Termíny - přidat do oblíbených
27.10.22 - 08.11.2222SRX0147047 990 KčPřidat
09.11.22 - 21.11.2222SRX0147147 990 KčPřidat

Pohoda na Srí Lance s výlety

letecky bus hotel polopenze

Velmi pohodový zájezd s poznáváním. Ubytování je převážně na jednom místě u pláže s křišťálově čistým mořem. Jeden nocleh je ve vnitrozemí v nejposvátnějším budhistickém místě Kandy. Polopenze a výlety jsou v ceně.


Úvod:

Srí Lanka je krásný zelený ostrov s jedinečnými plážemi, historickými chrámy, srdečnými lidmi a stálým počasím. Právě bohatá flóra i fauna vás zaujme hned při příletu na ostrov. Každý druhý den se budete moci zúčastnit nějakého zajímavého výletu s naším průvodcem nebo se můžete oddávat lenošení na úžasné dlouhé pláži jen pár metrů od ubytování. Celou dobu budeme ubytováni v hotelu ve městě Hikkaduwa (kromě posledního noclehu) na jihozápadní straně ostrova. Pokoje jsou na místní poměry velmi komfortně vybaveny včetně sociálního zařízení, klimatizace, teplé vody. Vykoupat se můžete i v našem bazénu. Snídaně je podávána v hotelu a večeře v přilehlé restauraci. Během výletů poznáte historii této části ostrova, poslechnete si koncert stromových žab v pralese, projede se na lodi mezi mangrovníky po řece Madu Ganga, podniknete výpravu džípy mezi slony do národního parku atd.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
27.10.22 - 08.11.22 22SRX01470 Garance odjezdu 47 990 Kč Rezervovat
09.11.22 - 21.11.22 22SRX01471 47 990 Kč Rezervovat
22.03.22 - 03.04.22 22SRX02439 Uplynulý termín
01.03.22 - 13.03.22 22SRX01439 Uplynulý termín
18.11.21 - 30.11.21 21SRX01471 Uplynulý termín
08.11.21 - 20.11.21 21SRX01472 Uplynulý termín
01.03.21 - 13.03.21 21SRX01439 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z Prahy na SRÍ LANKU, transfer na ubytování, první seznámení s nádherným Indickým oceánem, večeře.
 • 3. den: snídaně, celodenní koupání s možností pozorování želv přímo v moři či se můžete kochat pohledem na pestrobarevné rybičky v malém korálovém útesu, večeře.
 • 4. den: snídaně, přejezd mikrobusem na návštěvu želví farmy jen pár kilometrů od hotelu, kde se seznámíte se záchranou těchto nádherných živočichů. Poté přejedeme do oblasti BALAPITIYA, odkud podnikneme zajímavou plavbu mezi mangrovníky po řece MADU GANGA, uvidíme vodní varany a nespočetné množství vodního ptactva. Během cesty zastavíme u některého z 66 ostrůvků s plantážemi hřebíčku či skořice. Na zpáteční cestě se zastavíme v městečku AMBALANGODA, centru výroby DŘEVĚNÝCH DÉMONICKÝCH MASEK, a pokud budeme mít štěstí, můžeme vidět tradiční tanec s maskami v místní taneční škole. Večeře.
 • 5. den: snídaně, celodenní koupání, možnost vyjížďky s průvodcem místním vlakem (už sama jízda je nezapomenutelným zážitkem) na jih od města do DODANDUWY, kde se nachází zajímavý chrám KUMARAKANDA VIHRA, k němuž vede ohromující schodiště. Večeře.
 • 6. den: velmi brzy ráno odjezd na prohlídku NP UDAWALAWE (nebo dle příznivějších podmínek NP YALA), který projedeme místním džípem. Park leží asi 200 km jihovýchodně od Colomba, na jižním konci hor, a zabírá rozlohu více než 30 000 ha. Rozkládá se v suché části ostrova s ročním úhrnem srážek 1524 mm a průměrnou teplotou 29 °C. Park se těší velkému množství slonů (kolem 500 jedinců), které je možné spatřit v početných stádech. Není neobvyklé spatřit volně se pasoucí slony a malá slůňata, které si spolu hrají během koupání v místním rezervoáru. Kromě toho se tu vyskytují vodní buvoli, vysoká zvěř, opice a příležitostně i leopardi. Tato oblast je bohatá i na výskyt ptactva. NP Udawalawe leží v okolí rezervoáru Udawalawe a zasahuje do dvou provincíí (Sabaragamuwa Province a Uva Province). Park protíná řeka Walawe, která také odděluje jednotlivé provincie. Pozdě odpoledne ještě možnost koupání na "naší" pláži", večeře.
