Termíny - přidat do oblíbených
15.08.20 - 21.08.2020PCH0127215 490 KčPřidat

Polsko - Polské Bieszczady na kole v pohodě - hotel

klimatizovaný autobus hotel polopenze cyklistika

Nejdivočejší kout Polska, plný lesů a polonin, to jsou Bieszczady. Pokud chcete utéct od civilizace, zamiřte právě sem. Jakkoliv opuštěné, divoké a nepřístupné, jsou bieszczadské hory protkány hustou sítí lesních a polních cest, které jsou ideální pro cyklistické eskapády a jezdit po nich přináší opravdové potěšení. Nedávají tady prý dobrou noc lišky, ale spíše medvědi, rysi a vlci. Dá se tady celé týdny toulat a užívat si noční oblohy bez oslnění z města. Cesty údolími karpatských polonin nás zavedou na místa spojená s dávnými národy Lemků a Bojků.

Úvod:

Nejdivočejší kout Polska, plný lesů a polonin, to jsou Bieszczady. Pokud chcete utéct od civilizace, zamiřte právě sem. Jakkoliv opuštěné, divoké a nepřístupné, jsou bieszczadské hory protkány hustou sítí lesních a polních cest, které jsou ideální pro cyklistické eskapády a jezdit po nich přináší opravdové potěšení. Nedávají tady prý dobrou noc lišky, ale spíše medvědi, rysi a vlci. Dá se tady celé týdny toulat a užívat si noční oblohy bez oslnění z města. Cesty údolími karpatských polonin nás zavedou na místa spojená s dávnými národy Lemků a Bojků. Poněkud rušněji bude u přehrady Solina, která je největší v zemi. K atrakcím parku, který leží v Podkarpatském vojvodství, patří i vlaková úzkokolejka původně vozící dřevo, dnes turisty. Klasická železnice sleduje stopy Švejka putujícího tímto zapomenutým koutem Polska na haličskou frontu. Většina tras vede po asfaltových a šotolinových cestách vhodných též pro trekkingová kola. Některé úseky vedoucí přes hřebeny jsou vhodné pro „horaly“. Zájezd je zcela bez nočních přejezdů!

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
15.08.20 - 21.08.20 20PCH01272 15 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: ranní odjezd z ČR, průjezd Polskem, večerní příjezd do Bieszczad, ubytování v centru Bieszczad ve středisku USTRZYKI GÓRNE.
 • 2. den: po silnici podél říčky Wolosaty do SMOLNIKU, kde se nachází dřevěný kostel sv. Michala Archanděla z 18. století zařazeného mezi památky UNESCO. Dále pokračujeme podél řeky San do DWERNIKU, kde si prohlédneme další z řady dřevěných kostelů sv. Michala Archanděla. Poté odbočíme na lesní cyklostezku vedoucí údolím skrze Caryňské poloniny podél kempů a Caryňského potoku. Následně vyjedeme na silnici, po které se vydáme směrem zpět od BEREŽKI do BRZEGI GORNE, kde nás bude čekat autobus, který nás zaveze na ubytování (40 km).
 • 3. den: po silnici vyjíždíme přímo z hotelu až do malé vsi CHMIEL s dřevěným kostelem sv. Mikuláše. Pokračujeme podél řeky San k ZATWARNICA, kde odbočíme na lesní cyklostezku. Pomocí pozvolného stoupání (400 m) jedeme k hřebenům, lesní cesta nás dovede až do obce LUTOWISKA, kde se zastavíme na nákupy a následně pokračujeme na kole přímo do hotelu (44 km).
 • 4. den: ráno autobusem do městečka CISNA. Dopolední výlet úzkokolejkou údolím říčky Solinky do nitra bieszczadských lesů. Již na kole budeme sjíždět z vrcholu 720 m do údolí Oslawy, kde budeme pokračovat podél stejnojmenné říčky až do vesničky TURZAŇSK s dalším dřevěným kostelíkem zaneseným na seznamu UNESCO (40 km). Údolím kolem řeky pojedeme až do většího města ZAGORZ. Odkud se vracíme autobusem zpět do ubytování (58 km). Alternativně lze tento den využít jako odpočinkový a po příjezdu do Turzaňsk jet do Sanoku autobusem s prohlídkou skanzenu (33 km). Autobusem obě skupiny zpět na ubytování.
 • 5. den: celodenní pěší túra k trojmezí Polska, Slovenska a Ukrajiny - na vrchol KREMENEC (1 221 m). Ze sedla Przelecz Wiznianski vystoupáme na vrchol WIELKA RAWKA (1302 m) s výhledy na bieszczadské poloniny a do Podkarpatské Rusi na Ukrajině. Podél polsko-ukrajinské hranice dojdeme k trojmezí. Přes hřeben DZIAL sestoupíme do WETLINY. Autobusem zpět na ubytování.
 • 6. den: celodenní výlet na kole do nejvýchodnější části Bieszczad. Horská silnice nás zavede k zubří rezervaci. Dále opuštěnou krajinou sjedeme k řece SAN tvořící hranici s Ukrajinou. Podél řeky pokračujeme k vřesovišti TARNAWA. Opuštěnou krajinou po štěrkové cestě pozvolna směřujeme vzhůru až do výšky 800 metrů. Pro zájemce je možnost po štěrkové cestě si prodloužit výlet dále až k zaniklé vesnici BENIOWA se zbytky hospodářských budov a základy kostela. Budeme projíždět vesnici MUCZNE se stylovou zájezdní restaurací a zakončíme jej u zubří farmy, odkud nás autobus doveze zpět na ubytování (Trasa: 55 km / s prodloužením 65 km).
 • 7. den: ráno po snídani odjezd domů, tranzit Polskem, večerní návrat do ČR.
 • Poznámka I: Uvedené svozy neplatí pro tento cyklozájezd.
 • Poznámka II: Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s pěší variantou zájezdu, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (2 000 km) včetně dopravy kol v krytém přívěsu, 6x ubytování v hotelu s polopenzí, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, sportovní instruktor, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné do památek, fakultativní akce, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj v hotelu 3 800 Kč.
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: 6x ubytování v hotelu.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 800 Kč
 • příplatek za pojištění pro případ covid-19 - 210 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Polsko Polsko
Bieszczady Bieszczady
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaHradec Králové, Olomouc, Pardubice, Praha, svoz Brno, svoz Plzeň
Zájezdy do destinací
Polsko - zájezdy
Bieszczady - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist