Pohodový týden v Alpách - Slovinsko - Perla Julských Alp - Bled - 2024/25 - CK Poznání
Jezero Bled v Julských Alpách

Pohodový týden v Alpách - Slovinsko - Perla Julských Alp - Bled

8denní zájezd
  Náročnost 2
polopenze stravapolopenze hotel **** ubytováníhotel **** autokarem dopravaautokarem
Pohodový týden v Alpách - Slovinsko - Perla Julských Alp - Bled
Předběžné pokyny k zájezdu
Není snad známější slovinské turistické atrakce než jezero Bled s ostrovním kostelíkem a působivým hradem. Bled se nachází v podhůří Julských Alp, těsně na hranici Triglavského národního parku. A právě poloha hotelu vybízí ke krásným túrám v srdci národního parku i k nádherným procházkám u Bledského nebo Bohinjského jezera. Poznáme také známé horské středisko Kranjska Gora a poslední den nás okouzlí nejznámější slovinská soutěska Vintgar. Prohlédneme si též kouzelné vodopády v údolí triglavských jezer nebo se projedeme lodí po jezeře. Jsme ubytováni v ****hotelu v centru Bledu, jen 300 m od Bledského jezera, v 2lůžkových pokojích se sprchou/WC, telefonem, sat. TV. Určitě oceníte i stravování - bohaté snídaně i večeře. Hosté mají ještě navíc zdarma vstup do bazénu ve vedlejším hotelu.

Poznámka: Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno (svozy se realizují od 4 osob!).

Poznámka II: Dětské ceny platí pro děti ubytované se 2 dospělými osobami.

Dětské slevy: 0 - 12 let: 2 000 Kč (děti ubytované se 2 dospělými).
Nikola
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 29.06. - 06.07.24 sobota - sobota
VYPRODÁNO, GARANCE ODJEZDU, průvodce: L. Abaffyová
Kód termínu 24AAS01742
Cena
19 390 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR do Slovinska.
2. den: příjezd do BLEDU, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, poté plavba lodí po jezeře ledovcového původu s návštěvou ostrova BLEJSKI OTOK včetně kostelíku, kde si můžete zazvonit na ZVON PŘÁNÍ, odpoledne možnost prohlídky BLEDSKÉHO HRADU, večeře.
3. den: snídaně, odjezd busem k nádherně položenému BOHINJSKÉMU JEZERU (525 m). Základní varianta (náročnost 2 z 5, 6 hod., ↑750 m, ↑750 m): túra kolem vodopádu SLAP SAVICA až k půvabnému jezeru CRNO JEZERO (1 294 m) a zpět. Těžší varianta (3 z 5, 7 hod., ↑1 200 m, ↓1 200 m): pro zdatnější výstup na vrchol PRŠIVEC (1 761 m) s dech beroucím pohledem na TRIGLAV a jezero, hřebenový sestup k "ďáblovu" HUDIČEVU MOSTU do osady STARA FUŽINA (546 m). Lehčí varianta (1,5 z 5, 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): lodí po jezeře ke kostelíku SV. JANEZ KRSTNIK (13. stol.) a dále do FUŽINY. Odjezd busem do hotelu, večeře.
4. den: snídaně, autobusem do nitra Julských Alp - sedlo VRŠIČ (1 611 m). Základní varianta (2 z 5, 5 hod., ↑700 m, ↓700 m): výstup na MALA MOJSTROVKA (2 332 m), odkud jsou za pěkného počasí nádherné výhledy na Dolomity a Vysoké Taury s vrcholem Grossglockner. Lehčí varianta (1,5 z 5, 4 hod., ↑300 m, ↓300 m): jen krátký výstup až pod štíty velikánů podle schopností každého z vás a zpět stejnou cestou. Odpoledne zastávka v horském středisku KRANJSKA GORA na procházku k pramenu řeky SÁVY. Odjezd autobusem do hotelu, večeře.
5. den: snídaně, odjezd busem do KRANJSKE GORY, prohlídka města s procházkou k jezeru JASNA s ikonickou sochou kozoroha, odpoledne přejezd do vesnice MOJSTRANA a procházka k jedinečnému vodopádu PERIČNIK, z kterého padá voda z více než 50 metrové výšky, večeře
6. den: snídaně, odjezd busem opět k BOHINJSKÉMU JEZERU, výjezd lanovkou k chatě VOGEL (1 540 m) s nádherným výhledem na jezero a Julské Alpy. Základní varianta (2 z 5, 5 hod., ↑350 m, ↓350 m): výstup přes vrchol GLOBOKO na VOGEL (1 922 m), zpět k horní stanici lanovky, sjezd lanovkou nebo pěšky do horského střediska RIBČEV LAZ, odjezd do hotelu, večeře. Lehčí varianta (1,5 z 5, 4 hod., ↑130 m, ↓130 m): pěšky jen ZADNJI VOGEL (1 413 m) a okruhem zpět k horní stanici, poté stejná cesta jako ostatní.
7. den: snídaně, pěšky k nejznámější soutěsce Slovinska - VINTGAR, kterou projdeme až do BLEJSKA DOBRAVA, zpět k Bledskému jezeru vlakem, poslední možnost prohlídky kouzelného Bledského jezera s možností koupání nebo jen relaxace na břehu jezera a poté odjezd do ČR v odpoledních hodinách.
8. den: příjezd do ČR v ranních hodinách.

Stravování: polopenze

Určitě oceníte i stravování - bohaté snídaně i večeře.

Ubytování: hotel ****

Jsme ubytováni v ****hotelu, jen 300m od Bledského jezera v 2lůžkových pokojích se sprchou/WC, telefonem, sat. TV a minibarem.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy a lanovky cca 75 Eur a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 6 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků za 600 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

O
J. O.    Most, Česko
90%
K dispozici nejsou žádné komentáře tohoto hodnocení
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
22. 07 2024
H
I. H.    Praha, ČR
100%
informovanost od průvodců a jejich komunikaci s účastníky zájezdu, ochota vyjít vstříc a podat vysvětlení o náročnosti túr ubytování - výbava pokoje (varná konvice, káva, čaj, lednice) + koupelna s kompletním servisem (fén, toaletní potřeby) velmi chutná strava (polopenze) příjemná cesta v prostorném autobusu od společnosti Intertrans Plzeň skladba výletů, aktivit, túr
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
20. 07 2024