Island - Sedm divů Islandu

Náročnost 1 letecky bus hotel chatka penzion snidane

Poznejte s námi Island. Uvidíme gejzír Strokkur, vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss a také hlavní město Reykjavík. Bonusem je lodní výlet v ceně na ostrůvky Vestmann.


Úvod:

Dovolená na Islandu, o jaké sníte! Během pobytu na vlastní oči spatříme všechny zázraky přírody této jedinečné země. Staneme u početných nespoutaných vodopádů na divokých řekách, budeme obdivovat monumentální ledovcové splazy ledovce Mýrdalsjökull a respekt v nás určitě vzbudí gejzír Strokkur, pravidelně vystřikující vroucí vodu až do výše 20 m. Zastavíme se také u krásných vodopádů Seljalandsfoss a Skógafoss, vykoupeme se v teplé říčce obklopeni pastelovými barvami „duhových hor“ Landmannalaugar a projdeme se národním parkem Þingvellir, kde byl založen nejstarší parlament světa. Prohlédneme si též hlavní město Islandu Reykjavík. Budeme se pohybovat v krajině sopek a lávových polí, vývěrů síry a v neposlední řadě se nám v oblastech horkých pramenů naskytne možnost za jakéhokoliv počasí relaxovat v termálních bazénech. Noclehy jsou zajištěny v komfortních chatkách nebo v hotelu ve 2lůžkových pokojích. V termínech od 25. 8. a 10. 9. je obecně možnost spatřit polární záři.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet večer z Prahy (za příplatek z Košic). Dovolená na Islandu začne příletem na letiště Keflavík, kde přistaneme kolem půlnoci. Transfer na nocleh.
 • 2. den: dnes nás čeká vrchol našeho islandského putování, tzv. zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívíme sídlo biskupství v osadě SKÁLHOLT a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem STROKKUR, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád GULLFOSS na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku ÞINGVELLIR (UNESCO). V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – ALÞING. Kolem geotermální elektrárny Nesjavellir se vrátíme na místo ubytování.
 • 3. den: výlet na vulkanické VESTMANNSKÉ OSTROVY – lodní jízdenka je zahrnuta v ceně zájezdu, kde můžeme vystoupit na aktivní sopku Eldfell, která naposledy explodovala v roce 1973. Ostrov Heymaey je též známý početnými ptačími koloniemi. Program tohoto dne se neuskuteční v termínech od 25. 8. a 10. 9.
 • 4. den: dnes se vydáme do islandského vnitrozemí, do turisticky atraktivní geotermální oblasti LANDMANNALAUGAR. Jedná se o pohádkově barevnou oblast uprostřed divokých hor. Díky svěží barevnosti se Landmannalaugaru přezdívá „duhové hory“. Z turistického střediska, které leží v srdci oblasti na pokraji lávového pole, se návštěvníkům nabízí pestrá paleta pěších výletů různé obtížnosti. Místním unikátem, který každoročně přitahuje nejen zahraniční turisty, ale i samotné Islanďany, je možnost koupele a dobití energie po náročných i lehčích túrách v přírodní laguně s termální vodou, která vzniká soutokem horké a chladnější říčky. V případě nesjízdnosti silnic nebo špatného počasí navštívíme místo Landmannalaugaru podobně barevnou geotermální oblast u městečka Hveragerði včetně možnosti koupání v teplé říčce.
 • 5. den: cestou po jižním pobřeží můžeme v dáli zahlédnout zasněžený vrcholek sopky Hekla a uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece SKÓGÁ poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu SKÓGAFOSS. Na nejjižnějším mysu Islandu DYRHÓLAEY budeme obdivovat skalní bránu a u městečka VÍK vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní. Na zpáteční cestě se zastavíme u splazu ledovce SÓLHEIMAJÖKULL a pod světoznámou sopkou EYJAFJALLAJÖKULL se projdeme u vodopádu SELJALANDSFOSS, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss.
 • 6. den: dopoledne se zájemci mohou zúčastnit plavby za pozorováním velryb, zatímco ostatní mohou navštívit expozice vulkanologie nebo architektonický skvost REYKJAVÍKU – kulturní dům Harpa. Odpoledne je na programu krátká společná prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme mj. radnici „u rybníka“, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Dovolená na Islandu skončí večerním koupáním v unikátních termálních lázních MODRÁ LAGUNA (viz příplatek 1 900 Kč, nutno objednat při přihlášení), pro ostatní určí průvodce náhradní program dle zájmu a počtu lidí. Odlet do Prahy kolem půlnoci.
 • 7. den: ráno přílet do Prahy (*za příplatek přípoj do Košic).
 • Poznámka I: Změna programu v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena. Změna pořadí dnů programu dle aktuálních podmínek na Islandu vyhrazena.
 • Poznámka II: termíny jsou na 5 nocí kromě termínů 25.8. – 30.8. a 10.9. – 15.9., které jsou pouze na 4 noci (neuskuteční se program 3. dne).
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Island vč. let. tax a poplatků, autobus nebo mikrobus na Islandu dle velikosti skupiny, trajekt na Vestmannské ostrovy a zpět (kromě termínů od 25. 8. a 10. 9.), ubytování (dle počtu nocí) v chatkách KOMFORT nebo v hotelu KOMFORT (v termínech 20.6. - 26.6., 20.7. - 26.7., 10.9. - 15.9., 2lůžkové pokoje s WC, sprchou a povlečením), snídaně (dle počtu nocí), 3x večeře o dvou chodech (termín od 10. 9.), 4x večeře o dvou chodech (termíny od 20. 6. a 20. 7.), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné cca 12 000 ISK (100 EUR) vč. velrybího safari a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: vstup do Modré laguny (včetně ručníku a 1 nápoje) 1 900 Kč, 4x večeře o dvou chodech (u termínů na 5 nocí) 3 600 Kč, 3x večeře o dvou chodech (u termínu od 25. 8.) 2 700 Kč, odlet z *Košic: cena na vyžádání.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníChatka
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaVídeň, Berlín, PrahaQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist