního Tyrolska s kartou
Předběžné pokyny k zájezdu
Tento zájezd vás zavede do majestátných hor Lechtálerských Alp, které jsou turistickým eldorádem západního Tyrolska. Ubytováni jsme přímo v srdci lyžařského velmi známého zimního střediska St. Antonu v centru na pěší zóně v ****komfortním hotelu (útulné pokoje s vlastním sociálním zařízením, sat TV.), který nabízí také vlastní krytý bazén, saunu, parní lázeň i infrasaunu. Snídaně je bohatá a večeře menu o min. 3 chodech. Značnou výhodou je i karta, s kterou lze zdarma po celou dobu zájezdu využívat busy v okolí a také jeden den lanovky neomezeně (pro naši skupinu zdarma celý 3. den), dále muzeum a bazén ve St. Antonu. Během 5 dnů podrobně poznáme celé okolí tohoto kouzelného městečka jak ze soutěsky Rosannaschlucht, tak i z nejvyššího bodu Valugabahn 2 809 m. Projdeme se i údolím k jezeru Verwallsee s krásným visutým mostem či panoramatickou cestou k přehradě Speicher Kartell.

Poznámka: Poznámka: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Plzeň (svozy se realizují od 4 osob!).

Poznámka II: Dětská cena platí při ubytování se 2 dospělými.

Dětské slevy: 0 - 12 let: 1 000 Kč (děti ubytované se 2 dospělými).
Nikola
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 03.08. - 09.08.24 sobota - pátek
volné pokoje + doobsazení pro muže, GARANCE ODJEZDU, průvodce: Š. Steklá
Kód termínu 24ARD01873
Cena
17 990 Kč
cena za 7 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd ve velmi pozdních večerních hodinách klimatizovaným autobusem z ČR do Rakouska.
2. den: v časných ranních hodinách příjezd do Rakouska do SANT ANTONU (1 430 m), snídaně při příjezdu, ubytování dle možností hotelu, od hotelu pěšky naučnou stezkou přes soutěsku ROSANNASCHLUCHT a přes nově postavený visutý most až k jezeru VERWALLSEE - zpět částečně stejnou cestou, ideální túra na příjezdový den (náročnost 2 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓100 m), večeře, nocleh.
3. den: snídaně, pěšky k lanovce VALLUGABAHN, výjezd lanovkou až do výšky 2 809 m, odkud je fantastický kruhový výhled jak do Lechtálských Alp, tak i na Verwallgruppe. Vydáme se dle vlastních možností na základní trasu (2,5 z 5; 6 hod., ↑100 m, ↓560 m): z mezistanice JAHNUTURM (2 660 m), kam sjedeme z Vallugy, kolem 2 romantických jezer k další lanovce GALZIG (2 100 m), odkud sjedeme lanovkou až k hotelu, večeře, nocleh.
4. den: snídaně, odjezd busem do průsmyku ARLBERGPASS (1 793 m) základní varianta (2 z 5; 6-7 hod., ↑600 m, ↓600 m): krásnou náhorní planinou jezerní okružní túrou kolem PEISCHELKOPF (2 412 m) a hlavně kolem fantastických jezer MAROISEE (Dolní i Horní) i chaty KALTENBERGHÜTTE zpět do průsmyku, kde bude čekat náš autobus. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., ↑250 m, ↓250 m): od průsmyku na druhou stranu k menšímu jezeru MAIENSEE (1 850 m) přes ARNENSATTEL (2 057 m) a zpět k našemu autobusu. Všichni zpět do hotelu, večeře, nocleh.
5. den: snídaně, odjezd busem do LECHU (1 450 m), výjezd lanovkou na RÜFIKOPF (2 362 m) základní varianta (2 z 5; 4 hod., ↑600 m, ↓600 m): krásná panoramatická túra k chatě STUTTGARTER HÜTTE (2 280 m) odkud sestoupáme kolem chaty TRITTALPE (1 950 m) až do ZÜRSU (1 730 m). Lehčí varianta jen menší okruh kolem jezera MONZABONSEE (2 195 m) zpět k horní lanovce a fakultativně sjezd do LECHU. Odjezd do hotelu s vyzvednutím první skupiny v Zürsu. Večeře, nocleh.
6. den: snídaně, pěšky k dolní stanici lanovky RENDLBAHN, výjezd do výšky 2 030 m, základní varianta (2 z 5; 6 hod., ↑100 m, ↓600 m): panoramatickou cestou až k přehradě SPEICHER KARTELL (2 020 m) a zpět údolní cestou kolem potoka MOOSBACH k chatě TRITSCH ALM (1 725 m), kde bude možné občerstvení a do hotelu znovu podél potoka ještě hodinku, lehčí varianta jen výjezd lanovkou, krátká procházka panoramatickou cestou a zpět k horní stanici lanovky RENDLBAHN, kterou sjedeme zpět do St. Antonu, večeře, nocleh. Příplatek pouze za zpáteční lanovku (6 EUR).
7. den: snídaně, dopoledne odjezd do ČR s příjezdem v pozdních odpoledních hodinách.

Stravování: polopenze

polopenze.

Ubytování: hotel ****

Ubytováni jsme přímo v srdci lyžařského velmi známého zimního střediska St. Antonu v centru na pěší zóně v ****komfortním hotelu (útulné pokoje s vlastním sociálním zařízením, sat TV.), který nabízí také vlastní krytý bazén, saunu, parní lázeň i infrasaunu.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, karta St. Anton Card, lanovka Rüfikopf (pouze nahoru), lanovka Rendlbahn (pouze nahoru), doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 5 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 525 Kč

Podobné zájezdy