 • 7. den: snídaně, celodenní koupání s možností nákupu zajímavých suvenýrů nebo fakultativně vyjížďka tuk-tukem k Muzeu tsunami, večeře.
 • 8. den: snídaně, půldenní výlet do malého deštného pralesa, kam chodí pouze místní. Projdeme se korytem říčky až k vodopádů, kde okusíme vodní masáž, vykoupeme se v malé zátoce pod vodopádem a přitom budeme poslouchat neutuchající řev stromových žab, který vás určitě překvapí svojí hlasitostí, večeře.
 • 9. den: snídaně, odpoledne odjezd vlakem do GALLE, které patří mezi skvosty pod záštitou UNESCO. Staré město Galle se navíc nepodobá jiným městům na ostrově. Nenajdete tu žádné buddhistické či hinduistické chrámy, nýbrž pravidelné ulice, masivní hradby, protestantské kostely a honosné koloniální domy. Vypadá to tu spíše jako v Holandsku než jako v jižní Asii. Město totiž založili evropští kolonizátoři - konkrétně Portugalci. Hradby pevnosti obklopují staré město, které je ale stále živým městem. Z hradeb je krásný výhled na město, ale především na Indický oceán. Prohlídku lze absolvovat i jako dopolední výlet. Večeře.
 • 10. den: snídaně, celodenní koupání s možností nákupu zajímavých suvenýrů nebo fakultativně vyjížďka tuk-tukem k muzeu tsunami, večeře.
 • 11. - 12. den: po snídani odjedeme na 2-denní výlet. Nejdříve cestou do báječného města KANDY, které se řadí mezi skvosty celé Srí Lanky, navštívíme botanickou zahradu PERADENIYA, která sloužila jako královská okrasná zahrada. Ze tří stran je ohraničena řekou Mahaveli ganga. Najdete zde sbírku orchidejí, zahradu koření, fíkus benjamín, který pokrývá 1600 m2, různé druhy palem a další stromy i kvetoucí keře a rostliny. Pak se již přesuneme do hotelu v KANDY, kde ještě před večeří shlédneme fakultativně tance místních umělců, které určitě stojí za to. Večeře. Druhý den, po snídani, se brzy ráno půjdeme podívat do Chrámu Budhova zubu, kde se údajně ukrývá nejdůležitější budhistická relikvie Srí Lanky - Budhův zub. Traduje se, že Budhův zub byl vytažen z jeho pohřební hranice a ve 4. století n. l. ho na Srí Lanku propašovala ve vlasech princezna Kalinga. Zub je ukrytý ve zlaté schránce, která je v dalších šesti schránkách typu matrljoška, a nejspíš ho nikdy nikdo neviděl, protože je možné spatřit pouze relikviář a to ještě ze vzdálenosti asi 3 metrů. Po prohlídce přejedeme do oblasti DAMBULY, která je známá skalním chrámem, jež je tvořený pěti samostatnými jeskyněmi obsahujícími kolem 150 zobrazení Buddhy. Po návštěvě tohoto skalního skvostu již pojedeme přímo na letiště se zastávkou na večeři. Odlet do ČR.
 • 13. den: přílet do ČR dle letového řádu.
 • Poznámka I: Pouze pro očkované klienty. Pro vstup nutný negativní PCR test.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka na Srí Lanku vč. let. tax a poplatků v max. výši 18 000 Kč, transfer na hotel, 10x nocleh v hotelu (9x Hikkaduwa, 1x Kandy), 10x polopenze, všechny výlety místním mikrobusem, zpáteční vlak do Galle, lodní výlet po řece Madu Ganga, džíp do NP včetně vstupu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní vstupy (Dambula, chrám v Kandy, botanická zahrada a tradiční tanec) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 5 000 Kč, vízum (orientační cena z r. 2020 je 990 Kč), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 975 Kč, do 80 000 Kč za 1 575 Kč.
 • Umístění: Hikkaduwa a okolí; Kandy a okolí.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 5 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 5 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 975 Kč
 • vízum - 1 300 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 575 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Srí Lanka - Cejlon Srí Lanka - Cejlon
Typ zájezduPoznávací zájezdy v exotice
UbytováníPenzion
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Srí Lanka - Cejlon - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Ivana Kolouchovátermín: 20.4. - 2.5.2017

