Termíny - přidat do oblíbených
16.06.21 - 23.06.2121VIK0128433 490 KčPřidat

Pohodový týden - Řecko - NP Vikos a moře u proslulé Pargy

Náročnost 2 letecky klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Novinka

Pevninská část Řecka a její nejkrásnější přírodní místa v kombinaci s koupáním v průzračně čistém moři u města Parga * Kláštery na slepencových skalách Meteora * Bájná řeka nářků Acheron * Největší evropský kaňon Vikos * Turisty neobjevená horská oblast Tzoumerka s kamennými vesnicemi


Úvod:

Pevninská část Řecka není pro turisty z Čech tolik známa, a přitom právě v pohoří Pindos leží ty největší poklady řecké přírody. Navštívíme nezapomenutelné kláštery v oblacích Meteora, divoký a neschůdný kraj Zagori, největší evropský kaňon Vikos a pro cizince neznámé hory oblasti Tzoumerka. Turisktiku a poznávání zakončíme relaxací u průzračně čistého moře, kde si dosyta užijeme místních restaurací a kaváren a bude čas i na typickou kávu frappé.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
16.06.21 - 23.06.21 21VIK01284 33 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Prevezy, transfer do města IOANNINA, večeře.
 • 2. den: přejezd do oblasti NP VIKOS, zastávky u kamenných mostů ZAGORI, poté přejezd do horské kamenné vesničky MONODENDRI a na vyhlídku OXIA, ze které jsou dechberoucí výhledy do největšího evropského kaňonu VIKOS, který dosahuje hloubky až 900 m. Následuje přejezd na další neopakovatelnou vyhlídku ve vesničce VIKOS. Pro zájemce možnost turistiky na „dno“ kaňonu podél koryta řeky (stezka začíná ve vesnici Monodendri a končí v obci Vikos, kde vás vyzvedne i náš autobus).
 • 3. den: po snídani přejezd do oblasti TZOUMERKA. Navštívíme největší kamennou vesnici v Řecku SYRRAKO, odtud nenáročný pěší výlet do sousední vesničky KALARITES. Přejezd k vodopádům KOUIASSA, u kterých se nalézá malebná kavárna otevřená v budově původního mlýna. Při odjezdu zastávka u kláštera HOLY KIPINAS vytesaného do skály. Po celou dnešní cestu vás budou provázet neopakovatelné výhledy na hory NP TZOUMERKA.
 • 4. den: přejezd do oblasti TYMFI, prohlídka kamenných vesniček MIKRO a MEGALO PAPIGO, celodenní túra rozeklaným vápencovým masivem – náročnější výstup na krasovou planinu ASTRAKA pod stejnojmenným vrcholem, možnost občerstvení na horské chatě. Zdatnější dojdou až k jezírku DRAKOLIMNI. Pro méně zdatné turisty den strávený k okolí vesniček – např. SKALNÍ JEZÍRKA připravená ke koupání.
 • 5. den: po snídani přejezd ke klášterům METEORA, které jsou vystavěny na nepřístupných skalních homolích a dříve se do nich mniši dostávali kladkami či po žebřících. Do vybraných klášterů i nahlédneme. Odpolední přejezd k moři do oblasti PARGA.
 • 6. den: relaxace u moře nebo možnost návštěvy BENÁTSKÉHO HRADU v Parze, v jeho areálu je krásné posezení v kavárně s nezapomenutelným výhledem na místní ostrůvky. Fakultativně možnost lodního výletu na ostrovy PAXOS a ANTIPAXOS.
 • 7. den: po snídani návštěva antických vykopávek NEKROMANTEIO. Poté budeme pokračovat do vesnice GLYKI. Odtud se vydáme po slavné stezce SKALA TZAVELENAS, která vede nad bájnou řekou nářků – ACHERON. Bude čas i na koupání a brodění proti proudu řeky do její soutěsky.
 • 8. den: snídaně, odlet dle letového řádu zpět do Prahy.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 9 000 Kč, transfery z a na letiště, 7x ubytování v hotelu s polopenzí (4x v oblasti Ioannina, 3x v oblasti Parga), výlety dle programu, pobytovou taxu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 360 Kč, do 80 000 Kč za 960 Kč.
 • Ubytování: 7x ubytování v 3* hotelu - 4x v oblasti Ioannina, 3x centrálně umístěný hotel v Parze

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 500 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 3 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 360 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa - 960 Kč
 • připojištění pro případ pandemie - 240 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Řecko Řecko
Typ zájezduPoznávací zájezdy s turistikou
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Řecko - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy