Termíny - přidat do oblíbených
23.08.20 - 28.08.2020ASO0109313 990 KčPřidat

Pohodový týden v Alpách - Rakousko - Solná komora s kouzelnými smaragdovými jezery

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika bazén Náročnost 1.5

Projdeme se legendami opředenou poutní cestou, vyjedeme zubačkou na “Ovčí horu“, odkud je kruhový výhled na 14 solných jezer, budeme se toulat balvanovým labyrintem či sestoupáme krásnou přírodou z vrcholku Zwoelferhornu. Dále se svezeme letní sáňkařskou dráhou či navštívíme rodný dům matky W.A.Mozarta. Nesmí chybět ani túra velkolepou soutěskou Burggrabenklamm a poté kolem sluncem prostoupeného jezera Schwarzensee.


Úvod:

Tento zájezd je určen pro všechny ty, kteří chtějí poznat okolí nejkrásnějšího jezera Salzburska - Wolfgangsee. Obrovskou výhodou je ubytování právě u jezera Wolfgangsee, které umožňuje co nejpečlivější seznámení s tímto skvostem. Projdeme se legendami opředenou poutní cestou, vyjedeme zubačkou na „Ovčí horu“, odkud je kruhový výhled na 14 solných jezer. Dále se svezeme letní sáňkařskou dráhou či navštívíme rodný dům matky W.A.Mozarta. Odpočinkový den je rozdělen na dvě části a to na návštěvu světoznámých solných lázní Bad Ischl nebo kombinací návštěvy tohoto městečka s krásnou procházkou skalní cestou. Krásný ***pension je připraven nám zajistit pěkné ubytování s veškerým komfortem (pokoje se sprchou/WC, sat.TV). Určitou nezanedbatelnou předností je i vlastní krytý bazén a pláž u jezera (20 min. chůze). Protože v tomto programu nebudou žádné noční přejezdy, pak lze celkově říci, že tento zájezd patří mezi nejvíce pohodové ze všech našich nabídek „Pohodových týdnů“.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
23.08.20 - 28.08.20 20ASO01093 bude realizován v roce 2021 13 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd v brzkých ranních hodinách do ABERSEE (570 m) odpoledne ještě procházka podél jezera do města STROBL (542 m), letní sáňkařská dráha a lodí zpět na ubytování, večeře.
 • 2. den: snídaně, ráno odjezd do ST.GILGENU (545 m), základní varianta (1,5 z 5; 6 hod., ↑270 m, ↓280 m) pěšky poutní cestou přes horu FALKENSTEIN (717 m) kolem kaple se zázračnou vodou až do ST. WOLFGANGU (540 m), krátká prohlídka městečka (slavný křídlový oltář a promenáda), výjezd zubačkou na SCHAFBERG (1 782 m), odkud je kruhový výhled na 14 jezer, zpět zubačkou a lodí přes jezero WOLFGANGSEE k pensionu, večeře. Lehčí varianta je místo pěšky ze St. Gilgenu přejezd lodí.
 • 3. den: snídaně, odjezd mýtnou silnicí na POSTALM do výšky cca 1 050 m, základní varianta (2 z 5; 4 hod., ↑380 m, ↓380 m) známou panoramatickou stezkou ALMBLUMENWEG až k chatě LIENBACHHÜTTE (1 431 m) zpět přes horskou hospůdku HUBER (1 346 m) až na parkoviště k našemu busu. Odpoledne zpět na hotel, večeře.
 • 4. den: snídaně, odjezd busem do královského města BAD ISCHL - romantické lázeňské městečko, které bývalo letním sídlem císařského dvora. Základní varianta (2 z 5; 4 hod., ↑220 m, ↓220 m), výjezd lanovkou k chatě KATRINALM (1 416 m), výstup na KATRIN (1 542 m), odkud je jedinečný výhled na lázeňské městečko a okolí, pokračujeme horskou stezkou na HAINZEN (1 638 m), okruh dokončíme sestupem na horní stanici lanovky, sjezd dolů a ještě možnost prohlídky CÍSAŘSKÉ VILY či překrásného středu města s vyhlášenou cukrárnou. Lehčí varianta (1,5 z 5; 6 hod., ↑120 m, ↓120 m): z vyhlídky KATRIN zpět na lanovku a dále stejný program. Všichni odjezd na hotel busem, večeře.
 • 5. den: snídaně, pěšky po jižním břehu jezera do ST.GILGENU (545 m), návštěva rodného domu matky W.A.MOZARTA, základní varianta (2 z 5; 4 hod., ↑300 m, ↓300 m), výjezd lanovkou na horu ZWOELFERNHORN (1 522 m), odtud panoramatickou cestou PILLSTEIN PANORAMA RUNDWEG kolem salaše ILLINGERBERGALM (1 210 m) zpět na horní stanici lanovky, sjezd dolů a pěšky (nebo fakultativně lodí) zpět do hotelu. Jedná se o vcelku snadnou vyhlídkou trasu nad jezerem WOLFGANGSEE s jedinečnými výhledy na panorama Alp.
 • 6. den: snídaně, dopoledne odjezd do ČR s krátkou zastávkou u HALSTATTU, příjezd v pozdních večerních hodinách.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí pouze při ubytování se 2 dospělými.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 5x snídaně, 4x večeře, 1 x regionální večeře, vstup do krytého bazénu, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 300 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 210 Kč.
 • Stravování: 5x snídaně, 4x večeře, 1 x regionální večeře.
 • Ubytování: Krásný ***pension je připraven nám zajistit pěkné ubytování s veškerým komfortem (pokoje se sprchou/WC, sat.TV). Určitou nezanedbatelnou předností je i vlastní krytý bazén a pláž u jezera (20 min. chůze).
 • Umístění: Rakousko - Abersee

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 300 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 210 Kč
 • dítě 0 - 5 let - 10 990 Kč
 • dítě 6 - 11 let - 12 490 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Rakousko Rakousko
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, svoz Jihlava, svoz Brno, svoz Ostrava, svoz Plzeň, Poděbrady, Praha, Tábor
Zájezdy do destinací
Rakousko - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist