Pohodový týden - Řecko - Zelený ostrov Kefalonia a Odysseova Ithaka - 2024/25 - CK Poznání
Řecko - ostrov Ithaka

Pohodový týden - Řecko - Zelený ostrov Kefalonia a Odysseova Ithaka

8denní zájezd
  Náročnost 1.5
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Pohodový týden - Řecko - Zelený ostrov Kefalonia a Odysseova Ithaka
Největší z Jónských ostrovů – Kefalonie není dosud tolik ovlivněn turismem jako okolní známější ostrovy. Ohromí vás svými smaragdově zelenými lesy a průzračným mořem s těmi nejhezčími plážemi, které jsou obklopeny bílými skalami. Navštívíme nejvyšší vrchol ostrova, krasové jeskyně i místní kláštery. S ostrovem je spojen i svátek Proměnění páně ve vesnici Markopoulo, kde se každoročně dějí nevysvětlitelné věci, kolem kostela se objevují hadi, kteří zaplaví celé okolí. Pokud se tak nestane, blíží se něco zlého. Na jednodenní výlet pak vyrazíme na nedaleký ostrov Ithaka, který byl podle Homéra sídlem krále Odyssea. Ubytováni budeme v 3* hotelu a samozřejmostí je snídaně a večeře v ceně zájezdu.
Veronika
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 06.06. - 13.06.24 čtvrtek - čtvrtek
VYPRODÁNO, Garance odjezdu
Kód termínu 24GRX02010
Cena
37 990 Kč
cena za 8 dní
Termín 19.09. - 26.09.24 čtvrtek - čtvrtek
Kód termínu 24GRX02011
Cena
38 490 Kč
cena za 8 dní
Termín 05.06. - 12.06.25 čtvrtek - čtvrtek
průvodce: Jana Trepková
Kód termínu 25GRX02010
Cena
40 490 Kč
cena za 8 dní
Termín 11.09. - 18.09.25 čtvrtek - čtvrtek
průvodce: Jana Trepková
Kód termínu 25GRX02011
Cena
40 990 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy na Kefalonii, transfer do hotelu, večeře.
2. den: přejezd do nejsevernější vesničky ostrova FISKARDO. Společně se vydáme k benátskému majáku a projdeme se kolem ruin byzantské baziliky. Pokračovat budeme po THE BATTERY TRAIL, která nás zavede na místní opuštěnou pláž, koupání v průzračně tyrkysové vodě, zpět do Fiskarda. Délka trasy je 5 km. Při cestě zpět do hotelu si uděláme zastávku v krásné vesnici ASSOS, zájemci mohou navštívit zdejší rozvaliny hradu. Poté se vykoupeme na jedné z nejkrásnějších pláží MYRTOS. Večeře.
3. den: po snídani strávíme den objevováním místních jeskyní. Jako první navštívíme krasovou DROGARATI CAVE, která byla vytvořena před 150 miliony let. Po prohlídce přejedeme k jezeru MELISSÁNI, které vzniklo propadem stropu původní jeskyně. Jezero si prohlédneme na lodičkách, díky kterým budeme obdivovat neopakovatelnou barvu vody. Podle řecké mytologie byla původní jeskyně místem Nymf. Odjezd zpět na hotel, volno u bazénu, či hotelové pláži, nákupy ve městečku Skala, večeře.
4. den: dnes nás čeká přesun lodí na ostrov ITHAKA. V přístavu už nás vyzvedne minibus, kterým se dostaneme do hlavního města ostrova VATHY, které je schované v zátoce. Naleznete tu spoustu kaváren, restaurací a krásný přístav, za návštěvu stojí i malé archeologické muzeum. Z města se přesuneme k nejvyššímu bodu ostrova, kde se nachází KLÁŠTER KATHARA, od kterého se můžete kochat výhledy téměř na celý ostrov. Poté nás čeká cesta skrz ostrov až do oblíbeného letoviska KIONI, které přímo vybízí k posezení u moře s místní kávou. Z přístavu cesta lodí zpět na Kefalonii, Večeře.
5. den: po snídani přejezd za poznáním přírodních krás západní strany ostrova na poloostrov PALIKI. Cestou ma poloostrov se nejdříve zastavíme v hlavním městě Argostoli u kamenného mostu De Bosset, neboli Drapanos Bridge, jedná se o nejdelší kamenný most přes moře v Evropě, který měří 690 metrů na délku. Dále budeme pokračovat na poloostrov PALIKI, dojedeme až na jih poloostrova k vyhlídce KOUNOPETRA, kde se až do zemětřesení v roce 1953 nacházel přírodní úkaz – skála pohybující se ve stejném rytmu s mořem. Poté se přesuneme k dalšímu přírodnímu úkazu na pláž XI, ta je známá díky svému červenému písku, o jehož původu se vedou dohady. Odpoledne se ještě zastavíme na koupání na krásné pláži PETANI. Po návratu na hotel večeře.
6. den: dnešní den bude ve znamení jednoduchého výstupu na nejvyšší vrchol ostrova – MOUNT AINOS 1 628 m.n.m. Náš autobus nás doveze pod vrchol a při pěkném počasí je z vrchu hory výhled na okolní ostrovy Zakynthos, Lefkáda a Ithaka. Po odjezdu od této hory se zastavíme u kláštera AGIOS GERASIMOS, jenž je zasvěcen ochránci Kefalonie. V blízkosti se nachází vinařství, kde máme možnost ochutnat místní víno Robola (cca 10 EUR), vinice leží přímo na svazích hory Ainos. Odjezd na hotel. Večeře.
7. den: po snídani přejezd na začátek trasy, kterou se dostaneme na kouzelnou, od civilizace odříznutou pláž KOUTSOUPIA. Začátek trasy je u pláže ANTISAMOS, odkud nás od koupání v průzračně čisté vodě dělí 6,5 km. Stejnou cestou zpět. Fakultativně lze na pláž zajistit dopravu privátní loďkou. Odjezd do hotelu, večeře.
8. den: snídaně, odlet dle letového řádu zpět do Prahy.

Stravování: polopenze

7x polopenze

Ubytování: hotel

7x ubytování v 3* hotelu

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 9 500 Kč, transfery z a na letiště, 7x ubytování v 3* hotelu s polopenzí, výlety dle programu, trajekt na Ithaku a zpět, pobytovou taxu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, fakultativní programy, vstupné (cca 55 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • rok 2024: 1lůžkový pokoj 4 900 Kč, rok 2025: 1lůžkový pokoj 5 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 560 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

H
E. H.    Mladá Boleslav
100%
Krásné ubytovaní, super kuchyň, úžasná delegátka,
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
12. 07 2024
L
A. L.    Mladá Boleslav
100%
vše
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
17. 06 2024