Pohodový týden - Itálie - Amalfské pobřeží a koupání v Paestu - 2024/25 - CK Poznání
8denní zájezd
8Skupinaosob
  Náročnost 1.5
vlastní stravavlastní hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Pohodový týden - Itálie - Amalfské pobřeží a koupání v Paestu
V rozmezí od 7. do 11. století našeho letopočtu bylo Amalfi samostatnou námořní republikou, která dokázala konkurovat Benátkám či Janovu, dnes je Amalfské pobřeží (Costiera Amalfitana) oblíbené u aristokracie jako lokalita pro letní dovolenou. U pobřeží zde kotví soukromé jachty a najdete zde ty nejdražší hotely. To však neubírá nic na kráse zdejšího romantického pobřeží, které proslulo nejen díky architektuře místních městeček, ale i díky rychle se zdvíhajícím svahům z Tyrhénského moře. Pobřeží je ideální pro pěší turistiku, kdy vás naprosto oslní zdejší výhledy na tento poloostrov. Zdejší typickou plodinou jsou citrony, které nás budou doprovázet téměř na každém kroku. Až se nabažíme Amalfského pobřeží, přesuneme se do oblasti Paestum, kde bude čas na koupání a odpočinek u Tyrhénského moře, vynechat zde však nemůžeme místní perlu zapsanou na seznam UNESCO – antické chrámy v Paestu.
Veronika
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 03.06. - 10.06.24 pondělí - pondělí
UZAVŘENO
Kód termínu 24AMF02504
Cena
39 990 Kč
cena za 8 dní
Termín 30.09. - 07.10.24 pondělí - pondělí
Kód termínu 24AMF02505
Cena
39 990 Kč
cena za 8 dní
Termín 02.06. - 09.06.25 pondělí - pondělí
Kód termínu 25AMF02504
Cena
41 490 Kč
cena za 8 dní
Termín 29.09. - 06.10.25 pondělí - pondělí
Kód termínu 25AMF02505
Cena
41 490 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z ČR do NEAPOLE. Přejezd do oblasti AMALFSKÉHO POBŘEŽÍ (4 noci).
2. den: dnešní den věnujeme prvnímu seznámení s tímto úchvatným pobřežím. Nejdříve nás čeká krátká prohlídka městečka RAVELLO, které je považováno z jedno z nejkrásnějších na světě. Vysoko nad tyrkysovým mořem leží ve svahu položené toto město oblíbené již v dávných dobách umělci a spisovateli. Poté budeme pokračovat do VALLE DELLE FERRIERE neboli Údolí mlýnů. Kdysi v tomto údolí byly zbudovány mlýny na výrobu papíru, údolí se vyznačuje specifickým klimatem díky své poloze stranou od studených severních větrů, díky tomu je zde možné nalézt botanické druhy, které vás v těchto místech překvapí. Cestou údolím potkáme mnohé vodopádky a bohatou přírodu. (1,5 z 5, 4 hod., ↑250 m ↓500 m). Cestu ukončíme ve městě AMALFI. Návrat na ubytování.
3. den: nejznámější turistická trasa na tomto pobřeží se nazývá STEZKA BOHŮ – SENTIERO DEGLI DEI (2 z 5, 6 hod., ↑50 m ↓650 m). Celá měří zhruba 9 km a nabízí fantastické výhledy na exponované amalfské pobřeží. Stezka byla pojmenována po podle legendy, kdy touto cestou prošla řecká božstva zachránit Odysea ze spárů sirén. Cesta nás dovede až do města POSITANO, jednoho z nejznámějších a nejfotografovanějších městeček na tomto pobřeží. Jistě vás ohromí úzké uličky města a domy naskládané jako ptačí hnízda na místní prudce se z moře zvedající svahy. Možnost zkrácení trasy z vesničky Nocelle místní hromadnou dopravou (fakultativně).
4. den: nevynecháme ani nejzápadnější cíp poloostrova a vydáme se na okružní trek po PUNTA CAMPANELLA. Provázet nás budou výhledy na blízký ostrov Capri a projdeme se op původně římské oslí cestě, která nás zavede až k majáku na samotném konci výběžku. V místě dnešního majáku pravděpodobně v antických dobách stál chrám zasvěcený bohyni Athéně. Cestou zpět zastávka na vrcholu MONTE SAN COSTANZO (485 m.n.m.), ze kterého je při pěkném počasí vidět na vrchol Vesuv či ostrov Ischia. (2 z 5, 5 hod., ↑↓450 m)
5. den: dopoledne ještě krátká procházka po trase SENTIERO DEI LIMONI (2,5 km), která je lemována citróny, místní vyhlášenou plodinou a poté již opustíme Amalfské pobřeží a zamíříme do oblasti PAESTUM (3 noci), kde strávíme následující dny až do odletu zpět domů. Odpoledne možnost koupání a odpočinku na místní pláži.
6. den: po snídani navštívíme nejvýznamnější archeologickou památku v této lokalitě – ANTICKÉ CHRÁMY PAESTUM. Tyto tři dochované zbytky chrámů v dórském slohu z 6. stol. př. n. l. vás nadchnou svojí zachovalostí. Chrámy byly zasvěceny bohům Héře, Apollónovi a Athéně. Součástí areálu je i malé archeologické muzeum.
7. den: volný den určený ke koupání. Fakultativně možnost návštěvy světoznámých POMPEJÍ, které v roce 79 n. l. zničil výbuch nedaleké sopky Vesuv.
8. den: přejezd na letiště a odlet z Neapole zpět do ČR.

Stravování: vlastní

7x snídaně, 3x večeře

Ubytování: hotel

4x nocleh v hotelu v lokalitě Amalfské pobřeží, 3x nocleh v hotelu v lokalitě Paestum

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 8 000 Kč, 7x nocleh v hotelu se snídaní, 3x večeře, transfer z a na letiště, jízdenky na místní hromadnou dopravu dle programu, místní transfery dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • místní doprava mimo program, ostatní strava, pobytová taxa, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 9 400 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 560 Kč