Pohodový týden v Alpách - Slovinsko - Kamnické Alpy a termály Dobrna - 2024/25 - CK Poznání
7denní zájezd
  Náročnost 1.5
polopenze stravapolopenze hotel *** ubytováníhotel *** autokarem dopravaautokarem
Pohodový týden v Alpách - Slovinsko - Kamnické Alpy a termály Dobrna
Předběžné pokyny k zájezdu
Již osvědčený zájezd nás zavede do jedinečných termálních lázní, které se nacházejí ve stejnojmenné obci v severní části Slovinska a jsou vzdálené 11 km od města Velenje. Skryté před severním větrem a otevřené jižnímu slunci nabízejí tolik slunečných dní jako nikde jinde ve Slovinsku. Malebná a čistá příroda ve spojení s mírným středohorským klimatem jsou ideální pro strávení klidné dovolené s poznáním tohoto kraje, samozřejmě, i s využitím termálních lázní. Dále okusíme turistiku v Logarské dolině, kde vstoupíme do světa alpské krasavice řeky Savinje, navštívíme květinovou zahradu, budeme se toulat po Malé Planině s krásnými výhledy atd. Jsme ubytováni v ****hotelu v pokojích s vlastním sociálním zařízením, sat. TV, telefonem. Snídaně i večeře jsou velmi bohaté a lázně nabízejí možnost využití vyhřívaných vnitřních či venkovních bazénů či whirlpoolu.

Poznámka: Dětské ceny platí jen při ubytování s 2 dospělými osobami.

Poznámka II: Poznámka: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno (svozy se realizují od 4 osob!).

Dětské slevy: 0 - 5 let: zdarma, 6 - 10 let: 2 200 Kč, 11 - 14 let: 1 000 Kč (děti ubytované se 2 dospělými).
Nikola
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 03.08. - 09.08.24 sobota - pátek
volné pokoje + doobsazení pro ženu, GARANC ODJEZDU, průvodce: B. Bubeníčková
Kód termínu 24KTT01970
Cena
Sleva 5%   17 490 Kč 16 590 Kč
cena za 7 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd ve večerních hodinách z ČR do Slovinska.
2. den: příjezd do hotelu v DOBRNE (380 m), dopolední snídaně a ubytování dle možností hotelu. Základní varianta (náročnost 1,5 z 5; 3 hod., ↑200 m, ↓200 m): od hotelu částečně po cestě zvané Loška trail kolem jezer až k sestavě památkových mlýnu - VOVKOV MLIN a PETAČEV MLIN, při zpáteční cestě možnost navštívit zříceninu hradu KAČNIK (514 m), zpět do hotelu, večeře.
3. den: snídaně, odjezd naším busem do LOGARSKÉ DOLINY (730 m). Základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑650 m, ↓650 m): projdeme se směrem k pramenům řeky kolem vodopádů RINKA a PLESNIK (4 km), celé údolí je obklopeno věncem jedinečných hor Kamniško-savinjského pohoří. Zájemci vystoupí do sedla OKREŠELJ (1 396 m) - výhledy na Alpské vrcholy, náročnější trasa dle času k sedlu KAMNIŠKO (1 864 m) a zpět. Cestou do hotelu zastávka u kláštera a kostela v NAZARJE, koupání, večeře.
4. den: snídaně, odjezd naším busem a lanovkou do GOLTE (1 500 m). Základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑450 m, ↓450 m): okružní cesta s nádhernými výhledy do okolí přes SMREKOVEC, cestou do hotelu ještě zastávka a návštěva zříceniny a farmy v ŠOSTAJNU, busem do hotelu, koupání, večeře.
5. den: snídaně, částečně odpočinkový den. Odjezd do VELENJENA na prohlídku hradu (historie okolí, sbírky z Afriky, které muzeu věnoval Čech F. V. Foit), návštěva květinového parku MOZIRSKI GAJ v MOZIRJE, odjezd busem do hotelu, koupání, večeře.
6. den: snídaně, odjezd do KAMNIK (850 m). Základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑250 m, ↓640 m): výjezd lanovkou do ŠIMNOVCE (1 407 m), výstup na GRADIŠČE (1 668 m), zpět k lanovce a sjezd do údolí. Všichni odjezd na hotel, večeře.
7. den: snídaně, odjezd do ČR s večerním příjezdem.

Stravování: polopenze

Snídaně i večeře jsou velmi bohaté.

Ubytování: hotel ***

Jsme ubytováni v ****hotelu v pokojích s vlastním sociálním zařízením, sat. TV, telefonem. Snídaně i večeře jsou velmi bohaté. Lázně nabízejí možnost využití vyhřívaných vnitřních či venkovních bazénů či whirlpoolu.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, vstup do termálních bazénů, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy a lanovky cca 80 Euro a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 5 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně horské turistiky a připojištění stornopoplatků 525 Kč

Podobné zájezdy