Pohodový týden na kole - Slovinsko - Kranjska Gora - TOP cyklotrasy na rozhraní tří států - 2024/25 - CK Poznání
Slovinsko - turistické centrum Kranjska Gora

Pohodový týden na kole - Slovinsko - Kranjska Gora - TOP cyklotrasy na rozhraní tří států

8denní zájezd
  Náročnost 2.5
polopenze stravapolopenze hotel **** ubytováníhotel **** autokarem dopravaautokarem
Pohodový týden na kole - Slovinsko - Kranjska Gora - TOP cyklotrasy na rozhraní tří států
Zájezd nás zavede na rozhraní tří států, a to Slovinska, Itálie a Rakouska. Cyklovarianta nám zase ukáže ty nejhezčí části jedinečných cyklotras Alpe Adria Radweg (italsky Ciclovia) či tzv. Královskou slovinskou cyklotrasu až do Bledu. Ubytováni jsme v komfortním ****hotelu ve Slovinsku v Kranjske Goře, v útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením, satelitní TV, trezorem a fénem. Snídaně i večeře jsou velmi bohaté. Součástí hotelu je například i vlastní krytý bazén, vířivka a dvě sauny. Dále můžeme využít jedinečný wellness Larix s bazény.

Poznámka: Počet elektrokol na zájezdu je omezen. Elektrokolo musí být zaznamenáno do smlouvy o zájezdu formou příplatkové služby. Při nenahlášení do CK bude jeho přeprava zamítnuta.

Poznámka II: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno. Svozy platí pouze pro pěší variantu! Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s pěší variantou, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.

Dětské slevy: 0 - 5 let: 3 000 Kč, 6 - 11 let: 1 700 Kč (děti ubytované se 2 dospělými).
Nikola
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 27.07. - 03.08.24 sobota - sobota
VYPRODÁNO, GARANCE ODJEZDU, průvodce: Lukáš Martinek
Kód termínu 24AFY01434
Cena
19 390 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR v podvečerních hodinách do Slovinska.
2. den: příjezd do KRANJSKE GORY (810 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu. Později dopoledne od hotelu projedeme světoznámé slovinské lyžařské středisko KRANJSKA GORA s malebným jezerem JASNA a jeho slavnou sochou ZLATOGORA. Od jezera pokračujeme po ALPE ADRIA TRAIL podél potoka PIŠNICA až k velmi zajímavé RUSKÉ KAPELICI. Odtud jen pak sjezd zpátky do hotelu (celkem 25 km). Možnost prodloužení o výstup do sedla Vršič (1611 m.n.m.). Večeře.
3. den: po snídani pojedeme kolem pramenů řeky SÁVY, navštívíme skokanské můstky PLANICA a jezera ledovcového původu Laghi di Fusine. Po tělese bývalé železnice dojedeme až do italského střediska TARVISIO, kde se napojíme na velmi známou cyklotrasu Alpe Adria. Nejdříve překročíme hranice do Rakouska a za městečkem ARNOLDSTEIN naložíme kola do autobusu (40 km). Alternativou prodloužení trasy je výstup do průsmyku WURZEN PASS (velmi strmý výjezd), kde překročíme opět slovinské hranice a čeká nás jen krátký sjezd přímo do hotelu (55 km). Všichni večeře.
4. den: po snídani budeme pokračovat podél řeky SÁVY. Okrajem Triglavského národního parku údolím říčky Radovna doputujeme až k lázeňskému městečku BLED, ležícím na břehu stejnojmenného jezera. Projedeme i kolem jedné z největších přírodních pozoruhodností Slovinska, soutěsky VINTGAR, kde se po zaparkování kol projdeme touto fantastickou divokou soutěskou. Po prohlídce už nás čeká jen dojet na kole do Bledu, kde ještě objedeme BLEDSKÉ JEZERO (50 km). Zpět pojedeme naším busem společně s "pěšáky". Všichni večeře.
5. den: snídaně, společný den s pěší variantou: busem na parkoviště pod skokanské můstky, pěšky k chatě DOM V TAMARJU (1 108 m), krátký výstup k menším vodopádům IZVIR NADIŽE, zpět k pramenům řeky SÁVY a pěšky do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑100 m, ↓100 m): od skokanských můstků přímo k pramenům Sávy a zpět do hotelu, odpoledne možnost využít hotelového bazénu, večeře.
6. den: po snídani přejedeme busem do TARVISIA, kde se opět napojíme na dálkovou cyklotrasu CICLOVIA, ale tentokrát pojedeme po tzv. PONTEBBANĚ. Těleso bývalé železnice nás povede desítkami mostů a tunelů úzkým údolím říčky FEMMA. Zastavme se na nádraží Chiusaforte, kde na nás dýchne duch staré železnice. V městečku Pontebba překročíme bývalé rakousko-italské hranice (do r. 1918). VENZONE, staré město zbořené roku 1976 při zemětřesení, bylo nově postaveno dle středověké předlohy. Nyní je zde na každém rohu levandulový obchůdek (55 km). Skoro celá trasa vede z kopce, takže je to opravdu příjemná a snad i odpočinková trasa, kterou zvládne každý. Z Venzone pak naším busem zpět do hotelu. Všichni večeře.
7. den: snídaně, dopolední vyklizení pokojů, poslední využití bazénů nebo prohlídka KRANJSKÉ GORY. Navečer odjezd do ČR.
8. den: příjezd do ČR.

Stravování: polopenze

polopenze.

Ubytování: hotel ****

Ubytováni jsme v komfortním ****hotelu ve Slovinsku v Kranjske Goře.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 5 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků za 600 Kč, přeprava elektrokola 1 000 Kč

Podobné zájezdy