Dobrý den, absolvovali jsme s Vaší CK Pohodu na Srí Lance s výlety v období 20.04. do 02.05.2017 s průvodkyní Alenou Zlámalovou. Byla jsem velmi překvapena skvělou organizací zájezdu. Alena byla velmi vstřícná, milá, velmi nám pobyt zpříjemnila, viděli jsme i spoustu věcí, které původně nebyly v plánu, což velmi oceňuji. Nic nebyl problém. Skvělé jídlo, skvělé ubytování se stále usměvavým majitelem penzionu, který se o nás velmi dobře staral, prostě skvělá dovolená s nezapomenutelnými zážitky, kterou nám nezkazili ani jeden nebo dva stále remcající účastníci zájezdu, ale lidé jsou různí... :-) ještě jednou děkuji za skvělou dovolenou.

Pavel a Lenka Netušilovi, Zbyněk Rainer a Petra Grollovátermín: 23.2. - 7.3.2017

Dobrý den,
byli jsme s Vaší cestovní kanceláří na exotickém zájezdu POHODA NA SRI LANCE s průvodkyní Alenou Zlámalovou.
Považuji za velmi důležité Vám zdělit, že Alena je velmi příjemná, ochotná a přátelská. Byli jsme opravdu spokojeni, určitě mluvím za celý kolektiv zájezdu, kde panovala vždy úžasná nálada.
Tímto děkujeme Aleně za krásnou dovolenou a určitě se budeme těšit na další poznání.
S pozdravem
Netušil Pavel
Netušilová Lenka
Rainer Zbyněk
Grollová Petra

Dana Šťastnátermín: 3.11. - 15.11.2016

Dobrý den,

v období od 3. do 15.11.2016 jsme se zúčastnili společně s přáteli zájezdu „ Pohoda na Srí Lance s výlety“, s průvodcem Jiřím Ježkem.

Prožili jsme nádhernou dovolenou a odvezli jsme si domů plno krásných zážitků.

Pokud má cestovní kancelář všechny průvodce jako je Jirka, nezbývá mi nic jiného, než Vám poblahopřát.

S přáním hezkého dne

Jana Richterovátermín: 26.2. - 9.3.2020


Poprvé jsme se potkali na letišti v Praze, bylo nás 7 (Hanka a Aleš, Táňa a Láďa a pak Šárka, Blanka a já) a průvodkyně Jana Trepková. A pak jsme si díky ní fantasticky užili dovolenou na Srí Lance. Ubytování v kouzelném penzionku Fin Lanka (pan majitel nás na letišti vítal s kytkou!), snídaně u bazénu a večeře s pohledem na šplouchající moře. Výlety na řeku Madu Ganga, návštěva slonů v národním parku Udawalawe, cesta do pralesa za vodou a opičkami, botanická zahrada v Kandy, Chrám Budhova zubu, v neposlední řadě jízda vlakem, autobusem i tuk tukem jsme díky naší Janě zvládli v naprosté pohodě, s kamarádském duchu a naprosto šťastni !! A tento stav trval po celý pobyt na Srí Lance. Výborná parta ochotna si kdykoliv pomoci, skvělá průvodkyně, profesionálka a kamarádka. A pak teplé moře, vlhko, že z vás teče, sluníčko od samého rána, šílený provoz na ulici (pro nás), troubení všech a na všechno, milí domorodci co chtějí prodat všechno......... prostě malý ráj, kam je radost se zase vrátit.
A tak si myslím, že mohu za všechny zúčastněné napsat : Jani, díky, když bude nějaké příště, tak s tebou!
Ale pochvala patří i na velmi dobře naplánovaný pobyt, vše bylo skvěle organizováno, autobus vždy na správném místě a včas, skvělý pan řidič, no, není fakt důvod ke stížnostem.
Takže vzkaz pro nerozhodné cestovatele: ano!

Podobné zájezdy